Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyám egyedül él,...

Mit tegyek? Anyám egyedül él, három hete ki se mozdult a járvány miatt, és most az őrület határán áll.

Figyelt kérdés
80 éves. Hetente egyszer viszek neki kaját, gyógyszert. Messze lakik, gyalog szoktam menni, hogy ne kelljen buszra szállni, nekem az két-két óra oda-vissza. Én sem vagyok már fiatal. Szóval próbálok mindent megtenni, hogy ne kelljen kapcsolatba kerülnie a külvilággal, erre kitalálta, hogy ő elmegy a barátnőjéhez, aki amúgy fodrász, és megcsinálja a haját. Mivel nincs kocsi, busszal akar menni. Mostanában szinte naponta kitalál valamit, hogy miért akar elmenni otthonról, és összeveszik velem emiatt. Megtenném, hogy ráhagyom, mert szellemileg ép, felnőtt ember, ha nem ugráltatna hetente, hogy neki mire van szüksége. Mit tennétek?
2020. márc. 30. 10:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen érthető, hogy ki akar mozdulni 3 hét bezártság és egyedüllét után. Beszélnék vele. Pl elmondanám, menjen inkabb a közeli boltba vásárolni, ha ki szeretne menni, oda elég sétálni is, nem kell busz. A barátnőt hívja fel ttelefonon
2020. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A konkrét esetben nem kizárólag a barátnőjét akarja látni, hanem a haját szeretné rendbe rakatni, azért akar felkerekedni. Ezt a részét teljesen megértem, de olyan érzésem van, mintha kezdené elveszíteni a kapcsolatot a valósággal. Pedig egész nap a neten lóg, szól nála a tv, tehát képben van az eseményekkel. Beszéltem már vele, de kikéri magának, hogy dirigáljak neki. Ja, szívbeteg, vérnyomásproblémái vannak, néha felmegy neki 200-ra. Ha bekerülne a kórházba, jó eséllyel nem látogathatnánk.
2020. márc. 30. 11:34
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom hogy álltok anyagilag, de esetleg ez az egy út nem fér bele taxival, vagy ha ez nem, valakit nem tudsz megkérni, hogy elvigye a fodrászhoz? Hátha kicsit megbékélne ezután a kis kimozdulás után.
2020. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%

Elvileg nem kell a szobában ülnie - ettöl mindenki megbolondulna, hiába van netezésmeg telefon.


Szerintem szervezd meg, hogy autóval elvigyétek, vagy ha nincs, akkor taxival, a barátnö megcsinálja a jahát, kcisit beszélgetnek, utána jobban lesz lelkileg.


(javaslom, próbáld ki pár napig, hogy nem mozdulsz ki sehová, akkor megérted, hogy úgy nem lehet élni!)

2020. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmi ilyesmi, mint pl fodrászát nincs nyitva, nem véletlenül. Mondjuk én külföldön élek. Te nem tudod megcsinálni a haját ?
2020. márc. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Megértem őt, az időseket sem lehet sokáig bezárni a 4 fal közé. Én 66 vagyok, 3 hete nem mentem ki a lakásból, múlt héten már fizikailag rosszul éreztem magam ami odáig fajult, hogy csütörtökön este mentőt kellett hívni. A vérnyomásom az egekben volt, holott soha nem volt vérnyomás problémám. Megvizsgáltak, vérnyomást mértek, ekg-t csináltak, vércukrot ellenőriztek. Adtak vérnyomáscsökkentőt, azt mondták másnap keressem fel a háziorvosom vérnyomás ellenőrzésre és néha azért menjek ki egy kicsit levegőzni, sétálni, kerülve az embereket. A háziorvosom persze nem fogadott, csak résnyire nyitott ajtón keresztül beszélt velem, elvette a papírokat, amit a mentősök adtak, azt mondta mérjem a vérnyomásom otthon, vezessek naplót, ha egy hét múlva sem leszek jobban hívjam fel. Írt e-receptre Frontint meg vérnyomáscsökkentőt. Szedem a Frontint, a vérnyomásom rendben van, és naponta sétálok fél órát, azóta jobban érzem magam.
2020. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

(javaslom, próbáld ki pár napig, hogy nem mozdulsz ki sehová, akkor megérted, hogy úgy nem lehet élni!)


Magam is karantén alatt vagyok, az ételt házhoz rendeljük, itthonról dolgozunk, és csak anyámhoz járok át a bevásárlással. Jelen pillanatban múlt hét csütörtökön voltam pékségben, hajnali hétkor. Anyunak nem jó, hogy a teszkótól rendel, mert nem akar online fizetni. És a kaja házhozszállítás se jó neki, mert magának akar főzni. Nem kell kioktatni, nekünk se jó. És pont ez a lényeg, hogy most senkinek sem jó, nem kéne egymást kikészítenünk. Azt viszont anyunak senki se tiltotta meg, hogy lemenjen a parkba sétálni, de oda nem akar menni, mert fáj a lába.

Én nem tudom megcsinálni a haját, nem élünk együtt, és mi is csak tisztes távolból érintkezünk, kesztyűben. Hogyan engedhetném akkor hogy egy idegen a haját megcsinálja?

2020. márc. 30. 12:31
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

"Hogyan engedhetném akkor hogy egy idegen a haját megcsinálja?"


Csak szólok, 80 évesén már jopár évtizede nagykorú, nem kell az engedélyed hozza. Ha ilyen stílusban állsz hozza, nem csodálom, hogy nem hallgat rád.

Amúgy meg egy 80 éves szokásait már nem fogod tudni megváltoztatni. Nem akar online vásárolni, akkor mehet a boltba. 9-12kozott simán. A parkban való sétálgatás egyedül nem jellemző amúgy se erre a korosztályra. Menüt meg én se rendelnék, pedig feleannyi idős vagyok mint anyád. Tudok és szeretek is főzni, tudom mi kerül az ételbe. Ennyi. Miért baj az, ha főzni akar? Mondjuk ha nem héti egyszer mennél hozza, lehet nem volna ennyire kikészülve.

2020. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Mondjuk ha nem héti egyszer mennél hozza, lehet nem volna ennyire kikészülve."


Egyszer tudok menni, az nekem harminc kilométer gyalog, egy tíz-húszkilós hátizsákkal. Szerintem ne okoskodj. Rajtam kívül van még gyereke, akinek kocsija is van, sőt, két felnőtt unokája is, szintén autóval. De erről nem akartam beszélni. Így is szar szemét alaknak érzem magam, de nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha baja esne egy ilyen hülyeség miatt, mint a frizurája.

2020. márc. 30. 12:49
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Le a kalappal előtted kérdező. Nagyon rendes vagy. Nem tudom mi a megoldás sajnos haj ügyben.
2020. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!