Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnek nem foglalkozni...

Hogyan tudnek nem foglalkozni ezzel?

Figyelt kérdés

19 eves korom ota kulon elek anyamektol, nem volt rossz gyerekkorom, tobbnyire mindenem meg volt, nem bantott, csak verbalisan, de a vele valo egyutteles egy igazi pokol volt. Igazabol erzelmileg volt sivar a gyerekkorom a csalad reszerol. Nem tudom milyen erzes anyamat megolelni, eletem soran egyszer-ketszer volt ra precedens, de egyszeruen kellemetlenul erzem magam attol is, ha hozza kell ernem, megsimitani, ilyenek. Volt, hogy a fejemhez vagta, hogy takarodjak ahova akarok, o nem nezi tovabb, hogy rendetlenseg van a szobamban. Ha eljartam otthonrol biztos drogozok, ha otthon voltam biztos depresszios vagyok. Engem mamam nevelt 14 eves koromig, szoval kemeny 5 evet eltem anyammal, de az tenyleg kemeny 5 ev volt. Lehetne meg sorolni a dolgait, de vegtelen lenne a lista. Nem tudom nem elfelejteni ezeket a dolgokat, hiaba akarom. Miota kulon elunk jobb a kapcsolatunk, de soha nem volt es nem is lesz rendes anya-lanya viszony.


A problema az, hogy 3 eve koltozni keszul, 3 eve nincsenek egyutt az exevel, de egyutt laknak, van egy kozos gyerekuk is. Nem sok penze van, de olyan romhazakat nez, hogy az ember az agyat eldobja. Teljesen kieso, ismeretlen de kornyekbeli telepuleseken nez, holott a szulofalujaban nagyon korrekt, szep hazat kapna ennyi penzert. De o nem akar oda visszamenni, azt mondja, hogy utalja azt a helyet. Fel az emberek velemenyetol, azt hiszi mindenki rola susmorogna. Munkat is olyat keres, ahol minel kevesebbet talalkozik emberekkel, takarit. Pedig van vagy 5 szakmaja.

Hiaba mondja neki az ember, hogy milliokba kerulne felujitani az adott romhalmazt, hajthatatlan, teljesen erthetetlen dolgokat talal ki. Legutobb olyan hazat nezett ki, ahol nincs furdoszoba. Alulrol is aznak, felulrol is aznak a falak. Szerinte ha felmegy Pestre takaritani, akkor masfel ev alatt osszegyujt annyit, hogy milliokat tudjon kolteni a hazra, ugy, hogy mellette elni is kene. Nem gondol bele a tobabbiakba, a koltsegekbe es ezekkel traktal minket. Engem es mamamat. Ha elmondjuk a velemenyunket, hogy ongyilkossag a vilag vegen romhalmaz hazat venni, ahol rokon sincs igy semmilyen segitseg sem, akkor megkapjuk, hogy majd megoldja egyedul, eddig is mindent egyedul oldott meg. Ez nem igaz, mamam oldott meg mindent helyette, engem is o nevelt es ez a kijelentes baromira banto. Az a baj, hogy evekkel ezelott mar volt anyamnak egy ongyilkossagi kiserlete, begyogyszerezte magat, elmondasa szerint nem volt szandekos. Akkor is lelki valsagban volt, osszevesztek a mostani exevel. Felek, hogy megint bekovetkezik ez, es ez lesz a vege. De nem akarok az o terheivel is foglalkozni, a vallamon cipelni, van eleg bajom, panikbeteg vagyok, gondolom nem tesz jot az se, hogy allandoan a hulyesegeit kantalja. Megbantani sem akarom, pont azert, mert szerintem labilis. Azt mondom nem erdekel, de megis erdekel. Hogy tudnam tenyleg lszrni?

23/L


2020. jún. 3. 11:11
 1/4 anonim válasza:

Szia, először is anyukádnak kéne változtatni az

életén/éldtmódján. Meg kellene találni, hogy mitől ilyen,az is lehet, hogy valami mentális problémája van pszichiáterhez kéne járnia nehogy mégegyszer

megpróbálja az öngyilkosságot.

Én ismerek olyan embert aki pont ilyen volt.A ő lányát is a mamája nevelte fel útálta az embereket, 2-szer próbálkozott öngyilkosságal, azóta gyógyszert szed rá és teljesen normális életet él.


Te pedig akár milyen nehéz is akkor is támogasd őt (persze ne vidd túlzásba). Magaddal is törődj.Sajnálom sok kitártást, remélem sikerül megoldani a problémát.

2020. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem még mindig jobb, hogy ilyen egyszerű házakat néz, amire telik neki, mintha valami komolyabbat keresne, amihez hitelt venne fel...és amit majd szépen megörökölsz tőle, ha lesznek még ilyen húzásai. Egy tehermentes háztól a legkönnyebb megszabadulni, ha úgy alakulna.

Esetleg annyit tudsz tenni, hogy te is nézelődsz azon a településen, annyi pénzért, amennyit szánna rá, és ha találsz kevésbé szakadtat, akkor mutasd meg neki, hátha inkább azt választja.

2020. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezekre a hazakra milliokat kell kolteni. Mert vagy nincs benne furdoszoba, vagy nincs alapja, vagy a teto szr, vagy a papirjai gennyesek. 4 millioert keres hazat, es nem mindegy neki, hogy hol. Ahol lenne ennyi penzert olyan, ahova csak be kene koltozni az nem jo, mert azt a telepulest gyuloli.
2020. jún. 5. 15:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja es nem tudna hitelt felvenni, mert nem hajlando normalis munkahelyen dolgozni, takarit napi 4 oraban.
2020. jún. 5. 15:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!