Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért viselkedik...

Szerintetek miért viselkedik így velem édesanyám, vagy ez normális és elfogadható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves lány vagyok. Most végzek gimiben, egyetemre megyek, dolgozom, itthon nem vernek, bantalmaznak fizikalisan. Viszont sokszor úgy érzem hogy érzelmileg igen. Megprobalom pontokba szedni a szüleim viselkedeset velem szemben, és persze az én viselkedesem velük szemben.


-nem lehetek szomorú stresszes rosszkedvű mert anyát az irritálja

-bármi problemanak amit szeretnék megbeszelni vele az a vége hogy de neki sokkal rosszabb van/volt, vagy csak nem akarom igazán ilyenek.

-Ha csak egy kicsi hangulatvaltozast lát rajtam egyből elkezd faggatni és addignnem hagyja abba amíg el nem mondom, akkor is ha csak nyomott vagyok, vagy faj a fejem a fronttol, vagy csak nem 100% boldogan keltem.

-Nem lehet nemet mondani. - Régen nagyon hisztis lusta bunkó gyerek voltam de a párom a barátok önfejlesztő könyvek jo hatassal voltak rám. Már mindig én kérdezem meg hogy tudok e valamit segíteni amire a válasz hogy úgysem tudod megcsinalni vagy csak simán nem kell. De azzal cseszeget ha veszekszik velem hogy nem csinálok itthon semmit.

-Olyan nincs hogy nem szeretnék beszélni valamirol mert akkor az a vége hogy kiabál ordít velem hogy mondjam már.

-Csak az ő ertekrendje, meggyőződése az igaz, másé sosem.



Tudnék még írni de körülbelül ezek a fontosabbak szerintem.

Persze én sem vagyok szent. Ha rossz kedvem van, ami ritka de elofordul vagy bármi negativabb van éppen az életemben nem figyelek arra hogy szólok oda. Nem karomkodom persze, nem orditozom de bevallom szoktam flegma lenni, mondjuk 10 alkalombol 3szor. Ha szükséges bővebben kifejtek mindent 🙂 Osszessegeben én szeretem anyumat, fontos személy az életemben mert. Mindig itt volt nekem, de így felfelnott fejjel már nem igazán értek egyet a módszereivel. Mit gondoltok, én reagalom tul, vagy ez tényleg nem igazán okes? És ha nem mit tehetnek? Próbáltam vele beszélni erről de csak az volt a vége hogy az én hibám és csak bologatnom kéne de lehetőleg meggyozoen mindig arra amit mond. Nektek is ilyenek a szuleitek? A valaszotokat előre is köszönöm ☺️


2018. jún. 15. 02:08
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Én csak tippelni tudok: valószínűleg hormonváltozással (klimaxos időszak) küzd Édesanyád.


Másik lehetséges ok: érzi, hogy lassanként már felnősz "kirepülsz a fészekből".


Nem könnyű feldolgozni a számára, hogy "elveszíthet" az ÉLET rendeltetésszerű törvényei szerint. Kisebb traumaként élheti meg.


Testvéred nincs?

2018. jún. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

A kérdésben vázolt lelki nyomor kizárólag az anyához tartozik.

Aki rendben van saját magával, az nem megy neki a másik embernek. Különösen a saját gyerekének.


Nagyon sok ember küzd energiahiánnyal. Van 4 féle ún hatalmi dráma, ami az energiaszerzésről szól.

Megfélemlítő

Vallató

Zárkózott

Szegény én

Mind a 4 az energiavámpírság eszköze, manipulációs trükk.

Aztán vannak akik vegyesen, váltogatva játszmáznak.

A kérdező anyja egy vallató típus lehet, néha egy egy csipet szegényén szindrómával.


Ismerem sajnos a szitut, bár már idősebb vagyok jóval, mint a kérdező, de én apámtól a megfélemlítő és vallató, anyámtól meg a szegényén és a zárkózott típusú játszmákkal kaptam az ívet évtizedekig.


