Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg,hogy...

Miért nem értik meg,hogy nekem még nincs szükségem párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista vagyok és nem élek párkapcsolatban.Most nincs rá szükségem,időm/energiám sem lenne.Ezt a család képtelen megérteni és jobbnál-jobb ötletekkel állnak elő.Legtöbbször a családi ebédnél ez a téma,illetve rendszeresen küldenek nekem cikkeket emailen (mi kell egy férfinek? Hogyan szerezzünk párt magunknak? Mindent amit egy párkapcsolatról tudni kell....stb).Asztalhoz ültettem a szüleimet és nyugodtan elmondtam nekik az indokaimat,de nem tudják megérteni és a rokonoknak is mondogatják.

Miért nem engedem el a fülem mellett? Mert az ötleteikkel zaklatnak. Anya hívott kb.2-3 hete,hogy szervezett nekem egy randit a munkatársa fiával.Szóltam neki,hogy legyen szíves lemondani,mert nem érek rá (tényleg nem értem rá).Most meg nagynéném akar szervezni nekem valamit,meg majdnem a nevemben regisztráltak valamilyen társkeresőre ebéd közben(jó poénnak gondolták).Ilyen-olyan ötletekkel bombáznak és zavar.Elmondtam nekik,semmi változás.

Ilyen miatt érdemes lenne kevesebbszer találkozni a családdal? Arra is gondoltam,hogy azt hazudom, hogy van barátom vagy legalább szexpartner,de akkor biztos,hogy be kéne mutassam, így elvetettem ezt az ötletet.



2020. jún. 18. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Fura a családod. Értem, hogy jót akarnak, de ha már a szemtől-szembe való megbeszélést is figyelmen kívül hagyják, akkor tényleg csak az a megoldás, ha minél kevesebbet találkozol velük.
2020. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2020. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez egy 2014-es kérdés.Pusztán a kérdés maga hasonló,de a tartalom nem igazán.
2020. jún. 18. 17:03
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Durva népek, de ne hazudj fiktív barátot, akkor azzal nyaggatnának.

Lehetnél kicsit bunkóbb velük, a hatas-ellenhatás törvénye okán.

Mond, hogy nem.

És ha folytatják, két kérdezd meg, melyik szót nem értették, ilyesmire gondolok

2020. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2020. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%

Egy egyetemistának miért nincs "ideje/energiája" rá?


A bátyám jogot hallgat 4. éve, mellette egy ügyvédi irodában dolgozik gyakorlatként, plusz a saját kis vállalkozádát építgeti, Ausztriába vállal munkaközvetítést (Sopronban élünk), így 2-3 naponta, a vírus előtt is rohangált haza Pestről.

Mellette sportol, aktív szociális életet él, mégis évek óta van barátnője.

2020. jún. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez már szánalmas.. mármint a családod kapálózása.Kicsit feljebb van egy kérdés, hogy "Hogyan fogadjam el, hogy nem lesz unokám?"🤦‍♀️Úgy tűnik, más életút nem is létezik, mint párkapcsolat, esküvő, gyereksereg.Ha kell, ha nem.Sajnos erre már csak kétféle megoldás lehet, egyik se túl humánus.1;Úgy leordítod őket, hogy beleremeg a szomszéd ház fala is, 2; Kb. ünnepekkor találkoztok, havi egyszer telefon, ha megint témánál vannak tereled a szót.Vagy lecsapod...
2020. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

#6, tudod vannak olyan emberek, akiknek megfelel, hogy csak egymás MELLETT élnek ahelyett, hogy EGYÜTT élnének. Mielőtt belekötnél, hogy nem élnek együtt. Vannak olyanok, akiknek elég, ha csak heti 1-2x pár órára látják a párjukat, és a legminőségibb program az otthoni filmnézés, mert másra nincs idő/energia.

Viszont a legtöbb ember tartalmas párkapcsolatot szeretne, azaz a másikkal nem csak 1-2 órát tölteni, hanem akár fél-egész napokat, különböző programokra járni, pl elmenni színházba és utána összebújni az ágyban, élményeket szerezni, stb. Aki annyi mindent csinál, mint a bátyád, szinte biztos, hogy nincs ideje a barátnőjére, több, mint valószínű hogy csak heti 1-2x 1-2 órát töltenek együtt, és ennyi, semmi tartalom nincs benne. Vagy van, de akkor nem alszik a bátyád hanem éjjel tanul, mert ha nappal órákra jár, a gyakhelyre bemegy + még Pestről is rohangál haza ÉS emellett minőségi időt szán a nőre, akkor máskor nem tud tanulni, mint éjszaka. De az nem élet, hogy átlag 3-4 órát alszik az ember és bedarálja a világ, az ilyenek fognak kiégni....

2020. jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Párkapcsolathoz nem idő meg energia kell, hanem egy olyan ember, akit szeretsz. Ha találsz ilyen embert, rögtön nem fog zavarni se az idő, se az energia. De az is teljesen oké, ha nem találsz és nem is keresel ilyen embert, csak a kifogásaidat nem értem. Ez nem olyan téma, ami miatt kifogásokat kell gyártani, ha nem akarsz párt, akkor nem akarsz, ennyi.
2020. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor epp szingli vagyok,nekem is kene egy kamu pasi. Anyam is hasonlo dolgokat csinal.

Amikor olvastam,annyira reszvetet ereztem,h elmentem volna vmi osszehovetelre,mint a bnod. De esetedben az megnagyobb botrany lenne,hisz no vagy :D Szoval szerintem keress vki,aki neha eljatssza a hulye rokonaid elott ,h a baratod.

2020. jún. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!