Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Találkozzak-e édesapám új...

Találkozzak-e édesapám új barátnőjével?

Figyelt kérdés

Elnézést előre is, ha hosszú lesz.

A szüleim óvodás koromban elváltak, már egyetemista vagyok. Több dolog sem volt jó, de a válás fő oka, hogy apukám nem egyszer és nem egy nővel megcsalta anyukámat. Én édesanyámmal maradtam, mindent megadott nekem, segít, támogat, nagyon jó a kapcsolatunk. Édesapámmal is tartom a kapcsolatot, kisebbb koromban ott voltam nála heti 1-2 napot, de a munkája miatt inkább a feleségével voltam (a feleségével évekkel a válas után találkozott). Szeretem a feleségét, van egy húgom is, aki annyi idős mint én, amikor ők elváltak. Apa is segít nekem, támogat anyagilag is, de érzelmileg nem igazán, a sulin kívül nem sok mindenről tudunk beszélni, nem ismer annyira.

És most kiderült hogy a feleségét is megcsalta, szintén ahogy anyukámat is, el is válnak. Az egyik nő akivel csalta, ugyanaz akivel anno anyukámat is. Úgy néz ki apukám össze is jön azzal a nővel.

Anya már nem haragszik apára, jó a viszonyuk, én sem akarok balhézni vele, csak az apám. De azzal a nővel nem akarok találkozni, beszélni. Ha apám vele akar lenni, szíve joga, de én azt a nőt nem akarom az életembe. Vele továbbra is találkozni fogok, de csak a nő nélkül.

Ti mit gondoltok erről? Nem tudom apukám, hogyan fog erre reagálni.


2020. jún. 27. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Felnőtt ember vagy, azzal találkozol, akivel akarsz.
2020. jún. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Apádnak még egy csomó szeretője lesz, majd azzal kéne találkoznod, akit el is vesz feleségül. Felszedett nőivel nehogy már édelegned kelljen!!
2020. jún. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én apósom kb.ugyanez. Végül 4x nősült. A válási procedúrák a legrosszabbak. A legjobb az lett volna, ha a két középső (2,3) számú feleségével nem is találkoztunk volna. Én nem erőltetném a találkozót az új nőcivel.Apósom most 72 éves. Csak remélni tudom, hogy nem lesz több nője. :) Egyébként már a 4. feleségével is nagyon keveset talizunk. Évente max 2x. A 4.felesége egyébként aranyos.
2020. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne erre koncentrálj, hanem arra, hogy az édesapáddal normális, nem látszat kapcsolatba kerülj. Nem is értem az édesanyádat, hogy miért hagyta ezt így idáig, hogy neked ilyen tré/semmitmondó kapcsolatod legyen édesapáddal. No meg szerintem nem kötelező neked senkivel találkoznod,ismerned, rajta (édesapád) kívül.
2020. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4-es: Szerintem nem édesanyám felelőssége, hogy apám hogy viszonyul hozzám. Sosem tiltott tőle, mindig bátorított hogy menjek. Azt, hogy apám hogyan viselkedik akkor mikor ott vagyok azt nem ő szabja meg. Apam nem az az érzelmekről beszélős ember. Én ezt elfogadtam, kiskoromban vágytam volna többre, mostmár nem.

2020. jún. 27. 10:53
 6/17 anonim ***** válasza:
2%
5 De igen, mert a kezdeti viszonyból, lett egy sekélyes, érzelemmentes viszony. Egy édesanya akinek fontos a gyermek-apa kapcsolat, már az elsőnél lép, és segíti az apát.Függetlenül attól hogy elváltak és főleg ha baráti viszony maradt miattad. Nálad ez kimaradt, mert jó az úgy ahogy van.Hát nem jó, mint a végeredményt látjuk. Egy férfinek mindig segíteni kell az apaságban egy nőnek, csendesen, finoman, abszolút a gyerek érdekét szem előtt tartva. Ez ugyan úgy vonatkozik minden édesanyára, akár házasságban, akár elváltan él.
2020. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6%
Egy férfinek mindig segíteni kell az apaságban egy nőnek, csendesen, finoman, abszolút a gyerek érdekét szem előtt tartva.És nem egyszeri alkalommal, hanem a gyerekmegszületésétől kezdve a gyerek kirepüléséig tart ez.
2020. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ebben nem értünk egyet, de ezzel semmi gond, köszönöm a válaszod. A kérdésem nem erre irányult, csak a helyzet megértése miatt írtam le azt a szálat.
2020. jún. 27. 11:01
 9/17 anonim ***** válasza:
3%
8 Kizárólag az édesapádra és kettőtök kapcsolatára koncentrálj, és segítsd őt, hogy lehetősége legyen veled érzelmileg is újra felállni. Ha mindent így hagysz, pár év, és totálisan idegenként fogsz tekinteni rá, mikor neked már saját családod lesz, az meg szerintem neked sem lenne jó, pláne neki.
2020. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szíves joga van nem találkozni vele. Szépen felnőtt ember módjára megmondod apukádnak:


Apa! Én nem szeretnék találkozni az új barátnőddel. És nem kell magyarázkodni, majd rájön miért nem.

2020. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!