Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom a szüleimre,...

Jogosan haragszom a szüleimre, hogy gyerekként nem vittek el pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Szóval kiskoromban elég valószínű, hogy szelektív mutizmusom volt, bár ezt senki nem diagnosztizálta. Szinte meg sem szólaltam se az oviban se az iskolában egy darabig, ha beszéltem akkor is halkan, mert nem mertem. Emlékszem, hogy volt bennem egy belső szorongás, akartam beszélni, de valahogy nem mertem csak akkor válaszoltam, ha kérdeztek, akkor is halkan beszéltem. Ritkán volt olyan hogy mertem nem halkan beszélni. Anyukám tudott a problémáról (nyilván szóltak neki), de ahelyett hogy támogatott volna előfordult olyan hogy lecseszett emiatt. Úgy gondolta, hogy azért csinálom ezt, mert ez nekem így kényelmes (ezt még mondta is nekem). A probléma nem egyik napról a másikra múlt el, hanem fokozatosan és úgy érzem kizárólag a saját erőmből. Most 23 éves vagyok és semmi nem látszik már ebből.Azért jött fel ez bennem ennyire, mert a családban most van egy kislány ugyanezzel a problémával, bár súlyosabb a helyzet nála, de nagyon hasonló. Öt elvitték pszichológushoz, és mivel nem szólalt meg az oviban az anyukája be is ment előre az iskolába, hogy beszéljen a leendő osztályfőnökével és elmondja neki mi a helyzet és hogyan kell kezelni a gyereket. Nagyon rossz így utólag látni, hogy az én szüleim semmi ilyesmit nem csináltak, főleg anyukám aki még hátráltatott is. Úgy érzem, a nap tettek valamit a helyzet ellen, most több önbizalmam lenne és jobban tudnék teljesíteni.

2020. máj. 4. 14:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsi az utolsót eléggé elírtam, szóval az utolsó mondat: „Úgy érzem ha tettek volna valamit a helyzet ellen, most több önbizalmam lenne és jobban tudnék teljesíteni.”
2020. máj. 4. 14:35
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Haragudhatsz, de semmi ertelme. En is haragszom, vagy legalabbis van egy kis ellenszenvem a szuleim iranyaba, de nem foghatok mindent erre. Tehetek a jovomert es a jelenemert, de a multon nem valtoztathatok.
2020. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Figyelj, a te gyerekkorodban nem volt szokás annyira odafigyelni a kicsikre, mint manapság, anyukád gyermekkorában meg még annyira sem volt szokás, mint a te kiskorodban... Hol voltak akkor még a pszichológusok meg a nevelési tanácsadók,sehol. Haragudhatsz rá, bár nem vagy előbbre vele, egy idő után pedig te magad vagy a felelős a saját életedért, vedd kézbe az irányítást.
2020. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Van bármi értelme haragudni? Előre visz az téged? Tanulhatsz belőle: ha a te gyerkőcödnek bármi baja van, komolyan fogod venni és megadod neki a szükséges segítséget.
2020. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már régen kézbe vettem az irányítást, önálló vagyok és egy elég nívós szakon is tanulok. Viszont még mindig úgy érzem néha, hogy önbizalomhiányos vagyok és ez sokmindenben lekorlátoz. Úgy gondolom ebben a szüleimnek részük van, de nem fogok mindent erre.
2020. máj. 4. 15:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és ezt nem én találtam ki egyébként, más miatt elmentem párszor egy pszichológushoz és ő mondta, hogy nagyon erősen önbizalomhiányos vagyok és ez a gyerekkoromból jön.
2020. máj. 4. 15:01
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Én se szólaltam meg, engem vertek is alsóba azt is későn tudta meg anyám.


Ma is halkan beszélek ( legalább is ezt mondják szerintem nem, én hallom magam :D üvölteni meg nem fogok) meg hogy zárkózott vagyok nem beszélgetek.


Munkahelyen még mi hozzáfűznivalóm legyen ahhoz,hogy a kolléganőmet veri a férje, de még nem tud válni, meg elköltözött,de zaklatja meg követi? kb 30 év korkülönbség van köztünk szóval ha a 25 éve együtt dolgozó kolléganőjére és barátnőjére nem hallgat, akkor én ugyan mit mondjak?


Nekem nincs gyerek se nekik van, nem tudok mit hozzáfűzni.

2020. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az érzések nem a jogosságtól függnek. Egyszerűen ezt érzed. Haragudni rájuk olyan miatt, amit már nem tudnak megváltoztatni, teljesen felesleges.


Nekem ugyanez volt a problémám, én egy trauma hatására némultam meg, és semmit nem segített a pszichológus. Ültem és játszottam, ott sem szólaltam meg. (7 éves voltam.)


Most már neked kéne magadtól eljárni.

2020. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Hág sajnos vannak olyan szülők,akik buták a gyerekneveléshez. Nem.érthet hozzá mindenki. Van ez így 🤷‍♂️

Viszont biztosan szeret, és az érdekedben csinálta amit tett 🥰

Egyszerűen csak kontár módszereket használt, mert béna hozzá. Ennyi. Innentől inkább előre nézz!

2020. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy 23 évesen már semmi nem látszik ebből. Remélem, hogy így is marad. Koppantam én is, amikor erőmön felül akartam a javulást. Be is jött jó pár évig, aztán visszaestem. Szóval amikor anyukád elfordult tőled és még le is cseszett, akkor igen, jogosan haragudhatsz rá. Nem kellett volna hozzá pszichológus, elég lett volna, ha őszintén odafigyel rád és nem odázza el az akkori problémát.
2020. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!