Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg, hogy...

Hogyan értessem meg, hogy undorodom a más emberek utáni takarításban és minden olyan dologtól ami étellel kapcsolatos és / vagy ürülékkel?

Figyelt kérdés

Szóval az a gondom, hogy 17 éves lány létemre valamiért undorodom a nyáltól, az ételmaradékoktól meg ilyenektől. Egyszer anyám megkért, hogy takarítsam le a babaszéket ebéd után, ami teljesen természetes. Én nagoyn szívesen segítenék neki, de valamiért nem tudom kontrollálni magam és hányingerem lesz a látványtól.. Meg valahogy az a tudat, hogy ez félig megrágott étel és kisbaba nyál keveréke. Egy másik alkalommal a babaszékes ese előtt 2 hónappal 1 órán át hánytam, ezt hozzátenném!!


Idősek otthonába kellett mennem közösségi munkára, mert már csak az volt szabad idénra. Ott olyan állapotú néniket kelett gondozni, akik már nem képesek önállóan enni. Etetni és itatni kellett őket. Mivel én nagyon tisztelem az időseket, ezért reggeltős estig a munkanapomon hiány nélkül végigteljesítettem, de sajnos volt egy kis baki. A végén amikor kirohantam, az idősek otthona udvarán félúton elhánytam magam. Az volt az első és utolsó napom..


Rólam ennyit.. Most jöjjön anyám:


Anyám valamiért nem érti meg a helyzetemet, akárhogy mondom neki. Annak ellenére sem érti meg, hogy látott hányni.


Azt mondja ,hogy nem kell nyafogni, az én koromban 3 kistestvéremre vigyáztam 0-24-ben..


Hát oké, azért nem kéne hasonlítani az 50 évvel ezelőtti váci helyzetet, a 21. századdal... Nekem van egy problémám, ami megkeseríti az életemet, erre anyám lenéz..


És igen, megkeseríti az életemet. Nem csak felment néhány feladat alól, de képtelen leszek majd gyereket nevelni. mitől majd meg őrülök! A legnagyobb álmom, hogy életem férjével felnevelem a legjobban szeretett gyerekemet...


Tudnátok valamit tanácsolni, hogy miként értessem meg ezt anyámmal?


17/L


2020. jún. 15. 19:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%
Nyugi kérdező, vannak ilyen emberek, én is olyan vagyok, mint te. Sőt, én pl utálok saját magam után inni a pohár ugyanazon oldaláról vagy több napig használni ugyanazt a törölközőt. Akkor az ilyen kakis, pisis, hányásos dolgokról ne is beszéljünk. A gyerekemnél nyilván meg fogom erőltetni magam valahogy...
2020. jún. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg ért kicsiként valami trauma ezen a téren. Érdemes szakemberhez menni,sokat javulhat az állapotod.
2020. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
39%

Én megértem, tényleg nagyon gusztustalan. Én sem takarítanám senki undormányát, páromnak is megmondtam hogy csak akkor lesz gyerek ha ő vállalja a gusztustalan részét :D

Anyuddal viszont szerintem nem fogsz tudni mit kezdeni. Neki teljesen más a természetes, nem fogja megérteni. Csak engedd el a füled mellett.(Aztán lehet hogy nincs igazam, de én tényleg ezt látom, hogy a legtöbbeknek teljesen természetes pl. megenni a gyereke után a kajamaradékot, stb. Nem vagyunk egyformák, na).

2020. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem cikizni járunk ide kérdező, de ez egy olyan probléma ami tönkre fogja baxni az életed, és még lehet másokét is, beleértve a parod/gyereked. Nem a környezetednek kell elfogadni, hanem neked kell legyőzni. Fordulj pszichológushoz. Tehát ne a probléma elfedésén, hanem annak feltárásán dolgozz, mert ez nem normális.
2020. jún. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Mivel én nagyon tisztelem az időseket, ezért reggeltős estig a munkanapomon hiány nélkül végigteljesítettem… Az volt az első és utolsó napom.."


Akkor mégse teljesítetted végig a napod :D

Na mindegy, csak poén volt.


Meglehetősen érdekes fóbiáid vannak, érdemes volna szakemberrel beszélni. Mondanám, hogy üsd el poénkodással, de én se poénkodok a rovariszonyomon :D

Azonban eléggé megnehezíti az életed, ezt mindenképpen le kell küzdened. Még étterembe se tudsz egy jóízűt enni.

2020. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A saját gyereked ilyen dolgaitól valószínűleg nem fogsz undorodni.
2020. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!