Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt már kapcsolatotok mérgező...

Volt már kapcsolatotok mérgező, bántalmazó szülővel? Anya vagy apa volt ? Lelki vagy fizikai bántalmazás? Sikerült megszabadulnotok tőle ?

Figyelt kérdés
Sajnos én sokáig együtt laktam egy bántalmazó apával, de ezt felismertem, elköltöztek, és minden kapcsolatot megszakítottak vele, de legalábbis a 0-hoz közrlihrz redukáltam, azóta sokkal nyugodtabb vagyok.

2020. jún. 19. 20:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, én költöztem el és minden kapcsolatot megszakítottam vele
2020. jún. 19. 20:41
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lelkileg (néha fizikailag is) bántalmaz az anyám, még sajnos nem tudok tőle megszabadulni pár évig, de mindent megteszek, hogy minél hamarabb sikerüljön.:(
2020. jún. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyám rendszeresen bántalmazott lelkileg. Érzelmi zsarolás, bűntudatkeltés, túlféltés. 20 éves koromban költöztem el és csak utólag jöttem rá, hogy lelki bántalmazás volt, amit csinált, akkor csak annyi volt bennem, hogy el kell jönnöm, mert nem bírom már vele. Fokozatosan építettem le a kapcsolatot, egy ideje már egyáltalán nem beszélek vele.
2020. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Átérzem milyen a helyzeted.


Mindenkinek tanácsolom, aki ilyen helyzetben van, gyűjtögessen kis pénzt, és amint teheti koltozoon mondjuk albérletbe, az érintett szülővel meg szakitson meg minden kapcsolatot, de legalábbis redukálja minimálisra, a 0-hoz közelire.

2020. jún. 19. 20:49
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Lelkileg, fizikailag is.

"Apám" volt az.

Elköltöztem, most sokkal jobban érzem magam. De ma is eszembe jutott valamiről a sok szarsága, pedig megfogadtam, hogy nem rágódok rajta. Legalább nem sírtam elmagam.

2020. jún. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Lelki bántalmazást sajnos napi szinten megkapom:) És megkaptam már a fizikait is.. de 16 évesen nem sok mindent tudok tenni, és van egy 6 éves húgom is, hogy kerek legyen a sztori..
2020. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
7-es, nagyszülőkhöz nem tudsz esetleg költözni vagy más rokonhoz ?
2020. jún. 19. 21:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

,anyám'mal kettesben élek, ő szokott lelkileg és fizikailag is bántalmazni.

Néhány évig még biztos nem tudok elköltözni😫

2020. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
9-es ? Lelkileg és fizikailag is ? Azonnal kérj segítséget, ne várd meg míg nagyobb baj lesz. Gyámügy, vagy rokonok, ilyesmi.
2020. jún. 19. 21:34
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Anyámtól és a 11 évvel idősebb bátyámtól is. Anyám meghalt, a báttyámmal a gyerekem megszületése után szakítottam meg minden kapcsolatot, persze én voltam a rossz, hogy ő foglalkozptt velem és én milyen hálátlan vagyok. Persze az nem merült fel senkiben, hogy a gyerekkori fizikai bántalmazás nyomott hagyott és a felnőttkori lelkibántalmazást se volt könnyű elviselni. Mindenki jófejnek tartotta, mert mindenkit pénzzel manipulált. Inkább nem ettem volna, de tőle semmi segítséget nem mertem elfogadni, mert, ha háromszorosan visszonoztam is, akkor is hálásnak kellett lennem. Arról nem beszélve, hogy bármit elértem soha semmi nem volt jó, én úgy voltam rossz, ahogy voltam. 9 évesen kerületi sportversenyen aranyérmes lettem, onnan tudtam, hogy nagy dolog, hogy másnap az osztályfőnök, miközben egy csíny miatt leszídott, azzal pedálozott, hogy jó tanuló és jó sportoló létemre meiért rossz a magatartásom. Otthon szó se esett az eredményemről. A jpgosítványomat a bátyám szerint vettem, a saját pénzemből vett autóm car, a munkám gáz, a felépített balatoni nyaralót meg se nézte, mert milyen gáz, 800 méterre van a parttól. Amikor a gyerekeim megszülettek telt be a pohár, hogy a páromon kívűl már ők is milyen bénák, és egy vállalkozás beindítása és gyerek mellett, amikor szokásához híven váratlanul letámad otthon, magából kikelve ordít, hogy nálam miért n8ncs makulátlan rend. Vagy például én évekig vigyáztam a gyerekeire, a kisebbik fiam kórházba került, a nagyobbikra kellett volna szombaton pár órát vigyázni, odalökték, hogy ők nem, de tudnak olcsó bébiszittert. Szóval mióta befejeztem minden kapcsolatot velük, egy mázsa súly repült le rólam, és nem érdekel, hogy milyen hálátlan bunkónak látszom.
2020. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!