Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy egy 15 éves...

Normális, hogy egy 15 éves lány még az anyjával alszik?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 14:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
33%
Ugyan soha nem aludtam a szüleimmel és gyerekem sincs, de nekem az a fura, hogy ha a 15 éves nem elég felnőtt a különalváshoz, az beteg, de ha egy nő fosik éjszaka, mert nincs mellette a párocskája, az normális.
2020. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
62%
22/ az se normális. ha a párja hiányzik és fosik emiatt, az jó jelzés arra, hogy ő sem vált le anno az anyjáról.
2020. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
58%

#22

Egyik sem az. Sem az nem egészsége, hogy valaki még itt tart 15 évesen sem az hogy felnőttként ne képes egyedül aludni/fél a sötétben.


Megjegyzem szerintem a felnőtt nők nem a párjuk hiánya miatt szoktak félni, pláne nem a sötéttől. Pl mellettem akkor nincs a párom éjjel ha üzleti úton van/leutazott szüleihez/elment szórakozni barátaival na most utazások alatt bámikor szenvedhet balesetet, a pesti éjszakában meg akármilyen baj érheti így aggódom érte, félek hogy baja esik, nem a konkrét egyedül alvás miatt.

2020. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem, ha a lehetőségek engedik, egy ekkora gyerek már ne aludjon a szülőkkel.

Nyilván más, ha kívülálló körülmények nem engedik, pl. nem elég nagy a lakás.

Illetve szerintem alkalmanként belefér nemcsak külső tényezők miatt (pl. nyaralás), hanem belső indíttatásból is. 15 évesen azért néha-néha még jól esik a szülő ilyen szintű közelsége, ha pl. az ember szarul érzi magát, ilyesmi. De ezt is családja válogatja, és ebből nem szabad rendszert csinálni.

2020. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
72%
Én 15-16 éves koromig az anyámmal aludtam, nem csak egy szobában, hanem egy ágyban is. Volt egy másik szoba is a házban, ott is voltak szekrények és ágy is (afféle nagy gardróbnak használtuk), de valahogy nem jutott el odáig az egész, hogy külön szobánk legyen, még akkor sem, amikor kezdtem kamaszodni. Engem személy szerint nagyon zavart, hogy nem nézhettem azt amit akartam, nem szólhattam bele mikor van villanyoltás, és sokszor összebújva akart aludni, mintha még 2 éves lennék. Leginkább azért volt bosszantó, mert emiatt nem szívesen hívtam át a barátaimat, mert nem volt terasz ahova ki lehetett volna ülni, illetve a szobába nem ülhettem be velük, mert akkor az anyámnak kell órákra kint maradni az étkezőben (nappali nem volt). Meg gimnazistaként nem nagyon vágytam rá, hogy ezen csámcsogjanak, főleg hogy elsőre egyértelmű volt ha belépett valaki a szobába, mivel franciaágy volt és két takaró, két párna volt rajta. Volt néhány kínos alkalom, amikor nagyon próbáltam kerülni, hogy jöjjön hozzánk valaki, és volt akin látszott hogy úgy érezte, hogy miatta nem akarom hogy átjöjjön hozzánk.
2020. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
94%
Én 28 éves koromig anyámmal aludtam,mégsincs tőle semmi bajom. A muszáj nagy úr tud lenni...
2020. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
38%
Én a barátommal aludtam ennyi idősen,nem az anyámmal szerencsére.
2020. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
24%
Én rengetegszer atmegyek a 11 éves lányom szobájába aludni a vendég ágyra. A férjem kibírhatatlanul horkol. Néha órákig hallgatom mire beajulok, de inkább atmegyek a gyerekhez. Na erre varrjal gombot 10 - es válaszoló.
2020. jún. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem! Az sosem normális dolog, már egészen kiskorban sem. A gyerek minél később van átszoktatva a saját ágyába, annál nehezebb lesz vele később.
2020. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
70%
Kisgyerekkent sem egeszseges a szulokkel aludni, nemhogy egy agyban, de egy szobaban sem. Ha 15 evesen az anyjaval alszik, annak valami oka van. Valami trauma erhette, vagy valami oka van.
2020. jún. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!