Miert utal az edesanyam?

Figyelt kérdés

Ugy erzem, az anyam utal, ahol csak lehet kotekedik. Karomkodik,kifigurazik engem. Nincsenek rossz jegyeim, nem iszok, nem drogozok, nem logok el otthonrol, sot, meg a baratimhoz is max 2-szer megyek at 1 honapban.

Ehhez kepest anya utal engem. Minden baj amit csinálok.

Sokszor gondolkodtam mar ongyilkossagon, es meg most is sokszor atgondolom, h amikor anya hazajon addigra felvagom az ereimet stb... De ha ezt emlitem anyanak o csak annyit válaszol h o is meg akar halni. A barataim azzal probalnak nyugtatni h azert ilyen velem, mert romlik a betegsege, (sm beteg) de akkor sem ertem h masokkal miert kedves, velem pedig miert ilyen.

2020 ota nem mondja h szep vagyok, h okos vagyok, nem olelget nem mondja h szeretlek, es ha elsirom magam amikor kiabal velem (az esetek tobbsegeben elsirom magam) csak kigunyol engem, h milyen gyenge vagyok, mert azon elsirom magam amikor azt mondja nekem : k**va anyad, f*sz kivan veled, sose gondoltam volna h ilyen lányom lesz. Szerintem ezek elegge bantoak, szerinte hisztozek, es ha azt mondom h nekem ez igenis rosszul esik, o is visszamondja. Apukam neha megerto velem, de sokszor anya partjan all. Ki kell vinnem a tanyert, de ugyan akkor nem is kell kivinnem, mert anya akarja kivinni, ezen nem tudok eligazodni, most akkor h csináljam? Mindenhogy baj. Sokszor miutan ezeket mondja ram meg orakig sirok, es ha csak azt mondom magamban h meg akarok halni egyre jobban faj a mellkasomban, ugy erzem mindneki utal es nem erdemlem meg az eletet. Sokszor mondjak a barataim h ez nem igaz, de ez nem segit túl sokat. Szinte mindig jelest kapok, sose kapok 1-2-est, a legrosszabb jegyem a 3 volt, de abbol se sok. Ha valami rosszat csinalok, mar hulye es rossz vagyok. Sokszor gondolkoztam az ongyilkossagon, de vegul meg nem tettem meg, de erosen gondolkozok rajta. Valaki tud segiteni? Ha valakivel tortent ilyen az tudna nekem irni? Sokat segitene ezzel...Ezen tul a barataim kerulnek engem, es ha valami bajom van az egyikkel, a masik ot vedi, pedig regen mindig itt alltak mellettem. Kerlek segitsetek! Nem szeretnem igy vegezni, de mindig erre tudok csak gondolni... Valaki, kerlek.



2020. jún. 18. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Jézusom, el ne dobd már a fiatal életedet egy ilyen ..... nő miatt!

Nem neki kell megfelelned! Nem írtad, hány éves vagy, de egyszer leléphetsz majd otthonról, és elkezdheted a saját életedet! Ez éltessen, tegyél meg mindent a jövődért! A legjobb lenne, ha egy pár évre eéhúznál külföldre érettségi után, így pénzt keresnél (=nem lennél anyagilag kiszolgáltatva), nyelvet tanulnál! Semmiképp ne gondolkozz az öngyilkosságon, akármilyen nehéz is! És hidd el, hogy értékes vagy, mindegy, mit mond rólad, ő beteg, azért mondja!!!

2020. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Én sajnos nem tudok ebben segíteni, de ne legyél öngyilkos, biztos fogsz találni valakit aki mellett élvezni fogod az életet, és szeretni fog, de ha feladod akkor nagyon sok jó dolgot hagysz ki, legyél erős, gondolj a jó, szép dolgokra, bár ez tudom nem egyszerű.
2020. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem írtad, mennyi idős vagy. Kollégiumba nincs lehetőséged elmenni? Nagyszülők, keresztszülők, barátnők szülei nem tudnak segíteni? Tényleg ne dobd el magadtól az életedet, mert ennyi rossz után már csak a jó jöhet, csak várnod kell. Kitartást...
2020. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
92%
Hűha.. Először is, verd ki a fejedből az öngyilkosság gondolatát. Bocsi, hogy ezt írom, de anyukád nem erdemli meg, hogy sírj a szavain. (Attól még, hogy sírsz, nem azt jelenti, hogy hisztizel. Nekem is fájna). Egyébként hány éves vagy? Mert ha már eléred azt a kort, hogy tudsz pénzt keresni, vagy tud valaki plusszba anyagilak támogatni, akkor elköltözhetnél. Vagy nagyszülőkhöz? Van testvéred? Bocsi, hogy sok a kérdésem, csak hátha így pontosabb és minőségibb válaszokat tudok adni. Eggyelőre ezek jutnak eszembe. De még gondolkozok rajta, és majd megírom. Addig is kitartást!♡
2020. jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először is verd ki a fejedből az öngyilkosság gondolatát! Gondolj bele mennyi jótol fosztanád meg magad! Lehet nehéz ilyenkor arra gondolni,hogy minden jóra fordul, nem tudom, nem voltam még ilyen helyzetben,de semmiképp se mondj olyanokat, hogy nincs értelme élni, mert ez nem igaz!