Csak akkor tudja az ember ezeket feldolgozni, ha megérti a mögöttes dolgokat. Az energiavámpír mérgező szülők, különösen ha van bennük egy kis nárcisztikus személyiségzavar, hatalmas pusztítást végeznek a fejlődésben lévő személyiségű gyerekükben. Sajna ez tudattalanul történik, azaz, nem szándékos bántási céllal. Ez azért veszélyes, mert a mérgező, narcisztijus energiavámpír konkrétan "nem veszi észre magát" csak csodálkozik, amikor a felcseperedett poronyty egy rakéta sebességével érintő irányban kirepül és vissza sem néz.

Megható drámákat láthatunk kioktató célú videoklipecskékben az otthon egyedül haldokló karácsonykor síró szegény jóságos nagypapikról, meg magukrahagyott hintaszékes mamikákról, akire évtizedek óta nem néz a szemét büdöskölke. No ezek sosem ok nélküliek.

Te is annyit tehetsz, hogy nem veszel semmit magadra, érzelmileg elhatárolódsz.

2018. jún. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Nincs békében magával, nyomorult az élete és ezt vetíti ki rád. Gondolom tetézi, hogy éveken át kikészítetted kamaszként.
2018. jún. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

2-es pontosan! Van oka ha a gyerek a szulo fele se nez! De aztan milyen meghato a kep az oreg egyedul otthon vagy a fa korul es a sz*emet kolyke, bezzeg megadtam neki mindent... de legalabb meg jobban meg tudjak magukat sajnaltatni. Ahhoz is ertenek eleg jol az ilyenek!

Anyam is hasonlo csak nekem apam is egy tusko. Finoman szolva. Amikhez egymasnak asszisztalnak.

Ugy ahogy a 2-es leirta csodalkoznak most ok is mindenen, szegeny ok es uristen! Egyaltalan nem beszelek veluk nem is hianyoznak! Sot! Konnyebb az eletem, soha nem is akarok roluk tudni.

Tudom milyen amikor otthon lakik az ember es terrorizaljak, ki van szolgaltatva es visszaelnek vele! Nem te vagy a h**lye. Probald elhatarolni magad a f**gatol amennyire tudod a sajat erdekedben.

2018. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Le kell szarni.


Én mostohaanyám is ugyanez volt gyakorlatilag 10 éve nem láttam.


Nem kell az ő nyomora, meg a mártírkodása, hogy csak neki lehet szar minden, de ha te már valami miatt búslakodsz, akkor kiakad, hogy csak hisztizel, és jön a "betteg nekem..." és társai.

Ha meg ellentmondasz neki ÉRVEKKEL alátámasztva, akkor is te vagy a hülye.


Hagyjuk, az ilyen emberrel egy percet nem szabad foglakozni, csak alap szinten, bár úgyis mindenbe beleköt, meg soha semmi nem jó.

2018. jún. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ☺️ Nem lehetne valahogx beszélni vele hogy raebresszem, és tudjak segíteni? Amúgy mindig foglallozott velem, a szüleim elvaltak és apám egy f#sz, sosem érdekeltem. Anya a munkája miatt ilyem szerintem, esetleg még azert mert kevés barátja van. Utalja már de fel lépni, és mindig talál kifogást hogy miért nem. De hangoztatja hogy o mennyire előre van, meg végzett Reykit is meg ilyenek, és ha én energiavamporkodok(mert bevallom néha én is szoktam, de nem vele hanem a párommal) akkor én észreveszem, mert anyám is ezt csinálja velem és szörnyen érzem magam miatta. Arra törekszem hogy a lehető legjobbat kihozzam magambol emberileg, de nem szeretném hanyagolni anyát, hiszen csak mi voltunk egymásnak jodarabig. Szerintetek lehet neki segíteni? Leulni beszélgetni megbeszelni mi a probléma köztünk, meg az életével is? Vagy csak nekem támadna? Illetve, mint mondtam nekem is volt már olyan, hogy hasonlóan viselkedtem mint ő... Szerintetek hogy lehetne még effektivebben elkerulni ezt? Ez szerintem abból fakad hogy van hogy többnek érzem magam a páromnal az élet bizonyos területein. De nagyon motivál az hogy ne tegyem ki lelki terrornak mint engem az anyám, és megertem ha szemetnek neveztek mert tényleg az tudok lenni, de az szerintem jó hogy beismerem. A válaszaitokat köszönöm 🙂
2018. jún. 15. 09:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Reyki, meg ez blablabla. Sok a szöveg, válj le róluk és kész.
2018. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!