Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátom és az én szülő-gyerm...

A barátom és az én szülő-gyermek kapcsolatom teljesen más, ti szerintetek melyik a normális ebben a korban?

Figyelt kérdés

Én 22 éves vagyok, a barátom 23.

A barátomnál, ha ott alszom látom, hogy milyen a kapcsolatuk. Reggel barátom fél5-kor kel, mert megy dolgozni. Én alszom tovább. Szülei pedig felkelnek fél órával hamarabb, hogy elkészítsék neki a teát és bepakolják a táskájába az enni valót. Két puszival köszönti a szüleit. Aztán igazából a reggelije gabonapehely azon nincs mit készíteni.., de a szülei leülnek a kanapéra, csendben megvárják míg elkészült, két puszival elköszönnek tőle, jó munkát kívánnak neki és elmegy. Aztán mikor haza jön akkor is puszival köszönti őket. Közösen esznek aztán vagy egy óráig beszélgetnek mi volt aznap. Majd kimennek kicsit a kertbe kertészkedni. Ha én ott vagyok, akkor meg elmegyünk biciklizni, sétálni, kirándulni, moziba, bármi. Este még közösen tv-zünk a szüleivel a kanapén, aztán mikor már 9-10 van és megfürödtünk puszival elköszön a szüleitől, majd felmegyünk az ágyba. Akkor vagyunk kicsit kettesben, szerelmeskedünk, beszélgetünk...a 25 eves báttyával ugyan ilyen a kapcdolat a szülőkkel, bár idén ő már elköltözik a barátnőjével.

Aztán az én kapcsolatom a szüleimmel nagyon más.. Apa külföldön dolgozik hétvégén ha haza jön öleléssel és puszival köszöntöm, de utána már nem szoktam puszizkodni. Anyát napi egyszer megölelem vagy megpuszilom, ha olyat mond vagy tesz, ami nagyon jól esik vagy csak szimplán, mert szeretem. De van hogy ez kimarad. De hogy így reggel délután este ilyen nincs nálunk.. és számomra ez olyan fura!

Aztán apa sose érdeklődik felőlem én sem annyira faggatom, mert általában nagyom szidja a munkáját és inkább nem is hozom szóba, mert begurul tőle.

Vele könnyű vitába keveredni sajna. Anya meg ritkán ér rá velem beszélgetni, mert amíg apa távol van mindig feladatolat oszt ki neki ezért sokszor ha odamegyek, vagy kérésem van nem tud engem meghallgatni. Ami fáj nekem látva, hogy a barátom szülei mennyivel mások.

A szüleim nem tartják magukat annyira a rendszetességhez. Az evés nagyon egészségtelenül össze-vissza van. Reggeli 10-kor ebéd 4-5-kor vacsi meg sokszor kimarad. Hiába könyörgök jöjjenek enni, mindig csak a munka megy.


Hát igazából én szeretnék majd egyszer anya lenni és hasonlóan nevelni a gyerekeimet, mint a barátom szülei, de még most mikor ott vagyok sokszor elszomorít, persze ezt nem mutatom ki, de tudom, hogy anyukám is boldogabb lenne egy ilyen felállásban, ahol otthon van a férj, a férfi férfi munkát, a nő nőit végez.


Barátomnál az anyuka max virágot ültet kint, meg a veteményesben segédkezik,de többségében bent van, főz, takarít. Az apuka pedig edényeket mosogat, van hogy ő is főz ilyet hogy tojásrántotta, virsli, tea..., ő az aki a tüzet rakja, a fát vágja és hordja, aki a kutyát eteti, meg a tyúkokat és aki permetezik, metszi a fákat, füvet nyír.


Nálunk apa ugyan fűrészeli a fát, de anyával mi hordjuk be, anya fűt és kel fel miatta hajnalba, anya permetezik, nyír füvet, sövényt, takarítunk fözünk együtt. De egyébként apa soha nem takarítana, soha nem mosna el edényt. Még a mosogatóba se vinné el, ami szerintem nagyon tesznye és úri szokás. Anya pakolja a cuccát mindig hogy mit visz magábal jövőhétre kaja, ruhák és apa megveszekszik, ha valami nem kerül be.


Két év múlva tervezzük majd az összeköltözést, annál hamarabb nem, mert én még tanulok levelezősön ugyan és dolgozok mellette, meg barátom is dolgozik, meg levelezőn van. De amíg tanulunk addig nem akarunk.


Köszönöm, ha valaki végig olvasta és azt is, ha válaszoltok rá, hogy szerintetek milyen a normális felállás. Ti nálatok hogy van és milyennek látjátok a mienket és a barátomét.


22L



2020. ápr. 14. 23:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

A barátod családja tetszik.

Az én szüleim is így éltek, nekem ez a természetes.

2020. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
lehet iligységből mondom de amit ők csinálnak kicsit már túlzás de inkább ilyen legyen mint az állandó feszültség
2020. ápr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Ahány ház annyi szokás. Így elmondva a barátod családja sokkal szimpatikusabb, kedvesebb és nyugodtabb. Igaz a túl sok puszilkodástól kirázott a hideg engemet is.

