Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális, ha így...

Mennyire normális, ha így viselkedik anyukám?

Figyelt kérdés

Apának és nekem megvan a magunk családon kívüli élete: barátokkal vagyok, szervezünk programokat, a hobbim a lovaglás, így a lovardában is nagyon sok időt töltök. Apának nagy baráti társasága van, akikkel sokszor összeülnek, vagy szerveznek "pasis programokat". Ezzel szemben anyának nem igazán vannak barátai.. akik meg vannak neki.. Nos, anyának szinte mindig hetekbe, hónapokba telik mire visszaír nekik, és találkozni nem szoktak, mert messze laknak egymástól. Telefonon néha napján beszélgetnek több órát, de ennyi.. Aki meg helyben van, őt meg nem nevezi barátnőjének. Viszont anyának nincsen hobbija, de szabadidejében olvas, alszik, tévét néz, vagy a sulira készül. Viszont itt jön a gond..

Amikor nekünk apával van program és amikor csak tudjuk hívjuk, ő nemet mond. Sosem jön el, de amikor mi hazajövünk és látszódik rajtunk, hogy nagyon jól éreztük magunkat, ő furán kezd viselkedni. Ilyenkor -nincs szebb kifejezés- bunkón viselkedik, mindig felnagyít mindent és mintha direkt provokálna minket és elég hamar veszekedést kezd.. Kiabál, csapkod, kiforgatja, amit mondunk és ő duzzog. Ingerültebb ilyenkor és semmi sem jó neki és szó szerint kivétel nélkül ilyen napokon mindig veszekszünk..

Kimaradt, hogy egy 50+ -os tanárról van szó.

Az lenne a kérdésem, hogy aki már tapasztalt ilyent, ő hogy oldotta meg? Ez hogyan ért véget nálatok? És ugye más sem látja ezt teljesen rendben lévőnek? Régóta tart már,azonban most egy időre ez elülni látszott, de mégis tévedtem..

19/L

(tudom egyetem jön, de ha több napig nem vagyok itthon, mert egyik barátnőmnél aludtam, akkor pár óráig nagggyon rendes, majd ugyanaz a veszekedősdni kezdődik..)


2020. jún. 19. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem családon belül van hasonló tapasztalatom.

ott anyukát az zavarta, hogy apuka és a lányuk igazi szövetséget alkotnak, és ez nem csak abban nyilvánul meg, h ők szerveznek közös programokat, hanem egyformán gondolkoznak, közös a humoruk stb. anyukának ez rosszul esett, úgy érezte h kimarad mindenből, néha kicsit már-már azt, h a szövetség ellene irányul. ebben az is benne van, hogy náluk kb minden háztartási/otthoni teendő az anyukára hárul a munkája mellett, nem segítenek semmit, könyörögni kell nekik, sőt sokszor nem is értik h valamit miért kell megcsinálni, tehát ilyenkor anyuka ellen mennek ketten.

anyukád magánéletéről: nem lehet, hogy kiégett a pedagógiai pályán, és ezt nehezen viseli, motiválatlan, nem tud magával mit kezdeni?

2020. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

A kérdésedre: nagyon sokat rugózik a sulin és az osztályán is, de már lényegesen kevesebbet, mint régebben. De bevallom őszintén, ezen még nem gondolkoztam el. Lehet tényleg ez áll a háttérben :c köszönöm a segítséget!

2020. jún. 19. 20:58
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Lehet változókorba is lépett és amiatt stresszesebb. De valószínű hogy valahol irigyli a ti baráti társaságotokat, jó kedvetek, meg hogy nélküle is szórakozni tudtok. Talán csinálhatnátok olyan programot amit ő szeret és ti kevésbé. Csak hogy lássa, nektek fontos hogy ő is jól érezze magát. Esetleg titokban leszervezhetnél neki egy baráti találkozót, vagy apukád elvihetné romantikus vacsira, üdülésre.
2020. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket!

A programos megoldásra már lenne is egy ötletem és szerintem akár már jövő hétvégén meg is tudnánk valósítani. Még egyszer köszönöm!

2020. jún. 19. 21:58
 5/9 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy olyan programot kéne szervezni amit ő is szeret. Az olvasás is hobbi egyébként. Vannak otthonülős emberek is, szerintem lehet az a baj, hogy úgy érzi kihagyjátok.
2020. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Olyan programot is szoktunk szervezni, ami neki is tetszik, de oda se mindig akar jönni..

Tudom, hogy az olvasás is hobbi, de mostanság már az olvasás sem köti le úgy, régen hobbijának mondtam volna, de már nem.

De akkor innentől kezdve jobban figyelünk a programokra, és több olyant szervezünk, ami neki is tetszene. Köszönöm szépen a választ!

2020. jún. 19. 22:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

én pedagógusnak készültem, pedagógustól kaptam olyan tanácsot, hogy mindenképp kell valami ami kikapcsolja az embert, amit szeret csinálni, mert különben belefásul.

most a digitális oktatás ráadásul a koránál fogva gondolom eléggé a komfortzónáján kívül esett, ez is megnehezíthette a helyzetét.

2020. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7: sajnos igen! :c De mindig ott segítettem neki, ahol tudtam, de mivel idén érettségiztem, nem akart állandóan hozzám rohangálni segítségért és neki nehéz volt.

Viszont akkor tényleg jó lenne, ha találna/találnánk egy hobbit, ami kikapcsolná őt és pihenne általa. Köszönöm szépen a választ!

2020. jún. 19. 22:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Hivjatok TI vendegeket magatokhoz. Lehet hogy ott jol erezne magat anyukad. Lehet megnyilna, elkezdene beszelgetni.
2020. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!