Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghívjam édesanyámat és a...

Meghívjam édesanyámat és a testvéremet az esküvőre?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok és külön élek már a szüleimtől.2 héttel ezelőtt elmentünk meglátogatni a párom és az én szüleimet és bejelentettük,hogy összeházasodunk.Látszólag mindenki jól fogadta, a párom anyukája sírva is fakadt.1 napra rá anyám és a testvérem is felhívott, hogy ne házasodjunk össze,mert nekik nem tetszik az ötlet.Megkérdeztem,hogy nekünk mi a franc közük van hozzá? Teljesen felháborodtak,hisz ők csak jót akarnak nekem,az a r&banc pedig nem.Itt letettem a telefont,viszont utána írogattak e-mailben meg SMS-ben.Előző héten elmentem a párom szüleihez(anyáékkal egy községben élnek) , mert segíteni kellett a kertben és mikor elugrottam a boltba, akkor az eladó gratulált nekem és hogy múltkor látott minket,nagyon szép a jegyesem. Boltból kifelé menet van egy piacos rész (igazából 3 asztal), ahol az idősek szoktak árulni virágot,gyümölcsöt meg egyebet.A lényeg, hogy anyám barátnője odahívott, hogy gratulál,de anya mesélt a páromról neki és tényleg nem kéne összeházasodnunk.A nőnek a barátnője is csak mondta, hogy jaj hát nem,nem kéne,látta ő azt a lányt.Elküldtem őket is a francba.Nem tudom mit mesélt anya nekik,de garantáltan hazugság,mert mindig tisztelettudóan viselkedett és segített mindig.Ezután meg anya üzent nekem meg hívogatott még este, hogy mit képzelek magamról.Megmondtam neki,hogy ha ezt folytatja,akkor nem jöhet az esküvőre,se ő,sem a testvérem.Azóta áll a bál és a páromnak is üzengetnek mindenféle rondaságot.Azóta kicsit zaklatott vagyok és nem tudom,hogy mit csináljak.Örülnék,ha ott lennének az esküvőn,a testvéremet gondoltam tanúnak, de így nem tudom,hogy meghívjam-e őket.Annyi undorító üzenetet küldtek a páromnak,hogy elsírta magát.Ő ezek után is szívesen látja őket az esküvőn,természetesen ha tudnak viselkedni,de ő nem szól bele,a döntés az enyém.

A helyemben meghívnátok őket?



2020. jún. 10. 19:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, jöhetnének az esküvőre
Kizárt dolog
179 szavazat
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
17%
És, tényleg ribizli?
2020. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
32%
Most komolyan erről nyitsz szavazást? Hány szavazat után hívod meg őket mégis az esküvőtökre? Röhej!
2020. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
76%
Miből gondol(hat) ják, hogy kétes erkölcsű? Testvéred fiú vagy lány?
2020. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
93%
Ha elhívod őket, akkor az esküvőn is fognak balhézni, de minimum pofákat vágnak. Kitennéd ennek a párodat? Tudod mikor hívnék meg olyan embert az esküvőmre, aki ler*bancozott... A párod még jófej is, hogy így is 'szívesen' látja őket, de ha ezek után meghívod őket, akkor nagyon nem tiszteled a párodat.
2020. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 acelsziv ***** válasza:
96%
És konkrétan mi bajuk van a pároddal?
2020. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
62%
Az esküvőmre azokat hívom meg, akik szeretnek, támogatnak minket mindenben. Életem legfontosabb eseménye! De tegyük hozzá, hogy a közeli rokonokat mindenki meghívja, még, ha ennyire problémásak is.
2020. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
94%

Dettó, én is kiírhattam volna a kérdést. Ugyanez volt a szitu.

Én nem hívtam meg őket. Aztán az esküvő óta a kapcsolatot is megszakítottam velük (volt még két próbálkozásom, de csak mocskolták a feleségemet, aki egy intelligens, művelt, csinos, jóérzésű, házias nő). Négy éve vagyunk együtt, családommal pedig a kapcsolat nulla (nekünk amúgy nem nehéz ez a része, külföldön élünk.)

2020. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
88%
Ha sokat jelentenek neked személy szerint; és szeretnéd, hogy ottlegyenek. Hogyha szívből szeretnéd, és nem zavarna téged a jelenlétük; és nem csak azért hívnád őket, mert "külső nyomásra kötelező", mert "a többi vendég is elvárná, hogy ott legyenek ők is, elvégre 'közeli családtagok'". Szóval ha nemcsak nyűgből, és kényszer hatására hívnád meg őket; mert "muszáj", mert "csak", akkor legyenek ott; viszont ha nem jó a kapcsolatotok, akkor az is lehet, hogy el se mennének alapból.
2020. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Húgom van és egy régebbi kis vita miatt hívják így a páromat.Ő személyi edzőként dolgozik,nagyon fitt, ellenben a testvéremmel,aki pufóka.Először ez sem tetszett anyámnak,de utána jóban lettek.A vita annyi volt,hogy a húgom kért pár tanácsot a páromtól,mert fogyni akart.Sokat segített neki,küldött anyagokat neki,leírta, hogy milyen mozgás lenne neki jó,ő miket szokott enni stb.Elhívta mozogni is vele,de nem, ő megoldja egyedül.Sosem ment el és tömte magába a zsíros kajákat meg chips,csoki egyéb.Sírva hívott fel minket, hogy hát ő nem fogy.Kérdeztük,hogy miket csinált eddig.Ja hát ő semmit,tegnap elment gyalog a boltig, gondolta az elég.Párom megmondta neki,hogy ez nem így működik.Ha ennyire nem akar mozogni,akkor legalább ne egyen annyi édességet meg igyon vizet.Na ezek után el lett mondva mindennek a párom,mert hogy ő nem akar segíteni.Anya azzal nyugtatta tesómat, hogy csak a r&bancoknak van fitt alakjuk.2 hónapig nem látogattuk meg őket ezután, de könyörögtek meg bocsánatot kértek.


Igen,tényleg nyitok erről szavazást,mert kíváncsi vagyok,hogy ti meghívnátok-e őket.Párom szülei nem szólnak bele,párom sem, én meg itt vagyok tanú meg meghívottak nélkül,mert apám nem jön el.A kocsma fontosabb.Nyilván rosszul esik a dolog és szerettem volna,ha ott állnak mellettem,de így nem tudom.

2020. jún. 10. 20:39
 10/46 anonim ***** válasza:
98%

Biztos, hogy nem hívnám meg őket. A menyasszonyodat okolják azért, mert a húgod egy falánk, lusta malac. Nem látják reálisan a helyzetet. Az meg mi, hogy ler1bancozzák, mert jó alakja van? Húgod is és anyád is egy korlátolt és önző ember, akik a nagy napotokat is tönkretennék.

Húgod valószínűleg irigy a lány alakjára, anyád meg uszítható és ostoba, ennek bizonyítéka, hogy jártatja a száját a barátnőjének az ő elképzelt valóságukról.

Te tényleg felkérted volna úgy tanúnak a húgod , hogy ler1bancozza a menyasszonyod? Na ne már..

2020. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!