Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha gyűlölöm azt a...

Mit tegyek, ha gyűlölöm azt a szakot, amin vagyok, de anyám nem engedi, hogy átmenjek egy másik iskolába?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm azt az iskolát. Gyűlölöm a szakot, a tanárokat, a tantárgyakat, utálom az osztályfőnököt. Ráadásul érettségizős, és ha nem lesz meg az érettségim, akkor nem lesz meg a szakma se. És nagy valószínűséggel nem fogok majd tudni átmenni érettségin, mert sík hulye vagyok mindenhez.

Anyámmal már leültem számtalanszor beszélni, hogy ott akarom hagyni ezt a sulit és átmennék egy sima szakiskolába, de nem akar róla hallani se. Nem értem miért csinálja ezt, amikor úgyis tudja, hogy nem fogok se egyetemre se főiskolára menni.



2020. jún. 20. 09:24
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
14%
Ha matekból megbuksz az érettségin, őszre jelentkezni kell pótérettségire, ott csupa bukott lesz, és már nem szigorúak velük. Soha senki sem fogja tudni, hogy van egy bukás is az érettségidben.
2020. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
De nem értitek, hogy rühellem a szakot? Falra tudnék mászni tőle. Egyes tantárgyakat annyira utálok, hogy már gyomoridegem van, ha tudom, hogy másnap abból lesz órám. Még 2 évet ki kellene bírnom, de nekem az kész kínszenvedés, csoda, ha ezt a 2 évet kibírtam (az utolsó 3 hónapba nem is mentünk suliba, de amikor azokból a tantárgyakból kaptam leckét, azt is utálattal végeztem). Utálom az iskolát, az ottani tanárokat, meg mindent.
2020. jún. 20. 13:01
 33/40 anonim ***** válasza:
48%
A munkádat ugyanígy fogod utálni. Dolgozni sem akarsz majd az utálat miatt. Két-három havonta felmondasz majd, hogy rühelled. Szerencsétlen anyád látja, hogy nem tudsz kitartani, azért nem enged a szeszélyeidnek. Nemcsak a szakodat utálod, hanem ott külön is mindent. Veled van baj, nem az iskolával.
2020. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
56%
Akármiben dolgozol, nem kell, hogy a mostani szakod legyen, ugyanígy nem lesz kitartásod.
2020. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
63%
Van egy módja a szabadulásnak. Leülsz anyáddal, és megmondod neki, ha nem írat át máshová, ettől fogva kizárólag egyes osztályzatot fogsz produkálni, amíg el nem tanácsolnak.
2020. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
50%
Ha már túlvagy az iskolaköteles koron, nem is kell iskolába járnod.
2020. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
67%
Ha elmúlsz 16 éves, azt az utolsó tanévet még be kell fejezned, és nem vagy köteles többé iskolába járni. Mehetsz a talicskanyél mellé.
2020. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
43%
Miért ide jelentkeztél, ha nem tetszik?
2020. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is nehezen ment a tanulás, de volt korrepetálós tanárom és egy diák is, aki a nyelvet és a matekot átvette velem, akkor sem értettem, de egy 2-es érettségihez jó volt. Viszont magyarból, történelemből sok olyan dolgot tanultam meg, amit jó, hogy tudok, mert az általános műveltséghez kell. Próbáld félretenni az averziódat, és végezd el azt a szakközép iskolát, és utána végezz el egy szakmunkásképzőt, hogy jobban megtanuld a szakmádat. De csak olyan szakmát válassz, amit szeretsz majd csinálni.
2020. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
60%

Jelentkezz be a területileg illetékes pedagógiai szakszolgálatba egy vizsgálatra. Ki fog derülni, megvannak-e a képességeid az érettségi megszerzéséhez, csak tantárgyi hiányok gyűltek össze, amin egy jó korrepetálás segítene, vagy valóban fölösleges erőlködni, egyszerűen gyengék a képességeid.

Bár kellő elszántsággal a normál övezet alsó sávjából is sokan nekirugaszkodnak és megszerzik a papírt. Ha határeset jellegű, vagy ennél is alacsonyabb az intelligenciád, akkor a vizsgálók finoman utalni fognak rá, hogy nálad inkább a szakmaszerzésre kellene koncentrálni, és ezt anyukádnak is elmondják majd.

2020. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!