Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,h...

Hogy mondjam el a szüleimnek,hogy pszichológusra van szükségem?

Figyelt kérdés
2020. jún. 3. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Így ahogy nekünk :) Csak kicsit kifejted bővebben nekik hogy mi a problémád.
2020. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Anya, apa, az utóbbi időben nem érzem jól magam, olyan lelki problémáim vannak amiket magamtól nem tudok megoldani, pedig már többször próbáltam. Úgy gondoltam hogy kereshetnénk egy pszichológust.


Én legalábbis így csináltam. Persze rögtön elkezdtek faggatni hogy mi bajom, és nem értették meg hogy nem tudom, csak nem vagyok jól, pont azért akarok szakembert, de attól még összejött, pszichológus járok.

Ne add fel akkor se ha elsőre nem értik meg vagy nem mennek bele! Ezzel nem lehet szórakozni. Ha nagyon nem engednek, én bevetném, hogy "jó, akkor várjuk meg amíg elkezdem vagdosni magam vagy megkísérelek ennek véget vetni"

Ilyenkor megijednek a szülők, ha van bennük egy kis szülői ösztön meg féltés.

Ha van kérdésed írj bátran.

18/L

2020. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Anya, apa, az utóbbi időben nem érzem jól magam, olyan lelki problémáim vannak amiket magamtól nem tudok megoldani, pedig már többször próbáltam. Úgy gondoltam hogy kereshetnénk egy pszichológust."


Ez szerintem is jó.

Remélhetőleg a szüleid nem barmok, akik elhessegetik hogy "nem kell az neked, felesleges", mint az én esetemben. Amikor kínomban már vagdostam magam, anyám meg észrevette, azt mondta legközelebb (tehát nem akkor, ááá) ha ilyet lát elvisz a diliházba, mert hogy én teljesen hülye vagyok.


Szóval remélem neked épeszű szüleid vannak.

2020. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólók javaslatával.

Ha nagyon lebeszélnének, még mindig ott a lehetőséged, hogy beszélsz az iskolapszichológussal, és esetleg utána ő beszél a szüleiddel is...

2020. jún. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

KB. A lányom is ezt mondta. Konkrétan azt, hogy nem érzi jól magát, vannak olyan gondolatai és érzései amivel nem tud mit kezdeni és szeretné ezt szakemberrel megbeszélni.

Én rögtön intéztem neki, nem faggattam, de mondtam neki, hogy ha beszélgetni szeretne itt vagyok. 14 éves amúgy.

Remélem, hogy a szüleid megértik és segítenek neked.

2020. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogyha mondanám nekik rögtön tudnák hogy ők a probléma és miattuk akarok menni
2020. jún. 3. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

2#+1

Komoly hangnemben.

2020. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Leírod vázlatosan, hogy mi a probléma velük?
2020. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!