Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális volt, hogy régen a...

Normális volt, hogy régen a bántalmazó apámat védte mindenki velem szemben?

Figyelt kérdés

25-30 éves sztori, 10 éves koromban kezdődött kb. Ő egy dühöngő állat volt. Nem ivott, csak szerencsejátékozott, kocsmái voltak. Hajnalban ment, éjjel érkezett haza, nem is találkoztunk vele szinte, hétvégen volt otthon, akkor viszont 2 hetente túrára ment. Soha nem törődött a gyerekeivel, viszont ha rosszat mondtunk (főleg én) akkor égtelen haragra gerjedt és egy kemény fadarabbal esett nekem. Sokszor mentem iskolába kék-zöld foltokkal, kétszer a szemem körül is. Senki nem lépett közbe. A szobámon ajtó sem volt, mert egy ilyen alkalommal betörte, de elötte volt olyan hogy beszögelte rám az ajtót. A vége az lett, hogy 14 éves koromtól levegőnek néztem, még csak nem is köszöntem neki. Az egész közösség ellenem fordult emiatt, kikiáltottak hálátlannak, gonosznak, onnantól 4 évig abban a lelki terrorban éltem másoktól. Egyszer még meg is vertek a haverjának a fiai emiatt. Anyámnak annyi esett le az egészből, hogy pszichológushoz vitt engem, mert nem normális ha a gyerek nem köszön az apjának és szégyenbe hozza a családot. Persze úgy vitt el hogy elötte elment és előadta, hogy nekem élénk a fantáziám és a bántalmazásomat csak kitaláltam. Úgy is kezelt az az “orvos” (tanfolyamot végzett kezdő volt). Megállapította hogy én irigylem az apám családban viselt helyét :D Aztán 18 évesen elköltöztem otthonról, soha többet nem láttam. Aztán ők elváltak, az ok egy fiatal nő volt, anyám csak amiatt hagyta ott, aztán a család se látta többet. Most derült ki hogy meghalt nemrég. A testvéremet mindenki pátyolgatja, hogy jaj szegény fiú, anyámat is sajnálják hogy az a szegény dolgos ember (mintha a munka felülírná a jellemi hibákat) elhunyt. A mai napig sokan engem hibáztatnak, most a halálát is a nyakamba varrnák, mert az áruló fia viselkedése okozott nála rákot! Ezt beszélik, belebetegedett szegény az én viselkedésembe és én szakítottam szét a családot.

Gyerekként még el is hittem hogy én vagyok a bűnös fél ebben a dologban, amiért levegőnek nézem. Most viszont értetlenül állok, hogy tanult, értelmes emberek miért nem léptek közbe sose? Hogy hibáztathattak nyíltan engem? Pl mind a négy nagyszülőm engem ócsárolt vagy más nagytiszteletű emberek is. Vagy tök idegenek. Egyszer az egyik tanárom is pikkelt rám, rossz jegyeket adott, majd kiderült hogy apám nagy zsugahaverja. Az igazgatóiba is behívtak és az igazgató kiabált velem, hogy nekem illene köszönnöm az apámnak és megköszönni hogy élhetek. Sokszor ilyenkor arra gondoltam, hogy tényleg nem akkor ügy az a kemény fadarabbal a napi verés, én reagálom túl talán. Magamat hibáztattam mert mindenki azt sugallta.


Manapság ugye már nem fordulhat elő ilyesmi? Szerintetek mi volt a fejében az embereknek, hogy ellenem voltak ahelyett hogy segítettek volna? Ép eszű, tanult felnőtt embereknek?

Sajnos a viselkedésemben is problémát okozott ez a dolog, mert képtelen vagyok elismerni másokat. Pl ha mondják hogy xy főorvos urat meg kell tisztelni, akkor úgy vagyok vele hogy minek, nem érdemelte ki, mert az én esetemben is az ilyenek ellenem voltak nagytiszteletű létükre.


2020. máj. 25. 08:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Régen elfogadhatatlan volt, ha az utolsó senkiházi szülődet nem istenítetted.

Sok ismerősöm panaszkodik, hogy sokmindent meg mertek tenni velük a szülei, mert tudták, hogy nem mer a gyerek szembeszállni.

"A gyereknek kuss a neve."

A mai fiatal felnőttek azok, akik hátat mernek fordítani a szüleiknek, de még mindig tabuként kell kezelni, mert a társadalom nem érti és a szülőt sajnálja.

2020. máj. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 tgt ***** válasza:
96%
Lehet, hogy attól féltek, ha melléd állnak, szétesik a család, mert az apád elmegy. Aztán tőled függetlenül mégis elment, de akkor meg te lettél a bűnbak. Lehet, hogy rád rakták ezt a bűnbak szerepet valamikor, ezt kellett hordanod a családi béke érdekében, ami persze sosem volt béke. Szerintem ne maradj ebben a szerepben.
2020. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Tartod még velük a kapcsolatot?


Az a baj,hogy egyszerűbb a gyereket hibáztatni mindenért,mint kiállni az igaszság melett.

2020. máj. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan már, te is tudod nagyon jól, hogy semmi közöd a tróger apád rákjához.

Rád akarják verni a saját mocskukat.

Tojd le az egészet és éld tovább az életed.

Megkérdezhetem milyen rákban halt meg?

2020. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem normális,de sajnos mégis sokan inkább homokba dugják a fejüket a mai napig.
2020. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%

Annyira sajnalom, ami veled tortent. "Normalis" csak abbol a szempontbol, hogy az undorito tarsadalmunk igy mukodik, hogy az ilyesmi felet szemet huny. "Tiszteld a szuleidet", parancsolja a Biblia, mindegy, hogy gyerekek millioit bantalmazzak nap mint nap.

De termeszetesen nem normalis es nem lenne szabad igy lennie.


Szerintem nagyon-nagyon sokat segitene neked Alice Miller A ​tehetséges gyermek drámája és az igazi én felkutatása, vagy a Kezdetben volt a neveles c. konyve.

2020. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%

Megértelek.

Borzalmas családban nőttem fel, de kívülről csak a tiszteletreméltó szülőket látták.

Aztán egy szép napon felálltam és rájuk b*sztam az ajtót. Hálából elköpködtek mindennek és kizártak az örökségből.

2020. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád sem látta a veréseket? Abban a családban rajtad kívül mindenki hülye.
2020. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is hasonló tapasztalataim voltak apámmal. Ő egy alkoholista volt és ütött vert gyermekkoromba. Hát nem nem voltam hálás vele szembe. Egyszerüen semmibe néztem és nem foglalkoztam vele mikor már teljesen leépült. Meghalt 3éve,de a rokonok akik szinte semmit se tudtak az átélt gyerekkoromról engem mondanak el mindennek,hogy mennyire hálátlan vagyok amiért nem foglalkoztam vele a halála elött.
2020. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kék-zöldre vertek a szüleim elég sokszor, ami tisztán látszott testnevelés órán a tornadresszben, mégis magasról lesz*rták a tanárok. A jelek egyértelműek voltak, főleg hogy többször volt ilyen eset, mégse szólt senki egy rossz szót se a szüleimre, konkrétan fel se hozták, hogy ők lehettek volna. Alsós voltam, mégis ekkora közönnyel kezelték. Tehát ennyit a pedagógusokról is. Megértelek.
2020. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!