Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan reagálnátok, hogyha...

Ti hogyan reagálnátok, hogyha a gyereketek nem akarna veletek menni a temetőbe a szüleitek sírjához?

Figyelt kérdés
Nem csak kiugranánk a temetőbe, össz-vissz 10 órás vonatút átszállással, mert az ország másik végében van a sír. Idáig azt hisze minden alkalommal mentem, talán egy alkalmat hagytam ki nov. 1-jén. Egyébként idén már voltunk egyszer a sírnál.
2014. okt. 31. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem reagálnék. Az ő dolga, ha akar jön, ha akar nem.
2014. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem lehet kényszeríteni, és felesleges is. Ettől még gyászolhatja a lelkében, de megértem, hogy a hatalmas tömeget is szeretné kihagyni.


Egyébként ezért is jobb a szórásos temetés, mert nincs síremlék, amit kötelező látogatni.

2014. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudomásul venném, ennyi... ez nem az a dolog, amire bárkit is kényszeríteni lehet vagy szabad egyáltalán...
2014. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megérteném. Biztos örülnék, ha jönnél, de ha nem akarsz, mit lehet tenni?
2014. okt. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Semmit nem szólnék, otthon is tud egy-egy gyertyát gyújtani az emlékükre ha szeretne. Megérteném azt is, hogy nem szeretne ennyit utazni gyerekként. Sokan felnőttként sem mennének el/mennek el az ország másik felébe.
2014. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok gyerek.
2014. okt. 31. 14:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor ne menj.
2014. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Nálam jobban senki nem kötődik azokhoz a szeretteihez, akiket elvesztett. De ez az egész temetőbe járás hülyeség. Az ember a lelkében gyászol. Ha 10 órára van a temető, el lehet esetleg menni egy közeli temetőbe, és meggyújtani egy gyertyát ott, ahol a távol eltemetett rokonokért lehet. (Nem tudom, hogy hívják hivatalosan) De ha otthon maradsz, és gyújtasz egy gyertyát, vagy csak gondolsz rájuk, az is elég. Akit szerettél, az úgyis minden nap veled van, nem csak halottak napján jut eszedbe.
2014. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekeim eldönthetik, hogy jönnek vagy sem. Van amelyikük szívesen eljön, de van amelyik nem jön már évek óta. Az ő döntésük. Az anyukád személyiségétől is függ, hogy haragszik-e vagy sem. Én nem haragudnék. Kényszeríteni senkit sem lehet és az érzelmi zsarolás sem szép dolog. Így ha nem akarsz, ne menjél, felnőtt vagy el tudod dönteni, hogy mi jó neked.
2014. okt. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Én mióta felnőttem és nem KELL mennem, azóta nem is megyek temetőbe, mert nem szeretem. Halottak napján gyújtok gyertyát itthon, megemlékezek akikről szeretnék, de én személy szerint a temetőbe rohangálást és csokor/koszorú/gyertya rengetegeket egy teljesen felesleges dolognak tartom. (Már magát a sírhelyet is. Sokkal egyszerűbb a hamvasztás és utána szétszórni) Ráadásul sokan csak azért járnak ki, mert KELL, vagy mert mit szólnak, illetve hogy felvágjanak egymás előtt, ki visz többet...

Szerintem az embereket az életükben kell tisztelni, a haláluk után már teljesen mindegy, hogy mikor és mivel mész a sírjukhoz. Az már sokaknál csak képmutatás.

Szóval én nem erőltetném, ha nem akar menni. 28N

2014. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!