Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 24 évesen mennyire jogos ha a...

24 évesen mennyire jogos ha a szüleim akarják meghatározni mivel dekoráljam ki a szobámat?

Figyelt kérdés

24 éves srác vagyok, még a szüleimmel élek (és ez nem úgy néz ki hogy a közeljövőben változni fog). Amúgy kiváló a kapcsolatom a szüleimmel, de mindig lehurrognak mikor valami újat találok ki a szobám dekorációját illetően. Most pl. azon kapták fel a vizet hogy Wonder Woman meg Marvel kapitány poszterekkel akarom kidekorálni a szobám, mert nekik a festett tapéta a jó csak, meg apám szerint ne rakosgassak r1ngy0król képeket a falamra meg ne bálványozzak ilyen "riherongyokat" (ő mondta így). Azt még megérteném ha fél méteres pucér nőket akarnék kiplakátolni, de nem értem szuperhős lányokkal mi gond van. Meg azt se nagyon engedik hogy ugyanebben a témakörben (tehát szuperhős csajok) figurákat, szobrokat meg ilyesmiket vásároljak, mondván 24 évesen ne baromságokra költsem a pénzem. Konkrétan azt mondják hogy "értelmesebben is elkölthetném a nehezen megkeresett pénzem mint 70 ezer forintot költeni egy nőnek a szobrára". Viszont én meg ezeket szeretem, ez érdekel, ezt találom jó dekorációnak, nem a sárga tapétát meg a kiscicás naptárat. Szóval nem értem miért szólnak bele, pláne hogy semmi értelmes érvük nincs csak hogy "ne bálványozzak nőket akik amúgy is r13ancok meg ne szórjam a pénzt".

Szóval ezért kérdezném, hogy elvileg felnőtt ember vagyok, de mondjuk az is igaz hogy az ő házukban élek. Szóval ebben a helyzetben kinek van igaza, vagy kinek "jogosabb" a kérése, elvárása? Igazán örülnék ha azzal dekorálhatnám a szobám amivel akarom. Nem értem mi bajuk ilyesmivel és miért nem hagyják rám.



2020. jún. 6. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk 24 évesen már az is furcsa hogy ilyen dolgokkal foglalkozol. Fel kellene nőni és értelmes dolgokkal foglalkozni.
2020. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
56%

"az is igaz hogy az ő házukban élek"

A saját házukban ők döntenek, örülj, hogy ott lakhatsz. Amúgy elég gáz, hogy 24 évesen még képregényfigurákra izgulsz.

2020. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim válasza:
79%

Biztos, hogy nem írtad el(kétszer is)?? Nem 14 éves vagy esetleg???


Amúgy ha 70 ezret szeretnél költeni ilyen szoborra, akkor miért laksz a szülőknél?? -költői kérdés volt, nyílván mert nem sikerült felnőni még.

2020. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim válasza:
79%
Ha van munkahelyed akkor miért élsz még mindig a szüleidnél? 24 évesen már épp ideje lenni felnőni.
2020. jún. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az egészből az jön le, hogy a kérdező is tipikus példája aannak, hogy gyereknevelésre alkalmatlan szülő életképtelen gyereket nevel.
2020. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 Savlekotő ***** válasza:
82%
Így készülnek az Incelek,apu otthon a nőket ribanxozza,gyerek meg 24 évesen 14 évesen szinten áll..
2020. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem a képregényekkel lennél elfoglalva, tán már nem otthon laknál.
2020. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem te az "Agymenők"-ön szocializálódtál.:D
2020. jún. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
71%

Úgy élsz otthon, mint egy kisgyerek? Vagyis, eltartanak, nem adsz semmit a háztartásba, főznek-mosnak, stb. rád? Mert akkor hiába vagy 24 éves, egy gyerek vagy, és ne csodálkozz, hogy megmondják, mit tehetsz.


Ha viszont fizeted a részed, ellátod magad, és annyi, hogy nem költöztél el, de amúgy felnőtt életet élsz, akkor nem kellene beleszólniuk, hogy mit csinálsz a saját szobádban.

2020. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
76%
ELVILEG felnőtt vagy, de eltartanak, miközben játékokra súlyos pénzeket dobsz ki. És csodálod ha tele van apád töke?
2020. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!