Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Először is Bocsi az esetleges...

Először is Bocsi az esetleges hibákért vagy ékezetek miatt, de telefonról vagyok. Anyukammal nagyon rossz a kapcsolatunk. Es az utóbbi időkben mar apukammal sem jövök ki olyan jól mint régen. Mit csináljak? Tobbi lent!?

Figyelt kérdés

18 eves lany vagyok anyukammal apukammal es a 3eves kisocsemmel élek együtt.

de valahogy az utóbbi 1 evben minden megváltozott. 10honapja van egy párom.nagyon jol kijovunk egymással es amennyi időt csak lehet mi együtt toltunk. De ugy érzem mintha anyukám féltékeny lenne erre. Mindig azt mondogatja hogy sose vagyok veluk meg stb. Igen ezt meg megisertem , mert igaza van. De azt nem ertem meg h ugy tud beszélni velem mint egy kutyával. Vagyis hat én a kutyammal is szebben beszelek. Elhord mindenféle f****kalapnak meg r***kes k***nak , meg öcsémnek mindig mondja h "de szeretlek te majom" meg hasonlókat de nekem sose mondja h szeret. Es ez Annyira rossz. Sose emelt ram kezet, egyszer sem bántott fizikailag, csak mindig lelkileg. Es ugy érzem hogy ez rosszabb. Egyaltalan miert beszel igy velem? Próbálok neki mindennap segiteni, de ott volt a tanulás (4,4az atlagom ) meg minden es olyan nehéz. A páromnak is elmondtam ezeket , es o azt mondja hogy ez nem normális .Segitsetek hogy torjek ki ebből ?? (érettségi miatt nem akarok elköltözni, nagyszüleim nincsenek.)Mit csináljak ?



2014. júl. 8. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy nyugodt pillanatban próbálj meg leülni és beszélgetni vele, hogy neked ez nagyon fáj, az is, hogy neked nem mondja, hogy nem szeret, az meg még jobban, hogy a testvérednek az orrod előtt mondja.

A pároddal pedig próbálj kicsit kevesebb időt tölteni, tudom, hogy nehéz, ha szerelmes az ember, de a család az első! Mondd anyukádnak, hogy inkább otthon maradsz és segíts a takarításban, főzésben kérés, kérdezés nélkül! Hidd el, hogy jól fog esni, ha nem neki kell 3 órán keresztül a vasaló mellett állnia :) Nálunk hasonló volt a helyzet és mi így rendeztük.

2014. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hat azaz igazsag hogy mar beszeltem vele. Elmondtam neki h ez mennyire faj nekem. Es h szeretethianyom van. De megint veszekedés lett belőle. Es nem találkozhatok 2hetig a párommal.
2014. júl. 8. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Sajnálom, hogy így alakult. A túlzott mértékű tiltás semmire nem lesz jó, ezzel még inkább maga ellen fordít..


Szerinted nem lenne hajlandó egy harmadik, objektív féllel (jobb esetben apukáddal) vagy esetleg egy terápiás szakemberrel beszélni? Úgy értem az ő jelenlétükben

2014. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Apukám ugyanazt mondja amit anyukám. Abba biztos nem menne bele h egy harmadik fel segitsen. Mert szerinte nincsenek problemaink. Csak az a baj h én mar nem tudok igy elni. Belefáradtam. Nem utalom, se anyát se apát , csak belefáradtam a veszekedésbe.
2014. júl. 8. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!