Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segíthetnék a 16 éves...

Hogy segíthetnék a 16 éves lányomnak? Csak ez lenne a baja??

Figyelt kérdés

Az a helyzet idén tölti a 16.ik életévét és teljesen magába van fordulva

"Children of distance" zenéket hallgat egésznap és csak mosdóba meg inni jön ki és ennyi.


Titokba a naplójába is beleolvastam tudom tudom nem lenne szabad de muszáj voltam megnézni mi a baj nagyjából...

Egy fiú "Joel" néven lek*rvázta és elküldte a k*rva anyjába a lányom...


Esküszöm megkeresem és kikaparom a szemét!!!


2020. jún. 3. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon aranyos vagy, de tényleg. :) De ha csak ennyi a baj, akkor túl lesz rajta ne aggódj. Ha azonban sokáig csinálja és felfedezel más gondot is, érdemes beavatkozni mert sok kamasz szenved fiatalkori depressziótól és sokat segít ha nem nézik hülyének a bajait.
2020. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2%
Küld hozzám
2020. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
96%
Ilyen korba sajnos a tini lányok hajlamosak az ilyesmire,minden esetre az nem megoldás hogy elkapod Joel-t,de minden esetre ajánlani tudom hogy legyen valami hobbija ami esetleg segíti ezekben az időkben.Ha szeretni a zenét akkor esetleg egy Gitar-t ha beújítasz neki s gyakorolgatna játszana kicsit az bőven jó,vagy esetleg valami más ami érdekelheti,minden esetre beszeld meg vele ha szeretne e csinálni valamit.
2020. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Beszélj a lányoddal, hogy mi a gond, hogy érzi magát. Mondd el neki, hogy szeretnéd ha néha töltene egy kis időt a családjával és beszélgetnétek. Hallgasd meg a problémáit.


A naplóba beleolvasás aljas dolog volt, ilyet nem teszünk hacsak tényleg nem az egészsége van valakinek egyértelmű veszélyben, ennek a fogalmát az introvertáltság/bezárkózás nem meríti ki. Ezt semmiképp ne mondd el neki, hogy beleolvastál mert akkor lehet nagyon kiakad rád. (teljes joggal egyébként)

2020. jún. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az én titkom lesz az hogy beleolvastam semmi képpen nem szeretném elveszteni a lányom feletti bizalmam.


Mindenesetre köszönöm a tanácsokat❤❤

2020. jún. 3. 16:33
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem semmi esetre se hagyd, hogy ennyire magába forduljon. Érd el, hogy beavasson a dolgaiba és bízzon benned...


Engem is bántottak a suliban, de az én szüleim nem foglalkoztak velem, nagyon magamba zárkóztam, elidegenültem az emberektől és ez a mai napig így van, nehezen boldogulok az élet minden területén.


Beszéljétek meg, érezze, hogy nincs egyedül bármi baja is van.


De ezt úgy érd el, hogy ne tudjon a naplóról!

2020. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Tényleg nagyon aranyos vagy :)

Feleslegesen aggódj, sajnos tinikorban ez nem ritka jelenség.


A naplóba beleolvasás szerintem abban az esetben oké, hogyha látod a lányodon hogy valami nincs rendben.


Természetes, hogy aggódsz, hisz a lánya vagy! :)

2020. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

7. válaszoló vagyok:

*hisz az anyja vagy

2020. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Abban a korban van amikor a sérelmeket nagyon intenzíven éli meg, ezen át kell esni. A tinik az apró dolgokat is képesek magukra venni.

Érthető hogy nem tudtad megállni, hogy ne nézd meg, hiszen a lányodról van szó, és látod rajta, hogy nincs valami rendben.

De majd felzárkózik, elfelejti, túl lesz rajta.

2020. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sulis, én kerek perec megkérdezném némi nyaggatás után, hogy bántotta-e valaki. Mert általában úgyse mondják el a bajukat a kamaszok. Akkor ne kerülgesd a forró kását. Csinálj úgy, mintha csak tippelnél. Akkor nem lesz feltűnő.


Gondos anyuka vagy, ez tetszik 🤗

2020. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!