Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Arrol mi a véleményetek, hogy...

Arrol mi a véleményetek, hogy fodrász apám elkezdte az ujratervezést, s tőlem kért segitséget, magyarázzak el bizonyos alapfogalmakat. Éjjel kezdtuk, de elaludt közben. Erre én: Mennyit is nyuvasztottál a tanulással? Most visszakapod.

Figyelt kérdés
Felébresztettem, s tovább magyaráztam neki...
2020. máj. 29. 15:12
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
60%

Ez a "csak egy fodrász" nagyon bántó. Szerintem az egy nagyon menő állás. Sokkal jobb, mintha mondjuk bérszámfejtő lenne egy multinál, pedig ahhoz egyetemi végzettség kell. A fodrász nem egy csicska, hanem egy vállalkozó, amihez tehetség kell.


Nekem diplomám van, de nagyon örülnék, ha értenék valami olyanhoz, amivel nem egy multinak kell eladni a lelkem.


Nagyon ügyes vagy, hogy bejutottál gimibe, de ettől önmagában még nem vitted többre. Az csak egy papír, ami soha senkit nem fog érdekelni.

2020. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%
többre vittem mint ő akkor amikor itt tartott ahol most én. bulizásnál szerinted hányszor ér többet egy gimi?
2020. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 kizcar ***** válasza:

Értem én, hogy mire szeretnél kilyukadni ezzel a többet értem el szöveggel. Át kellene fogalmaznod a "többre vittem" gondolatod a "sikeresebb leszek" tervre.

Másodikosként, ha nem te tartod el saját magad a saját házadban, akkor aligha vihetted többre az apukádnál. Ha kirúgna otthonról, nem volna mit enned, éjjel nem volna fedél a fejed felett, nem volnának ruháid meg minden szir szár ami megkönnyíti az életed. Így előbb utóbb iskolába se tudnál járni és már megbukna a "többre vittem" elméleted.


De mondjuk azt, hogy fain gyerek vagy, és elmennél dolgozni, szereznél albérletet, magadra főznél, mosnál, mosogatnál, takarítanál és emellett végeznéd a tanulmányaid, még akkor sem mondhatnád el azt amit feltételezel.

Tán ha a felsorolt körülmények között képes volnál sikeresen az általad választott szakmát elsajátítanod, és a képességeiddel-képesítéseddel sok-sok ember nem egyszerű problémáját oldanád meg évről-évre, talán akkor elmondhatnád.

Azzal még hogy rendszeresen és jól tanulsz, még apukád hosszú-hosszú mérdöldekkel van előrébb. Nem beszélve, hogy neki köszönhetően is fejlesztheted az agyad (normál esetben).

Fölösleges a szekeret a ló elé kötnöd. Hiába tollas a hátad ha nem tojsz tojást.

Abban van valami, hogy többet ér egy takarító egy orvostól.

Vagyis fordítva na.

A példa kedvéért orvosnál maradva.

A mérnök megtervezte az orvos házát. Az ács vagy kőműves megépítette, hogy tudjon hol aludnia. Az autószerelő megjavítja az autóját, hogy nap mint nap bejárhasson dolgozni vagy sürgős esetekben rohanni a kórházba.

Mittudom én, a műtőssegéd segít neki az operáció közben. A takarító biztosítja, hogy tiszta helyen menthessen életeket, a biztonságiak nem hagyják, hogy a rosszak elgyepálják, a pizzás meg kiviszi neki a 45-öst csak, hogy orvosunk jól érezze magát, a szemetes elviszi a szemetét.

Pár számodra még jelentéktelen emberkék közül pár hiányzik, orvosunk már mindjárt nem is tud ételeket menteni vagy jóval kevesebbet mint lehetne.

2020. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 kizcar ***** válasza:
Életeket menteni na.
2020. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
erről már írtam, csak írás előtt el kellett volna olvasni...
2020. jún. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!