Nem tudom mennyi idős vagy de lehetnél kolis, persze ehhez kell, hogy anyukád is támogasson, viszont ha vagy már 16,akkor mehetsz diákmunkára, így lesz saját kereseted, ami ilyenkor plussz előny.

Ha van nagyszülő, tesó aki befogad, az is szóba jöhet. Amennyiben kénytelen vagy mégis otthon élni anyáddal, akkor igyekezz minél kevesebb időt tölteni vele és keress elfoglaltságot, ami eltereli a gondolataid! Nem tudom mi érdekel, de biztosan tudsz találni valamit.

Egyébként sportolhatsz is, nagyon jó stressz levezető. Nem kell feltétlenül eljárni valahova, lemehetsz futni az utcára, meglátod milyen jó kiszellősztetni egy kicsit a fejed és még egészséges is.

2020. jún. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Fura lesz, amit mondok, nyilván le is leszek pontozva miatta, mert úgyis csak az a jó, aki szidja a másik felet.

Anyukád beteg, ráadásul eléggé csúnya betegsége van. Hallottam már olyan emberekről, akik az állapotuk rosszabbodása miatt szándékosan "vadították" el maguktól a szeretteiket, mert úgy gondolták, hogy így majd kevésbé fog fájni, amikor meghalnak. Nyilván nincs igazuk, de egy nagyon beteg ember nem mindig tud reálisan gondolkodni. Próbálj meg apukáddal beszélni arról, hogy mit érzel és tőle kérj segítséget, hátha ő tud magyarázatot adni anyukád viselkedésére.

Egyben biztos vagyok: anyukád nem utál, szerintem a barátaidnak van igaza.

2020. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
A betegsége miatt ilyen. Ez egy borzalmas betegség, bénasággal, vaksággal járhat, természetes a depresszió. Ő most nem tud másra is tekintettel lenni, akármilyen érzékeny korban is vagy, mert a saját állapotával van elfoglalva, hiszen az ő normális élete már véget ért. Neked semmilyen felelősséged nincs ebben. Nem téged utál, hanem iszonyúan szenved a saját tragikus betegsége miatt. Ha ő is azt mondja, hogy meg akar halni, akkor komolyan depressziós, és pszichológusi kezelésre van szüksége. Kettőtök közül te vagy az egészséges, neked kell toleránsnak lenni irányában, mert ő már nem tud. [link]
2020. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, és kérlek téged hogy gondold meg magad. Az öngyilkosság nem játék, úgyszintén az érvágás. Anyukédnak mindenképpen pszihológusra van szüksége, és te is nyugodtan elmehetsz apukád segítségével, de egy közeli rokon is a segítségedre lehet. Szerencsére még nem volt rá szükségem, de neked lehet tud segíteni:


#WEB.: [link]

#TEL.: 116 111


A korodat nem írtad, de gyanítom 14-16 körüli vagy. Javíts ki ha tévedek. Nyugodtan írj nekem privát üzenetben, ha szeretnél beszélgetni.


Az öngyilkosságot megint mondom, felejtsd el! Ki tudja mi minden jóról maradnál le? Semmi sem tart örökké, kitartással minden elérhető!


:)


Sok sikert a dolgaid megoldásában, és kívánom hogy te, és a veled hasonló helyzetűeknek jobbra forduljon a helyzet minél hamarabb.

2020. jún. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos vannak olyan donorok, akik már akkor ilyenek, amikor nem is betegek. Na, az ő gyerekeik mit mondjanak?


Azt viszont én is erősítem, hogy öngyilkos semmiféleképpen se legyél, senki nem ér meg annyit, akár vérrokon, akár nem. Nekem egyik ismerősöm került nemrég pszichiátriára szerelmi bánat miatt, nem éppen támogató háttér miatt.

2020. jún. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!