Nálunk is teljesen más a barátnőm és az én családom hozzá állása. Igen, kicsit rosszul esik, amikor rá jösz, hogy jé ilyen egy normális család :/


24/F

2020. ápr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Tudod ki kelne fel hajnali 4-kor egy felnőtt embernek puszilkodni, reggelit csinálni, kinyalni a valagát. Lesz itt még baj a fiúcska túlságos elkényesztetéséből, mikor majd együtt fogtok élni és a gyerek mellett ugyanúgy ki kell szolgálnod meg körbeugrálnod.

Az sem jó, ha a családtagoknak nincs ideje egymásra, de ez a két véglet, amit leírtál. Egyik sem normális, és hálisten a legtöbb család képes az arany középútra. Persze nem a gyakorin.

2020. ápr. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha a párom szülei olyanok lennének mint a barátod szülei, biztos hogy nem lennék vele. Nem bírnám elviselni.

A munkamegosztás jó. Na de ez az állandó puszilgotás, meg a felkelnek hajnalban megcsinálni a reggelit és megvárják amig megeszi a gyerek dolog borzasztó. Engem a világból kikergetnének vele.


23L

2020. ápr. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Mind két felállás jó! A lényeg, hogy tudod, hogy szeretnek, törődnek veled, számíthatsz a szüleidre! Ha ez a fiú lesz a párod, valószínűleg jó életed lesz, jó minta volt előtte! Nekem sem tetszett a családom élete, de tudtam hogy szeretném a sajátonat élni majd! A barátod szülei viselkedése nekem túlzott, szinpadias, túl "rendezett", rituális! Szerintem a ti életformátok sokkal lazább, őszintébb! Az,hogy,hogy fogtok élni kettőtökön fog múlni,nyílván sojat számít ki honnan jött!
2020. ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Ez két véglet.


Nálatok is tuti másképp lenne, ha apud itthon dolgozna, de ha nem, akkor sincs akkora baj. Nem lehet minden úgy mint a filmekben.


A barátod familiája pedig első olvasatra nagyon szimpatikus, de nekem is túl sok volt az állandó pusziszkodást (egy nap 3-4-szer?!) én csak különélő testvéreimet és családtagjaikt köszöntöm így, mert jó esetben heti egyszer találkozunk.


Ez túlféltés, vagy szeparációs szorongás mindkét vagy valamelyik fél részéről.


Még mindig kisiskolásként kezelik, felkelnek előtte, tízórait csomagolnak, reggelit készítenek, megvárják míg megeszi...

Persze ebben én is a szerető anyát látom, de már most is azt látom külső szemmel hogy ebből még "baj" lehet.


Nem tudom mennyi ideje vagytok együtt, de egy kicsit láss túl a rózsaszín ködön, mert ha családot akartok majd, még azelőtt derüljön ki a számodra, hogy ketten közösen megtudtok-e egyezni.


És bocsi hogy ilyen vészmadár vagyok, csak az én ismerősi körömben is van egy ilyen "tökéletes" család, s hallom, hogy mi vele a baj.


Anyós-após ilyen ajándék, olyan ajándék, itt segítenek, ott segítenek (megtehetik, de tényleg erőm felül tesznek a gyermekeikért) de aztán egy önálló döntésük nem lehet a fiataloknak. Persze töketlenek azok is, amiért nem állnak a sarkukra, de hát a lelki terror, az lelki terror.


Szóval figyelj csak az apróbb jelekre, hogy tényleg elkényeztetett-e a párod, mennyire tudna önálló lenni, mint férfi (döntésekben és önellátásban) van-e valami felszín alatti probléma/feszültség stb...

2020. ápr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Nekem nem fura a barátod családja, mert a miénk is hasonló. Mondjuk nem készítik ki a reggelit, szóval csak azért nem kelnek fel, hogy nekem reggelit csináljanak.

De mi is puszival búcsúzunk, puszival üdvözöljük egymást. Amikor hazaérünk mindenki elmeséli, hogy mi történt aznap. Együtt eszünk, és nem össze vissza.

De azért a te családod se tűnik, rossznak. Szerintem semmi rossz nincs abban, hogy apukád nem szeret mosogatni. Én nő vagyok és mégsem szeretem :D Azért apukád se csak ül otthon, ő is kiveszi a részét a házimunkából, pl. a favágással.

2020. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 MancsWolf válasza:
89%
Szerintem valahol a 2 között lenne az igazan ideális. A rendszer és az odafigyelés rendben van. Én a gyerek vagyok nem szülő. Míg anyummal laktam reggel puszi/köszöntés és este puszi elköszönés volt, de napközben nem vagyis ritkán ha a szituáció úgy hozta. De annak nem őrültem volna ha anyum azért felkel hajnalba munka előtt hogy kaját csináljon és köszönjön. Kinőtt 2 kezem a vállamból meg tudom csinálni én is. Üdvözöltük egymást ha hazaértem délután. Beszelgettunk mi is hogy mi volt. Stb. Mostmár hogy külön élek párommal ritkábban találkozunk ( jelen helyzetben meg nagyon ritkán csak ha bevásárolok neki) de csak napi első találkozáskor és elköszönéskor van puszi ( jelen helyzetben nincs semmikor).
2020. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Most még nem gond, ez akkor lesz gond mikor össze költöztök (ha össze költöztök), és rajossz tőled is ugyan ezt várja majd el, akár egyedül akár gyerek mellett, lesz ebből sok vita...
2020. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!