Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom kislánya 15éves és a...

A párom kislánya 15éves és a menstruációtól kezdve mindent megbeszél az apjával. Normális ez? És hogy a 18 éves fiú tesója előtt is fürdik?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 27. 11:37
1 2
 1/14 Bence_ ***** válasza:
92%

Jesszum pepi.

Neked mi a normális?

Hogy szorong és hazudik az apjának?

2015. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Azt, hogy mindent megbeszél az apjával abban semmi kivetni való nincs.

Én is bármit meg tudok beszélni apukámmal, nincs tabu téma.

Az, hogy a tesója előtt fürdik az meg lehet megszokás is.

2015. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Az.
2015. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Természetesen nem a szorongás a jó csak én ezeket a kérdéseket az anyukámnak tettem fel annak idején. A fürdésre adott válaszban van valami, valószínű megszokás bár az én lányom nem mutatkozik az öccse előtt pucéran.
2015. ápr. 27. 11:46
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen normális. Van olyan lány, aki az apukájával tud közvetlenebb viszont kialakítani. Főleg, ha veletek él, tehát az apukája neveli. Akkor egyértelmű, hogy az apukája az, akitől ezeket megkérdezheti.

Az egymás előtti fürdés, öltözés meg családonként változik. Mi nem keressük direkt az alkalmat, hogy meztelenül mutatkozzunk egymás előtt, de nem is bújunk el, ha úgy alakul. Mindenhol más a szokás. Ebben sem látok semmi nem normálisat.

2015. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális. Talán azért beszéli meg ezeket az apjával, hogy téged tegyen "féltékennyé".
2015. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4%
Szólnod kellene a párodnak, hogy mondja meg a lányának, hogy ezeket a női bajokat beszélje meg inkább az anyjával.
2015. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kislány az apjában bízik meg akkor miért kellene ezt a bizalmat lecsökkenteni?

Ha maguk között nem érzik kellemetlennek akkor nincs semmi baj.

2015. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a férfiaknak is lehet és esetleg van is annyi elméleti tudása a menstruációról, mint a nőknek, így nem értem a problémát, hogy miért ne beszélhetné meg az apjával ha vele bizalmasabb a viszonya, főleg ha vele él. Én apukámmal rendszeresen azt beszéltem meg, hogy szerinte mitől szép egy lány és a fiú ügyeket, hogy szerinte ez vagy az a srác miért csinálta vagy mondta azt amit. Később szex témában is vele beszélgettem szívesebben. Anyuval természetesen a női dolgokat tárgyaltuk ki, de mivel együtt éltünk, így természetes volt. Ha véletlen elváltak volna vagy neadjisten meghalt volna, akkor apu maradt volna erre a szerepkörre is.


Az egymás előtt való fürdés pedig megszokás szerintem teljes mértékben. Nálunk is "szokás", egymás előtt fürdeni. Pl elég nagy a fürdő de csak ott van mosdókagyló a konyhai csapot leszámítva, ezért ha kezet szeretnék mosni akkor lehet megteszem a konyhában, de fogat biztos nem fogok ott mosni. Főleg ha sietek valahová vagy csak lefeküdnék anyu vagy apu meg pont fürdik, akkor nem várok 5-10 perceket, bemegyek, és fordítva is igaz. (persze kopogtatás után, azért a szőrtelenítést mindenki szereti nyugiban csinálni)

2015. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne normális???

Nálunk is hamarabb megbeszéli a nevelt lányom az ilyeneket az apjával (vagy velem), mint az anyjával. Az ok pedig egyszerű. Az anyja kínosan érzi magát, hárítja a témát, vagy nincs ideje. Mi elmondjuk neki a saját szintjén, őszintén. 11 éves, serdül, természetes, hogy érdekli a folyamat.

A fürdőt viszont zàrja.

Nem értem mit kell ezen fennakadni...ha az apa nem foglalkozik a gyerekkel, akkor azért hisztiztek, ha meg igen, akkor az a baj, mert rögtön szexuális zaklatást feltételeztek, rosszindulatot, ferde hajlamot, stb.

Ez egy jó szülő-gyerek kapcsolat. Semmi több.

2015. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!