Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha gyűlölöm azt a...

Mit tegyek, ha gyűlölöm azt a szakot, amin vagyok, de anyám nem engedi, hogy átmenjek egy másik iskolába?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm azt az iskolát. Gyűlölöm a szakot, a tanárokat, a tantárgyakat, utálom az osztályfőnököt. Ráadásul érettségizős, és ha nem lesz meg az érettségim, akkor nem lesz meg a szakma se. És nagy valószínűséggel nem fogok majd tudni átmenni érettségin, mert sík hulye vagyok mindenhez.

Anyámmal már leültem számtalanszor beszélni, hogy ott akarom hagyni ezt a sulit és átmennék egy sima szakiskolába, de nem akar róla hallani se. Nem értem miért csinálja ezt, amikor úgyis tudja, hogy nem fogok se egyetemre se főiskolára menni.



2020. jún. 20. 09:24
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
86%
A kérdező lenézi az anyját, hogy csak bolti eladó - de ő még ezt a szintet se fogja megugrani, ha otthagyja a sulit, és nem teszi le az érettségit...
2020. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
De kitörölhetem a pitsámat azzal a szeros érettségivel, ha a szakot utálom. Nem fogjátok fel? 4 év megy el az életemből egy olyan szakra, amit gyűlölök. Az érettségivel nincs semmi bajom, azon kívül hogy nem fogom tudni letenni, mert matekból sík hülye vagyok, a 2-esért vért izzadok, pedig járok matek korrepetalásra és külön matek tanárhoz is.
2020. jún. 20. 12:08
 23/40 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem akarod csinálni, simán kibuktathatod magad. 5 tárgyból egyest szerzel év végén, el fognak tanácsolni szerintem. Máris mehetsz a munkanélküli központba, jön az édes semmittevés.
2020. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
85%
Még mindig nem írtad le, milyen szakra jársz, és helyette mit szeretnél....
2020. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
64%
A XV. kerületben (ha budapesti vagy) működik a Száraznád Szakiskola csökkent képességű diákok részére, oda biztos átvennének. Magad mondod, hogy nemigen tudsz teljesíteni, tanulási problémákkal küszködsz.
2020. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Mert nincs közötök hozzá, hogy mit tanulok, és mit akarok tanulni. Elég ha én tudom.
2020. jún. 20. 12:32
 27/40 anonim ***** válasza:
85%
Anyáddal nem tudod megbeszélni a problémádat, itt se megy az önkifejezés, csak a pukkancs stílus, neked inkább egy pszichológus kellene, aki segítene rátalálni önmagadra.
2020. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
90%
#19 válaszoló vagyok, hát kérdező ha ez a hozzáállásod meg csak ennyit tudsz reagálni akkor hajrá vár rád takarítás, wc pucolás, segédmunka kőműves mellett... mondanám a bolti eladót is csak az egy összetettebb munka és a jelenlegi agyi szinteden számodra ez elérhetetlen és szégyelld magad, hogy egy kitartott senkiként így nyilatkozol édesanyádról.... egy előnye van hogy a társadalmunk része vagy, trógerolni is kell valaki:)
2020. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
77%
Kerdező!Az érettségit mindenképp tedd le,nem kell abban a szakmában dolgoznod,amit megszereznél.Azt próbáljuk megértettni veled érettségi nélkül elég kevés esélyed van a munkaerőpiacon,illetve ha később elvégeznél egy másik szakmát,ahhoz is neg kell lennie,mert az okjk nagyrésze is érettségivel kezdhető ep.
2020. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
70%

Nekem se engedték. Utáltam a sulit, a szakmát, tudtam, hogy nem nekem való. Ennek ellenére elvégeztem. Utána anyámék leszálltak rólam, teljesítettem az elvárásukat (miszerint ez jó lesz nekem ez a szak) Egy percig sem dolgoztam benne, érettségi után jelentkeztem oda, ahová én szerettem volna, elvégeztem, és most ebben dolgozom.


Békésen csak így lehet megoldani.


A számomra rossz iskolában pedig megismertem néhány nagyszerű embert, akik azóta is a barátaim, ennyi volt a haszna, meg az érettségi.

Így utólag azt mondom, ennyiért megérte :-)


Persze, ha újra kezdeném, másképp csinálnám, de utólag mindig okos az ember. Ha nem tudsz váltani, keresd meg a jót a mostani helyzetedben. Az értettségi pedig kell. Teljesen másképp néznek az emberre a munkáltatók, ezt majd megtapasztalod. (kivéve, ha síkbuta vagy, mert akkor jól megleszel érettségi nélkül is)

2020. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!