Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmaz a fiam apja. Családv...

Bántalmaz a fiam apja. Családvédelmi szolgálat védelme alatt állnánk,de nem az én pártomat fogják. Elmehetek-e a fiammal az apa beleegyezése nélkül ha a családvédelem hivatalból átirányít a másik a lakóhelyemhez ?

Figyelt kérdés
Nem mertem rendőrségen feljelenteni, nert féltem anyaotthonba kerülnénk menekülés okán.A 4 esetből 3x a másfél éves fiam láttára bántalmazott tettlegességig.Viszont abból csupán két esetben hívtam a segélyszolgálatot.Azóta is egy háztartásban élünk,ám kaptam lehetőséget a költözésre anyagi és lakhatást biztosítva,ill.állás lehetőséggel is. Elméletben az apa felterjesztette az ideiglenes hatályú elhelyezést online ügyvéd által.A családvédelem viszont azt állítja hivatalból átirányítanak abban a városban való családvédelmi szolgálathoz,így nem akadályozhatja meg az apja hogy a fiammal távozzak.Vagy így is kötelező a beleegyező nyilatkozata?Vagy abban az esetben ha én is egyidejűleg adom be a kérvényt az elhelyezésre ? Tudomásom szerint egyesítik. De ebben az esetben ettől függetlenül valóban nem vihetem magammal a fiam ?

2020. máj. 31. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
2020. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

"Családvédelmi szolgálat védelme alatt állnánk,de nem az én pártomat fogják"


Talán, mert nem neked van igazad!

Erről ennyit.

2020. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezek szerint te is vered az asszonyt a gyereked előtt ? Ebből csak ezt tudom leszűrni. Hisz mindenki magából indul ki , tehát ezek szerint a te gyermeked anyjának nincs igaza és megérdemli a verést. Milyen apa az ilyen. Milyen férfi lehet az ilyen ?
2020. máj. 31. 20:37
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem hogy miért vannak ellened? Ha nem irsz le olyan fontos informaciokat ami ennek az oka,akkor nem tudunk segiteni.

Ennek ellenere a ferjed nem férfi. Férfi ilyet nem tesz. Inakk hívnám állatnak. Undorító. Persze egy nálamnál gyengebbet én is jól neg tudok verni....

2020. jún. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
A családsegítősök nem miattad fogják az apa pártját, hanem a gyerek miatt. Az undorító, hogy kezét emelt rád, de annak volt oka is. Csak egy példa;tegyük fel, te elhanyagolod a gyereket, a lakást, és ne adj Isten, iszol is. Az apa dolgozik, a gyereket szereti, őt sosem bántaná. Tehát a gyerek érdekében inkább az apának segítenének, mert lehet az agrassziót te hozod ki belőle. De mondom, ez csak egy feltevés. Azt tudni kellene, hogy mi az oka annak hogy agresszív. De azon nagyon meglepődnék, ha apuka lenne az alkesz, és így fogná a család segítő a pártját.
2020. jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mert nem magyarázkodni akartam, hanem a tényállást és a lényeget - hogy elég-e ha a családvédelem hivatalból jelzi az áthelyezést - leírni elsősorban.


Ez egy nagyon kicsiny falu Csongrád megyében. Sok bántásban volt részem,De jött A fiam apja,hinni akartam benne.Mégse sikerült megismernem teljesen,igaz lett egy fiúnk.Nehezen működik egy párkapcsolat úgy ha ott van anyuci,apuci is akiknek kipanaszkodja magát ,ezzel ellenem fordítva őket. Így a családba se sikerült a beilleszkedés . Máig sem ismernek és minden tettem mögött hátsó szándékot vélnek belelátni.Az anya váltig állítja a fia sose ütött meg, holott 2x is a szeme láttára történt,sőt az egyik alkalommal a fiam a karjaimban volt. A papa állt közénk.Egyszoval sose volt magán szféra ha nézeteltéréseink is adódtak. Majd közöttünk is megszűnt a kommunikáció. Ugyanis a gondok ott kezdődtek h amíg várandós voltam és az újszülött babámról gondoskodtam,addig ő - láttam a saját szememmel - más utakon járt. Végleg elszállt a bizalmam. Innentől kezdve hiába közeledett. Amiért pedig én nem engedtem,vált még ellenségesebbé velem szemben. Cssk hogy a legutóbbi 3pofont megemlítsem aztért kaptam mert azt mertem mondani nincs szükségem a segítségére hogy néhány vitamint a tubusába visszapakoljak. A minap ezt még a saját szemembe belenézve is letagadta a fiam apja,holott ezt is látta a mama . Sőt még ő állította le, mert képes vagyok feljelenteni. Mindent képesek letagadni. Az itteni családvédelmis nő pedig issza a szavaikat. Ezért nem az én pártomat fogják. Hárman vannak ellenem. Bizonyítékom pedig nincs. :( Tehetetlen vagyok.

2020. jún. 1. 10:06
 7/15 A kérdező kommentje:

Eleve tele van rejtett agresszíóval. Csak ismét egy példát hozzhassak fel,a legutóbb képes volt szétverni az öklét a ház betonfalába mert valaki nem tette vissza a kondi(falusi épület) kulcsát a postaládába.


Visszatérve a bántalmazáshoz. Az utolsó eset előtt csak annyit mondtam hogy büszke lehetsz magadra . Ugyanis megérkezett a fiam 3hónapra visszamenőleges 102ezer forint. Amiről nem hogy nem is értesített de el is költötte a kocsijavítására ami több mint egy hónapja a szerelőnél állt.

2020. jún. 1. 10:11
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyik esetnél sem volt ittas egyikünk sem. És egyikünk sem iszákos.
2020. jún. 1. 12:07
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
És miért nem költözöl el és adod be a gyermekelhelyezést?
2020. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A fiam pedig a mindenem. Soha semmiben nem szenvedett hiányt. Mindenben gondoskodom róla és a háztartásban is. Erre panasza senkinek sem lehet.
2020. jún. 1. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!