Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki, akinek már az apukája...

Valaki, akinek már az apukája ment ki külföldre dolgozni tapasztalatot írna?

Figyelt kérdés

Szóval az apukám, ha minden jól megy Svájcba megy ki dolgozni. Két hónaponta jönne haza, egy-két hétre. Még sose volt ennyi időre távol tőlünk, és mivel vele nagyon szoros a kapcsolatom, nem tudom, hogy lelkileg ez mennyire viselne meg, hogy csak Skypeon látnám.


Akinek az apukája már ment ki külföldre, ő hogyan élte meg? Meddig nehéz megszokni?


17 L



2020. jún. 27. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha közel áll hozzád apukád, akkor sajnos nehéz lesz. A virtuális kapcsolat sose adja vissza a személyeset. Valamennyire meg lehet szokni, de mindig meg fog szakadni a szíved, ha visszaindul dolgozni. Amúgy ez a 2 havonta 1-2 hét még nem is annyira rossz, próbáljatok meg ilyenkorra nagyon sok programot szervezni, higy töltődjetek élménnyel.


Nekem tesómmal van ilyen tapasztalatom, kint él már pár éve, de egyszerűen még mindig nagyon rossz, hiába találkozunk mi is kb 2-3 havonta :(

2020. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Apukám már nagyon várja, és próbálom bíztatni is, de lehet hogy önző vagyok, mert nem akarom, hogy elmenjen. Vele mentem mindig bolha piacra, és így már ezek is elmaradnak
2020. jún. 27. 08:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Apukád valószínűleg a legjobbat akarja a családnak, és lehet neki pedig élete lehetősége a munka szempontjából. Próbálj erre gondolni és biztatni őt, mert biztos, hogy neki is nagyon nehéz elszakadni. Plusz ne feledd, hogy ő egyedül lesz kint, míg neked itt lesz a család többi része, barátok stb.


Másrészről a szülőkről meg kell tanulni szépen lassan leválni, nem annyira ideális ami nálatok van, de segíteni fogja ezt a folyamatot.

2020. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már felnőtt voltam, amikor az Apukám kiment dolgozni Hollandiába. Nagyon rossz volt. Mi nagyon összetartó család vagyunk. Már akkor volt 4 unokája, amikor kiment. A skype sokat segített. KB. 10 évig jött-ment. De végre elérte a nyugdíjkorhatárt. Azért mi is ki tudtunk menni hozzá, ami szuper volt. De iszonyatosan hiányzott mindenkinek. Egyébként végül annyira bejött a Holland lét, hogy én bármikor kiköltöznék oda. Csak most nem tudunk semmiképp, mert a gyerekeim veled egyidősek és nagyon jó suliba járnak itthon, amit nem akarunk feladni. :)
2020. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok olyan külföldön dolgozóról, akinek odakinn ne lett volna kapcsolata a hazai mellett.
2021. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!