Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem tud egy...

Anyám miért nem tud egy kicsit is odafigyelni a másikra?

Figyelt kérdés

Hajnali 6-7-kor fölkel, és egyből elkezd mosogatni, csörömpöl mint az állat, aztán ha végzett, elmegy, felhúzza az össze rolót a házban kivéve az én szobámét, azt is olyan robajjal, hogy azonnal felébredek. aztán neki áll telefonálni. Nagyothalló, vagy nem tudom, de nagyon hangosan beszél. azt hiszi, hogy át kell kiabálni a másikhoz, vagy nem tudom...


De amikor ő alszik és valaki alatt véletlenül megreccsen a parketta akkor tajtékzik és, hogy a másik ember milyen önző csak magával törődik, semmit nem hagynak neki, folyton csak zavarják, nem törődnek mással. közben ő ugyanezt teszi csak 100000x rosszabban.


Mit tegyek? Már évek óta nem tudom jól aludni. Csukott ajtó mögött is arra ébredek, hogy a mosogatóban a legalsó tányért veszi ki és felborul az összes tányér akkora csörömpöléssel, mintha egy tényért szállító kamion rombolt volna bele a házba.


Amikormeg rákérdezek, hogy miért csinálja ezt velem, miért nem tud várni 9-10-igamikor felkelek, azt mondja, hogy dehát be sem mentem a szobádba. hát én ezen kiégtem. DE A HANG BEJÖN!!!


2020. máj. 25. 12:20
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és neki asztmája van, vagy mije, ezért folyton köhög és köszörüli a torkát. rohadt idegesítő!!!! hajnalban, ha nem tud aludni akkor is végig 4-ko 5-kor is kühühühühühüüüümmmmm. de ezt így nagyon mély hangon mintha fel akarna öklendezni ilyen nyálas dolgot. aztán köhög pár órát. Hogy ezt miért nem tudja csukott ajtó mögött végezni.. telán akkor jobb lenne a körülötte élőknek is.
2020. máj. 25. 12:22
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Majd amikor legközelebb hisztizik a recsegő parketta miatt akkor mondd neki te is, hogy "dehát be se mentem a szobádba".

Amúgy: átállhatsz a koránkelésre, zenét tudsz hallgatni alvás közben (ez a személyes kedvencem), függönyöket szerelhettek fel a rolók helyett. Mivel anyád mártírkodik és évek óta nem érti mi a probléma ezért a költözés lesz a végső megoldás.

2020. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

de én szeretem őt, nem akarok elköltözni... csak nagyon fura.

amúgy bolond is szerintem agyára ment, hogy nincs pasija. amúgy kettesben élünk, egyke gyereke vagyok. fiú, 16 éves. éjjelente kéri, hogy hagyjam nyitva az ajtómat, mert "olyan jó, hogy halljuk egymást". és nem csukhatom be, mert különben ő játsza az elhagyott anyát akitől még a gyereke is elbújik. Aztán kezdődik a hajnali "zajongás". mosogat, köhög, redőnyöket húzogat, sőőt!!!! néha néha porszívózik is!.

2020. máj. 25. 12:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

"olyan jó, hogy halljuk egymást"

Tessék, megvan az ok miért viselkedik így: szerintem fél egyedül lenni, emiatt kisajátít, de másokra már nincs tekintettel.

Sajnos ez így fog maradni amíg vele élsz.

2020. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem mosogatsz el néha te este? Akkor nem kell csörömpölnie reggel. Az asztmáról meg nem tehet, elég baj az neki, hogy órákig köhög. Te meg képes vagy ezt is felróni neki.
2020. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom megvan a megszokott rutinja, de tisztelnie kéne a te privát szférádat. Ha ez megnyugtat: 2 év múlva oda költözöl, ahova csak akarsz, de az az ő háza és az emberek szeretnek azt csinálni a saját házukban, amit csak akarnak. Az esti mosogatás jó ötlet.
2020. máj. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hát öö nem csak az ő háza. én is itt élek és a gyereke vagyok. az egész ház az övé, nekem meg csak egy szobám van. ELéggé igazságtalan, de elfogadom. Ha én veszek egy házat én sem fogom azt mondani, hogy márpedig úgy jöhetsz be az én házamba, ahogy én csettintek.


Azért nem mosogatok el, mert mindig elutasítja, hogy segítsek. Egyébként van mosogatógép. Csak nem használja.

2020. máj. 25. 14:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok újra

Jó ötlet a mosogatás, de itt az a probléma, hogy anyuka mártír, ezert "látszatmunkát" csinál, direkt kicsesz magával, hogy panaszkodhasson (pl. kézzel mosogat a gép helyett). Meg gondolom marha kényes arra, hogy mi hogyan van megcsinálva, mert OCD-s.

Tehát megpróbálhatod, hogy hazamész és azonnal elmosogatsz mert tényleg jó ötlet, de akkor tutira elmosogat megint mert "rosszul mosogattál" vagy extra időt tölt porszívózással, rolóhúzogatással, vagy "reggeli készítéssel" (tányérzörgetéssel).

Még mindig arra szavazok, hogy próbáld minimalizálni a zajforrást, használj fülhallgatót aztán költözz el amikor tudsz. Ja és próbáld meg becsukni az ajtód (bár ki fogja nyitni ha nem zárod be és hisztizni fog miatta).

Arra készülj fel, hogy egyszer le kell válnod róla és kénytelen leszel érvényesíteni az érdekeidet, ami konfliktussal fog járni.

2020. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:
100%

"olyan jó, hogy halljuk egymást"


Mondd meg neki, hogy neked nem olyan jó minden reggel hallani, hogy zajong. És csukd az ajtódat.

2020. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Savlekotő ***** válasza:
100%
Keress neki pasit,jó tanács mert 18 húsz évesen kamillázol mikor sorba marja el a barátnőket barátokat mert téged tart férfi pótléknak..
2020. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!