Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim elváltak. Egyik...

A szüleim elváltak. Egyik héten apukamnal másik héten anyukámnál vagyok. Már egy ideje így van ez és elég sokat stresszelek ezen. Nem akarok többet költözni ide-oda, de nem is akarom őket egyedül hagyni. Mit csináljak? Köszönöm annak aki válaszol!❤️

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
ültesd le őket és beszéljétek meg!
2020. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Lehetne ritkábban.

Vagy költözés nélkül. Mind2 helyen megvan ugyan az az életszinvonal : saját szoba, ruhák, tisztálkodó szerek.

2020. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Azt érzem a szavaidból, hogy feladatodnak érzed, hogy "ne hagyd őket egyedül" . Szerintem ez nagy teher egy gyereknek és nem a te felelősséged. Felnőtt emberek és valamiért a válás mellett döntöttek. Épp elég sokk ez egy gyereknek, átélni, hoyg széthullik a családja. Emiatt inkább a szülőknek kellene lelkiismeretfurdalást érezniük. Nyilván kívülről könnyű okosnak lenni, de szerintem el kellene döntened, melyikükkel maradnál szívesebben állandóan és a másikhoz meg mennél látogatóba, meg ünnepekkor. Ha ezt magaban tisztáztad, akkor velük is meg kellene beszélned. Legyél kedves, de határozott, próbáld megértetni velük, hogy nem azt jelenti ez, hogy kevésbé szereted valamelyiküket, de a te életedről van szó.
2020. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Amikor előjön itt a felváltva gondozás, mindig leírom, hogy gyerekként ez nagyon rossz. Jól le is szokták pontozni, akik sose éltek így.


Kérdező, ültesd le a szüleidet és mondd el, hogy neked ez rossz.

2020. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
4 és tapasztaltaid szerint neked mi vált be?
2020. máj. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem maradnának egyedül attól, hogy hetenként liftezel közöttük. Nem tőled függ az életük, akkor sem, ha nagyon szeretnek. Változtass ezen a költözéses módin, beszéld meg velük. Nekik nem az a jó, hogy sűrűn vagy velük, inkább a szabad hetek jók nekik, amíg élhetik a magánéletüket, mert a másik szülődnél vagy. De azon az áron, hogy te szenvedsz, ez rossz.
2020. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg őket, hogy mostantól költözzenek ők, te maradsz az egyik lakásban. Ha ezen felháborodnak, hogy mekkora hülyeség, mert ez nem így megy, akkor elmondhatod nekik, hogy ez neked is nagyon kellemetlen helyzet...

Hál istennek nem vagyok ilyen helyzetben, értem én, hogy időt akarnak veled tölteni mindketten, de ez a költözködés rémes lehet.

Annak idején és 3 hetente mentem apukámhoz egy hétvégére, és azóta is nagyon szeretjük egymást, nem okozott ez traumát senkinek.

2020. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Abban az esetben, ha a gyerek egy szülővel él, a másikat pedig látogatja, a vele élő szülőnek szinte lehetetlen magánéletet élnie. Hagyományosan ismerkedni iszonyú nehéz úgy. Ha viszont van egy-egy hét full üres ideje, azt úgy éli, ahogy egyedül akarja, addig éjszakára kimaradhat, vagy hazavihet éjjelre akárkit. Nem azért vagy így velük, hogy ne legyenek egyedül, hanem hogy lehessen partnerük...
2020. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
81%
Sokat nem tudok hozzáfűzni csak annyit, hogy áttérzem.
2020. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Hány éves vagy?
2020. jún. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!