Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Serdülőkorban az egymás...

Serdülőkorban az egymás előtti meztelenkedést érdemes korlàtozni vagy nincs jelentősége?

Figyelt kérdés

Egészsèges az ilyesmi, vagy a változással tabusìtással teszünk rosszabbat?

N



2020. jún. 23. 07:32
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
33%
Az egymás előtti meztelenkedés semmilyen korban nem egészséges.
2020. jún. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
85%
Azért már serdülőkor előtt igénye szokott lenni a gyerekeknek arra hogy ne meztelenkedjenek.
2020. jún. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
92%

Eröszakkal korlátozni nincs értelme.

Ha eddig megszokkott volt a családban a meztelenség, akkor ezután sem lesz igazán más jelentösége.

2020. jún. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Hètköznapi szitura gondolok, pl. átrohanok egyik szobából a másikba a melltartómért.
2020. jún. 23. 07:42
 5/41 anonim ***** válasza:
87%
Eddig nem zavart? Most miért?
2020. jún. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha te vagy az "alany", akkor mostantól szimplán figyelhetsz rá, hogy legyen összeszedve a melltartód is minden más mellett.

Ha a családod, akkor esetleg szólhatsz, ha ők is kirohannak vmiért egy szál semmiben, hogy húzzanak törölkozőt.

2020. jún. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem árt megszokni, hogy nem rohangáltok át egyszál semmiben a lakáson, idövel igen kellemetlen tud lenni, ha pl valamelyik gyereknek van egy barátja - aki azért a többieknek idegen -, és elötte rohan át valaki melltartó, bugyi/alsónadrág nélkül.
2020. jún. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

Az egymás előtti meztelenkedés TABUSÍTÁSA semmilyen korban nem egészséges.


Családon belül: ahogyan megszokták, de én semmi kivetnivalót nem látok abban, ha látják egymást meztelenül. Ha valamelyikük szemérmesebb, ezt a többieknek természetesen illik tiszteletben tartania. Én (apa) pl. nem teljesen meztelenül megyek a fürdőszobába fürdeni, ill. onnan vissza a szobába. Feleségem viszont télen-nyáron igen (és télen morog, miért nem melegebb az előszoba :DDD). A kisfiam fürdés előtti vetkőzésnél előbb leveti a nadrágját, aztán az alsónadrágját, aztán utána vetkőzik fentről, miközben össze-vissza szaladgál a szobában és folyamatosan csacsog - miközben a húga is ott van a szobában. Ha őt nem zavarja, mi erőszakosan ebbe nem avatkozunk bele. És nem küldjük ki a kislányt sem a szobából ilyenkor. Értelemszerűen amikor a kislányra pelenkát adunk, adott esetben ott lehet a kisfiunk és láthatja őt meztelenül. Mivel ez nekik így természetes, semmi kukkolás, tágra nyílt szemmel való nézegetés nincs. Látják, hogy a testvérük övön alul nem olyan, mint ők, de nem sokat törődnek vele.

Kamaszkorban gondolom már szemérmesebbek lesznek egymás előtt, de lehetőleg ebbe sem akarunk beleavatkozni. Úgy legyenek, ahogyan mindkettőjüknek jó. Engem amúgy se nagyon látnak meztelenül, mert korábban kelek és később fekszem, mint ők. De netán napközben fürdök, most is, és később is bejöhetnek a fürdőszobába, ha ott van dolguk. Viszont szülőként kamaszkorától kezdve a lányomnál ügyelni akarok, hogy ne lássam olyan helyzetben, ami őt zavarba hozná.


Családon kívül persze más a helyzet. Én családon kívül csak kórházban, műtétkor voltam övön alul meztelen, ill. nyilvános strand- vagy uszodaöltözőben.

2020. jún. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
64%
Nem tartom szerencsésnek, tartsatok bár maradinak. Minálunk az ilyesmi elképzelhetetlen volt és az a mai napig és nem azért, mert tiltották volna vagy szólt volna érte valaki, egyszerűen magunktól nem csinálunk ilyesmit. Vannak határok.
2020. jún. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk nem volt furcsa, persze így másoknak nem reklámozom, mert MÁSOK képzelnek bele szexuális töltetet, de sem én, sem családomat nem érdekelte, hogyha véletlenül valaki meztelenül átment egyik szobából a másikba. Attól függ mit szoksz meg. Plusz az, hogy véletlenül meglátod a családtagod, nem ugyanaz, mintha direkt az arcába tolod a bránert, hogy nézd.
2020. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!