Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Barátnőm 16 éves és szülei...

Barátnőm 16 éves és szülei mindenért őt baszogatják amit nem is ő csinált neki kell vezetnie e háztartást de mellete suliban is teljesíteni kell,mellete az apja rendszeresen iszik és ilyenkor van hogy megüti Mit tegyek hogy hozhatnám el?

Figyelt kérdés

Én 17 éves vagyok lenne hová mennünk,gyáműgyre gondoltam de az barátnőm miatt felejtős mert van még 4 kistestvére akiket félt

Gondoltam a házasságra is mert már 4 éve vagyunk együtt semmi veszekedéssel eltartani eltudnánk magunkat mert én suli mellet dolgotok most is és 140 fele van a havi keresetem. Kérlek segítsetek mert ez igy marhára nem jó



2020. máj. 18. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nőj fel!
2020. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Ébredj fel öcsi, bilibe lóg a kezed.


A leány 16 éves, bármikor haza viheti a rendőrség, míg a 18. évét be nem tölti.


A 140 ezres kerested 2 emberre csak az éhen halásra elegendő: lakhatást, rezsit, kaját, egyéb szükségletet ebből 2 emberre finanszírozni nem lehet.

2020. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy. Majd 18 éves korában elmehet, addig hazahozathatják a rendőrökkel, aztán nagyobb lesz a bál.


Amikor iszik, esetleg menjen el otthonról, hozzád, vagy zárkózzon be valahova. Szólhat az osztályfőnökének, vagy az iskola pszichológusnak. Lehetne fenyegetésben tartani az apát, hogy vagy abbahagyja az ivást és nem veri a gyerekeit, vagy értesítik a gyámügyet.


Oké, a mostani helyzetben ez nehéz, mert eszembe jutott, hogy nincs iskola, de az osztályfőnök elérhetősége változatlan, telefonon lehet hívni.

2020. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Gyámügyhöz fordulhattok, anno egyik osztálytársam járt hozzájuk hasonló okokból, illetve a gyámügy is látogatta őket. Tehát semmi oka félteni a testvéreit, egyik pillanatról a másikra nem fogják intézetbe vinni őket, legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom.

Osztálytársam szülei is gondolom berezeltek az ellenőrizgetéstől, és hála istennek elég volt, hogy viszonylag normális életet élhessen velük abban a pár évben, amíg nagykorú nem lett.

2020. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Te sehogy nem viheted sehova. Magad is kiskorú vagy, de ha nem az lennél, akkor sem.

Ha bántalmazza az apja, akkor a gyámügyön lehet jelezni.

Csupán elméleti síkon. Hova vinnéd? A te szüleid mit szólnának hozzá? 140 ezerből egy ember sem fog megélni albérletben, nem hogy kettő.

2020. máj. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 3.-as szerinted egy alkoholistát meg lehet ijeszteni, hogy ne igyon? Aha... Próbáld már ki. Alkoholistát biztostok.
2020. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!