Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha van egy undorít...

Mit tegyek, ha van egy undorító anyám, aki állandóan csak kötekedni és sértegetni tud csak?

Figyelt kérdés

Pl.: Ma is hozzá se szóltam, kijött a konyhából és elkezdett kötekedni az a kis ....... Nekem lúdtalpam van, kaptam rá szendvics szerekezetű lúdtalpbetétet, amit viselnem kell, és lúdtalp gyakorlatokat kell végeznem, kaptam is róla papírt, hogy pontosan milyen gyakorlatokat kell végeznem. Ott voltam a konyhába, kijött, hozzá se szóltam, elkezdi: " Sose fog meggyógyulni a lábad!" Mondom: "Oszt' mit csináljak vele?" Ő: "Hát tornáztasd". Erre mondtam, hogy: "De hát van tornáztatva napi 2x is, hányszor kell elmondanom neked, hogy megértsd?" (Már többször lejátszódott kettőnk között ez a beszélgetés, vagy 100x el lett neki pofázva, hogy tornáztatom, de ő csak azért is belém köt.) Erre felemelte a kezét, meg akart ütni, de nem tette (állandóan ezt csinálja, hogy rám emeli a kezét, mintha megütne, de nem üt meg), és elkezdi, hogy én egy kis mocsok g.... vagyok, akinek ez volt az utolsó figyelmeztetése, mert ki fog rakni a házból. De ő kezdi állandóan, kötekszik, mindenbe beleköt. És engem szid. Már unom. Állandóan rám kiabálja, hogy ő tart el, de úgy csinál, mintha ő 16 évesen önfentartó lett volna, pedig rohadtul nem, 28 évesen költözött el az anyjától. Sokan azt hihetik, hogy csak tini hiszti, de nem az. Apámmal is ezt csinálja. A tesómmal nem, mert ő a szent és ő a sérthetetlen. Már nem bírom. Nem csoda, ha utálják már a munkahelyén is ezt a nőt. Elköltözni nem tudok, mivel kiskorú vagyok, és egy jó darabig még nem is tudok, de azon vagyok, hogy elköltözzek, és feléjük se fogok nézni többet! De addig hogy bírjam ki?


Ha most kezdődtek volna ezek, akkor azt mondanám, hogy változókorban van, de már kicsi korom óta ez van.


2020. jún. 20. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Anyád narcisztikus, azoknál az egyik gyerek a kedvenc, aranygyermek a neve, a másikat bántalmazzák. Ne is szólj anyádhoz, ne is válaszolj neki, mintha ott sem lenne, a kommunikációval csak az ő utcájába mész be. Tettesd süketnek magad.
2020. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Azt esetleg próbáltad már, hogy a "Oszt' mit csináljak vele?" helyett, normálisan válaszolsz neki? Szidod anyádat, de azért téged se kell félteni.
2020. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudsz mit csinálni, elmondtad a megoldást, várnod kell. Addig kerüld amennyire tudod. Kommunikálj inkább apáddal és a testvéreddel, nem az ő hibája higy anyukádnak ő a kedvence.

Az "oszt" amúgy akkor is parasztos ha normálisan mondod. Könnyű rászokni pedig elég csúnya.

2020. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Ha alapjáraton ilyen mocsok modorod van mit amit előadtál, nem csoda ha kötözködik veled.
2020. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Tanulj szorgalmasan.Lehet,hogy ez nevetségesen hangzik,de ha tanulsz és lesz egy jó állásod,pár év és csomagolhatsz.Mellette diákmunkázhatsz is.

Változtatni pedig nem tudsz rajta.

2020. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Csak

Mindig

Állandóan


Keress rá a "kognitív torzítás" kifejezésre.

2020. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj meg a szavai mögé látni. Nem lehet, hogy valamiért félt téged? Aggódik érted? Lehet, hogy feszült, és így jön le, nem tud rendesen kommunikálni. Ha tényleg trágár szavakat használ rád, az aggasztó. Az is lehet, hogy azért kötekedik, mert elromlott a kapcsolatotok valahol. Ha ténylegesen gondoskodik rólad, akkor biztosan szeret, csak van benne valami feszültség és rajtad vezeti le. Változtatni kéne. Lehet, hogy ezt neked kell kezdeményezned. Egyszer, egy nyugisabb napon üljetek le, mondd el az érzéseidet! Ne csak a rosszakat! Fogalmazd meg, hogy mit szeretnél. Azt is, hogy te miben tudsz változtatni.
2020. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Koliba esetleg nem tudsz menni? Annyival kevesebbet leszel majd otthon és amint betöltöd a 18-at, onnantól kezdve ha nem is állsz vele szóba, abból sincs gond.
2020. jún. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!