Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki édesanyád, édesapád...

Ha valaki édesanyád, édesapád neked, akkor bármi rosszat jogos veled tenni, indoklás nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát, konkrétan a gyerek lehet tulajdonjog rabszolga akit a szülei etetnek itatnak, fedőt adnak, s ez által neked alul van a helyed a utolsóként a sorban?

2020. jún. 23. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván nem. De nem mindenki jó szülő.
2020. jún. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nem. Bár olyat is ismerek aki azt hiszi rabszolgasorsnak hogy ki kell vennie a részét a házimunkából. Szóval a válasz függhet attól, mit értesz az alatt a rossz alatt, amit veled tesznek.
2020. jún. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Bármi rosszat még indokkal se.

Valahogy úgy kéne kiegyensúlyozni, hogy ne legyen még egyetlenegy darab pofon se, meg egyetlenegy hangos rákiabálás, vagy csúnya nézés se.

Lehet, hogy az nehéz.

De amúgy én olyat is hallottam, és egyet is értek vele, hogy az a szülő "gyengesége", vagy nemtom, milyen szó volt használva; hogyha már szal kifogy az eszközökből , és meg kell ütnie a gyerekét.

De és amúgy olyat is hallottam, hogy valaki azt mondta, hogy kétsége nincs, hogyha tudná mondjuk mindenki, vagy bárki, na szóval, hogy hogyan kell jó szülőnek lenni, akkor úgy csinálná, ez is érdekes gondolat;

meg még, ez is jó gondolat; hogy a "rossz szülők" is csak megsebzett gyermekek; valami ilyesmi volt; tehát ennek meg az a lényege; hogy szóval van, aki azt a szülői mintát viszi tovább, amit ő is átélt, megélt gyerkekként, tehát azt, amit látott maga előtt, azt, ahogyan őt nevelték.

És még olyat is hallottam, hogy pl valaki gyerekkorában elhatározta,hogy 1-2 konkrét mondatot nem fog mondani egészbiztosan majd a gyerekének, ha lesz, mert ő is utálta, amikor mondták neki, de aztán meg már most szülő, és felismeri, hogy ő is ugyanazokat a mondatokat mondja a gyerekének, amit ő is utált. Szal hogy ez meg valami ilyen berögzött minta

Meg még olyat is hallottam, hogy mindenkitől lehet valamit tanulni, ha mást nem , akkor azt, hogy milyen ne legyél;ehhez kapcsolódóan szintén hallottam: ha felismered; hogy azt, amit az a másik tanítani tudna neked; te már tudod, akkor otthagyhatod, nem feltétlen van vele dolgod. (De mondjuk ezt kisgyerekként mondjuk persze, hgoy nem hagyhatja ott a szüleit; tehát,ha már nagy, arra vonatkozik)

Ja meg pl lehet olyat is, hogy pl ha valakinek rossz a szülője esetlegesen, akkor elhatározza, hogy tökre el fog határolódni attól a szülői mintatípustól, amit "ő kapott", tehát amilyenek az ő szülei, mert mondjuk pl vele nem voltak a szülei korrektek, és akkor el is lehet határolódni, elhatározni, hogy tök máshogy fogjuk csinálni, de ebből is két ág van; :Vagy sikerül, vagy nem.

2020. jún. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Ilyet csak azzal lehet megtenni aki hagyja. Nem kell elfogadni sem ételt, italt, tetőt,munkát kell keresni, majd elköltözni.
2020. jún. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
61%

Semmi sem jogosítja fel erre, ráadásul rohadtul nem akartál megszületni, nehogymár rajtad verje el a nyomorult becsődölt élete frusztrációját.

Nem dolgod boldoggá tenni őket, és nem te vagy az oka a szar életüknek. Az azelőtt is szar volt, csak azt hitték majd a gyerek ad értelmet...

2020. jún. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
76%

Nekem pont ezért nem lesz gyerekem. Szegény nővérem úgy akarta feldolgozni a gyerekkorunkat, hogy ugyanúgy reprodukálta a nagycsaládos létet, ami nekünk volt és hogy majd ő teljesen más lesz mint anyám. Aztán hiába okosabb, olyan mélyen van a minta, hogy adott stressz szint felett elborul és ugyanazokat a mondatokat, hangsúlyokat, szitukat, játszmákat nyomja le a gyerekek torkán. Aztán persze sír, hogy ő ezt az egész családosdit bánja és nem tudja megváltoztatni a rossz tanult dolgokat.

Én meg cseszek rá, 30 felett vagyok és tudom, hogy én is olyan ótvar lennék szülőnek mint a mieink, nem is erőltetem.

2020. jún. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Fedőt adnak???

Tetőt vagy fedelet a fejed fölé.

Bírom az ilyen hőbörgő, finom szólva buta embereket.

2020. jún. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7/7-es. Attól még, hogy enni adnak neki nincs joguk bántani a gyereket. Ismertem olyat, aki házimunka címszó alatt sohasem mehetett vendégségbe, mert neki dolgoznia kell. Azért van szerintem egy határ, hogy hol ér véget az életre nevelés és hol kezdődik a rabszolgamunka. Szegény lány egyébként tényleg soha sem mondhatott vagy tehetett semmit, nem is csoda, hogy menekült onnan, mint akit seprűvel vertek ki.
2020. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az utolsó az a legkemenyebb, mert azt aterzem!

2020. jún. 24. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!