Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én utálom iszonyatosan a...

Csak én utálom iszonyatosan a "Mert én vagyok az anyád! " indoklást?

Figyelt kérdés

Ezzel mindig mindent ki tud magyarázni. Most őszintén, nem idegesítő ez?

13/F



2014. márc. 28. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

13 évesen inkább menj lassan lefeküdni...

Van rá egy elázott ötszázasom, hogy azért duzzogsz, mert fellőtték a pizsit :D

2014. márc. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csakis azért :D
2014. márc. 28. 23:28
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Azt akartam írni, ha anya leszel te is ezt fogod mondani a gyerekednek, de ez besült, mert fiú vagy.. :D
2014. márc. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

pedig az még elmegy. a problémák az "amíg az én házamban laksz" ill, az "amíg az én kenyeremet eszed"-nél kezdődnek. ha ebbe még nem futottak bele a szüleid, akkor nincs nagy baj. talán még igazuk is lehet. én pl simán lezavarnám ezt a beszélgetést a fiammal:


- Anya, beállok az idegenlégióba.

- Biztos, h nem.

- Miért?

- Mert én vagyok az anyád és most mondom, h kizárt dolog.


Ezzel csak azt akarom mondani, h van, h számodra csak később derül ki, mitől menekítettek meg téged ezzel a mondattal...

2014. márc. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Abból a szempontból igazad van, hogy egy felnőtt ember legyen már képes felhozni egy-két észérvet, de az is kérdés hogy azok használnak-e, vagy csak erre hallgatsz. Én anyum régen mindig azt mondta, hogy "mert én azt mondtam". Én ezt mindig az ő gyengeségének tudtam be, hiszen csak magát járatta le azzal, hogy nem tud megindokolni valamit, főleg, hogy sosem voltam rossz gyerek. Ennek ellenére mi elég jóban voltunk anyummal, igaz nem is sűrűn húzta elő ezt a kártyát.


Esetleg próbáld megkérni, hogy mondja el az igazi indokot, mert szeretnéd érteni. Bár attól is függ, hogy mit akarsz csinálni. Ha már 15-ször felhoztad ugyan azt, akkor előbb-utóbb én is ezt mondanám :D


L/22

2014. márc. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem csak te utálod, mindenki utálja vagy utálta, de ez így van. Majd 10-20 év múlva rájössz.


Bár talán szerencsésebb lenne máshogy lekommunikálni, mint tekintéllyel, úgy, amit egy kiskamasz is megért, de a helyzet az, hogy sokat nem tudsz még az életről, hiába hiszed, hogy igen. Lesznek még viharok, erre készülj fel :) 10 év múlva majd megérted. Kitartás :)

2014. márc. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

"de ez besült, mert fiú vagy"


Attól még lehet anya. Ma már lehetséges.

2014. márc. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkent en is utaltam, anyakent ertettem meg. Van, hogy elmondom mi van,megindoklom, aztan amikor fel ora mulva is jon a hulyesegeivel akkor enis zartam mar rovidre a vitat
2014. márc. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Igen, én is utáltam gyerekként mind az "azért, mert én vagyok az anyád", "azért, mert azt mondtam", ill. az "amíg az én házamban laksz" szövegeket. Azóta van két fiam, és az első kettőt nem használom, mert igenis, ha valamit kérek, mondok, tiltok, akkor tudjam megindokolni. Ha a részletes és érthető indoklás után is nyavalygás van, akkor tényleg rövidre zárom egy nőies "csak" válasszal, de előtte azért mindig megvan a magyarázat. Az "amíg az én házamban laksz" c. szöveget szó szerint nem használom, viszont a nagyobbik fiammal - 20 éves - voltak olyan vitáink, aminek a végén kénytelen voltam azt mondani, hogy majd a saját lakásában azt csinál amit akar, itt viszont nem ő dönt, és tekintettel kell lennie másokra. Pl. ha rajta múlna, sose lenne takarítva nála, én viszont ezt nem viselem el, nála is takarítok, elmagyaráztam neki, hogy nem lesz egy mocskos szemétdomb a szobája, mert az a lakás többi részére is hatással van. Majd a saját kecójában csinálhat mocskot ha akar, itt nem. Ha előre meg volt beszélve, hogy itt alszik valamelyik haverja, az oké volt, buli után is volt, hogy öten aludtak nálunk, de azt nem hagytam, hogy kérdezés nélkül itt csövezzenek a haverjai, mert bizony azért az kényelmetlenséget okoz. Arra is azt mondtam, hogy a saját lakásából majd csinálhat átjáróházat, de itt ésszerű keretek között kell maradnia, ami még elviselhető a család számára. Tehát azért indoklás van. Ha csak a tekintély az indok, az már régen rossz.
2014. márc. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Boniem válasza:

Szerintem inkább, örülj hogy még nem vagy 17-18-19 éves és nem azt vágják a fejedhez, hogy "amíg az én házamban laksz" és "amíg az én kenyeremet eszed" addig stb. stb.

Igen idegesítő lehet ha napi szinten hallgatod, de így vissza gondolva már inkább azt hallgatnám minden nap mint ezt..Szóval próbálj kicsit alkalmazkodni és lehet, hogy a vitákból kisülhet valami nagy anya-fia kapcsolat is, ami pedig manapság nem megszokott forma.

2014. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!