Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg, hogy...

Hogyan értessem meg, hogy undorodom a más emberek utáni takarításban és minden olyan dologtól ami étellel kapcsolatos és / vagy ürülékkel?

Figyelt kérdés

Szóval az a gondom, hogy 17 éves lány létemre valamiért undorodom a nyáltól, az ételmaradékoktól meg ilyenektől. Egyszer anyám megkért, hogy takarítsam le a babaszéket ebéd után, ami teljesen természetes. Én nagoyn szívesen segítenék neki, de valamiért nem tudom kontrollálni magam és hányingerem lesz a látványtól.. Meg valahogy az a tudat, hogy ez félig megrágott étel és kisbaba nyál keveréke. Egy másik alkalommal a babaszékes ese előtt 2 hónappal 1 órán át hánytam, ezt hozzátenném!!


Idősek otthonába kellett mennem közösségi munkára, mert már csak az volt szabad idénra. Ott olyan állapotú néniket kelett gondozni, akik már nem képesek önállóan enni. Etetni és itatni kellett őket. Mivel én nagyon tisztelem az időseket, ezért reggeltős estig a munkanapomon hiány nélkül végigteljesítettem, de sajnos volt egy kis baki. A végén amikor kirohantam, az idősek otthona udvarán félúton elhánytam magam. Az volt az első és utolsó napom..


Rólam ennyit.. Most jöjjön anyám:


Anyám valamiért nem érti meg a helyzetemet, akárhogy mondom neki. Annak ellenére sem érti meg, hogy látott hányni.


Azt mondja ,hogy nem kell nyafogni, az én koromban 3 kistestvéremre vigyáztam 0-24-ben..


Hát oké, azért nem kéne hasonlítani az 50 évvel ezelőtti váci helyzetet, a 21. századdal... Nekem van egy problémám, ami megkeseríti az életemet, erre anyám lenéz..


És igen, megkeseríti az életemet. Nem csak felment néhány feladat alól, de képtelen leszek majd gyereket nevelni. mitől majd meg őrülök! A legnagyobb álmom, hogy életem férjével felnevelem a legjobban szeretett gyerekemet...


Tudnátok valamit tanácsolni, hogy miként értessem meg ezt anyámmal?


17/L


2020. jún. 15. 19:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja meg még attól is rosszul leszek, hogy ha leesik valakitől egy ételmaradék, és fel kell takarítanom. Ilyen volt az idősek otthonában is. Félig megrágott pépes hús.. Najó nem bírom folytatni bocsánat..
2020. jún. 15. 19:32
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Szia, nekem is ez volt, még most se bírok mindent,de azért már fényévekkel jobb. Régebben enis néhányszor elhánytam magamat :D

Szép fokozatossan kell dolgot.

19/L

2020. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy. Egy dolgot tehetsz, legyőzöd.
2020. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Ajánld fel, hogy megcsinálsz ehelyett bármi mást. Mosogatsz, mosol, teregetsz, porszívózol, sepersz, füvet nyírsz, bármit ami nem vált ki ilyen undort belőled. Esetleg ha lehánynád a babaszéket azt megértené. Nem tudok jobbat.
2020. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
Akkor te sovány vagy? Enni szeretsz azért? Próbálom beleélni magam. A férjem a gyerekünket pl. nem tudta kipelenkázni, majdnem lehányta :D pedig még nagyon kicsi baba volt, csak szopizott, az még nem is olyan büdi. Van ilyen is. Én megértő vagyok. Nálunk a fiam pl. olyan, hogy ez nem friss, ha pl délelőtt főztem, abból délután nem szivesen, vagy ne eszik. Nem nyúl hozzá a kolbászhoz, rá sem tudnám szedni. pár éves koráig a savanyúság illatától is majdnem hányt. anyád meg egy jó nagy majom, ha nem érti meg. Te majd szerntem hozzászoksz, de abban igaza van, hogy kicsit erőltetni kell, mert az agyad nem fog ráállni. Sajnálom. Ha nem javul, akkor kérdezd meg a dokidat, mert lehet pszichológiai probléma, és ingyenesen is elbeszélgethetsz valakivel, amíg nem vagy 18.
2020. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Kislány voltam, beteg voltam, a saját hányásomat nekem kellett felmosnom, mert tudtam, hogy anyám nem fogja, mert ő is odahányik. Ezt én pl. durvának tartom. Ő nem is erőlködött vele soha. Szerintem neked kellene kicsit próbálgatni, aztán csak jobb lesz.
2020. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Dehooogy. szeretek enni. egyáltalán nem vagyok sovány. A SAJÁT ételmaradékom a SAJÁT hányásom nem zavar. egyáltalán. másé az amitől undorodom..


És higgyétek el próbáltam "legyőzni". háziorvosnak is elpanaszoltam mindezt, de nem tudott mit mondani..

2020. jún. 15. 19:58
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem fogsz csókolózni? Az a másik nyálával jár...
2020. jún. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem.. De szerintem sokan csak cikizni járnak ide :/
2020. jún. 15. 20:10
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy pszichológust érdemes ezzel felkeresned, mert a későbbiekben sok gondod lehet majd belőle... Nem ciki segítséget kérni :)
2020. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!