Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szól-e bele a szülő a...

Jogosan szól-e bele a szülő a kamasz gyerekének az öltözködésébe, ha azt a szülő fizeti még kiskorú lévén?

Figyelt kérdés
Most nyilván nem azokra az esetekre gondolok, amikor mínusz 10 fokban valaki rövid ujjúban és rövid nadrágban akar elmenni otthonról és ezért szólnak. Hanem pl szülő szerint lányos, ha egy fiú nem sötét színt hord, vagy pl nem engedik a lánynak, hogy mondjuk túl sok feketét hordjon. Röviden az ilyen tök átlagos dolgokra akarok célozni, ami nem vágja ki a biztosítékot az emberek többségének, de a szülőnek nem tetszik, ezért nem engedi.

2020. jún. 15. 10:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
45%

Én nem szólnék bele - most sem teszem, pedig 5 éves a gyerekem. Ne fázzon meg, az az 1 kritérium. Persze a ruháit én veszem, de ha valami nem tetszik, akkor azt nem kötelező hordania. Nem érdekel, ha üti egymást két szín, max szólok, de végülis ő hordja.

Később sem áll szándékomban apróságokba beleszólni, azt viszont nem fogom engedni, hogy - lány lévén - pcsásan öltözzön :D

2021. máj. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%

11!


Az első és az utolso mondatod szöges ellentéte egymásnak

2021. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyni kell, hogy a saját hibájából tanuljon a gyerek. Ha lenne gyermekem, kapna egy adott összeget, amit elbír a pénztárcám, abból pedig azt vesz, amit akar. Ha hülyeséget csinál, legközelebb majd okosabban cselekszik. Szerencsére az én szüleim sosem szóltak bele abba, hogy hogyan öltözködjek, így mindig feketében jártam és még télen sem viseltem kabátot soha. Semmi bajom nem lett tőle, a mai napig ugyanígy öltözködök.
2021. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!