Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal...

Hogy értessem meg anyámmal hogy nem vagyok alkoholista?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista volt, gondolom emiatt undorodik Anya az alkoholtól úgymond.


A veszekedès azèrt indult meg, mert valamelyik nap meglàtogattam , (már nem èlünk egy fedèl alatt) és megjegyeztem neki valamelyik nap hogy annyira hiànyoznak màr a fizikai kontaktok, hogy néha “összeültünk” a baràtokkal online ès borozgattunk. A 3 hónap alatt 2x fordult ez elö hozzàteszem egy pohàr bor is elèg volt, nem is ittam többet. Erre fel nekiàllt kiabàlni, hogy mièrt kell alkoholistànak lennem , mièrt nem bìrom ki a “karantènt” alkohol nèlkül.


Hogy magyaràzzam el neki hogy ez kicsit sem alkoholizmus.

Huszonèves vagyok, az alkoholfogyasztàsom tènyleg csekèly, nem csak azèrt , mert nem bìrom a sok alkoholt, szimplàn nem is vonz, tizenèvesen kibuliztam magam, ez nekem elèg is volt, de akkora veszekedèst generàlt a tèmàból, hogy közölte legközelebb akkor menjek oda ha màr nem függök a piàtól...



Hagyjam , hogy lenyugodjon, vagy magyaràzzam el neki hogy mèg csak az alkoholista közelèben sem vagyok?


( hozzà kell tennem, nèhanapjàn Anya is megiszik 1-1 pohàr bort vagy valamit, tehàt nem arról van szó, hogy egyàltalàn nem fogyaszt alkoholt, szerinte csak simàn apàm sorsàra jutok...)



2020. jún. 1. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
99%
Hagyd lenyugodni. Csak megijedt.
2020. jún. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha huszonéves vagy, akkor miért itt kérdezed, hogy mi hat az anyukádra?


Teljesen természetes egy alkoholista férj után, hogy az alkohol nála zéró tolerancia. Ez van. Törődj bele. Óvd meg őt ezektől a részletektől, ha valóban nincs alkoholproblémád.

2020. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hagyd, hirtelen felindulasbol mondta ezt valoszinuleg. Nekem 2 cent Baileystol visitott anyam unnepekkor 18 eves koromban, szoval titokban ittam, mivel o tiltotta meg hiszteriazott miatta.
2020. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 azért mert anyàm attól mèg fontos, és nem szeretnèk vele haragba lenni, ès mikor összeugrottunk ezen próbàltam észèrvekkel alàtàmasztani , hogy èrtem hogy apàm utàn ez hogy hat rà, nekem is megpecsètelte a gyerekkorom, de ennyi alkoholtól nem vàlok alkoholistàvà. Mikor ilyen tèma jön fel, nem tudom hogy kezelni, mert bàr nèha Anyàm is megissza az 1-2 pohàr bort, ha màs teszi csalàdon belül akkor fix hogy nàla az a szemèly alkoholista.


Ezèrt kèrdeztem, hogy hagyjam a fenèbe a dolgot ès majd lehiggad vagy üljek le vele ès beszèljünk róla.



Egyèbkènt köszönöm mind a hàrmótoknak a vàlaszt!

2020. jún. 1. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem fogadd el egyszerűen, hogy ez neki mindig is nehéz kérdés lesz, és hagyd.
2020. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért hazudok nekik, mint a bűn. 21 éves vagyok és a család még mindig azt hiszi, hogy soha életemben nem ittam alkoholt, fiú kezét sem fogtam még, életemben nem láttam még meztelen embert, nem tudom mit jelent az a szó, hogy "szex" stb., stb... Ennek hátránya, hogy úgy kezelnek, mint egy kb. 5 évest és kínálgatják a pezsgőt, hogy ha gondolom megkóstolhatok egy kis kortyot és talán nem lesz tőle bajom, de ott vannak, ne féljek tőle stb. Viszont legalább nem kell hallgatni az álszent sápítozásukat, hogy jajj így teszed tönkre magad, meg úgy leszel alkoholista, meg megbuksz mindenből, kirúgnak, sosem lesz normális életed stb., miközben a fél család vedeli a pálinkát meg a bort.
2020. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem alkoholizmus.

És még csak nem is iszákosság.

Akkor sem lenne az, ha minden esete meginnál egy deci vörösbort.

Mert az meg egészséges.


Az életének a traumáját vetíti ki rád. Ismerem. Kezelhető.

Az által, hogy kedvesen megöleled, elmondod neki, hogy tudod,

hogy miért aggódik, de nincs igaza.

Az alkoholos italok azért vannak, hogy megigyák azokat.

Nem mindegy, hogy mit, milyen minőséget, mikor, mennyit.

A ritka baráti összejövetelek folytán meg természetes,

ha koccintasz a barátaiddal.


Add a kezébe Hamvas Béla- A bor filozófiája c. közérthető nyelven írt, csodálatos könyvét.

Abban arról is ír, hogy melyik bor milyen, és kiknek való, hogyan kell

inni. Hogy nem szabad szégyellni, tagadni. Mondd azt: most bort iszom.


Azt is mondja, hogy a barátok kicsi pohárból igyanak, hogy többször koccinthassanak...


Sok sikert. Ha ez zavarja, kerüld a témát vele.

2020. jún. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető a reakciója, apukád is elkezdte valahol és ha te nem is fogsz erre az útra lépni, i meg minden pohárban az út kezdetét látja.

Én azt javaslom, hogy elotte be igyál, illetve ne beszélj ilyen témáról. Jobb a békesség.

2020. jún. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!