Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok az egyetlen aki a...

Én vagyok az egyetlen aki a mai napig nem tudja mit akart jelenteni amivel a szülei riogatták, hogy "majd megtudod"?

Figyelt kérdés

Nem jó viszonyban jöttem el otthonról, kb 16 éves korom óta vártam a percet amikor otthagyom őket. Akárhányszor feljött ez mindig jött a "majd megtudod" meg jajj de nehéz a felnőtt élet, de nagyot fogsz majd csalódni stb stb szövegek. Tudom, hogy nem csak engem neveltek így, akkoriban sok ismerősömmel beszéltük, hogy az ő szüleik is ilyenek.

Viszont én a mai napig nem tudom, hogy miben kellett volna olyan nagyot csalódni, hogy mit kellett volna "majd megtudni" a felnőtt életről. Ugyan azt gondolom róla 30 éves fejjel is mint 16 évesen, ugyan úgy élek ahogy akkor gondoltam. Nem éltem soha álomvilágban, tudtam, hogy milyen a felnőtt élet. Én vagyok az egyetlen akinek sose jött el a "hát anyámnak igaza volt" gondolat semmilyen formában?



2020. jún. 28. 00:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem túl bonyolult a szituáció.

Ők valószínűleg nehezebb körülmények között éltek, plusz gyerek is volt, mint "nehezítő tényező".


Ma egy jó végzettséggel még alkalmazottként is vígan el lehet élni, kiváltképp gyerek nélkül.

2020. jún. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen nem vagy egyedül, bár furcsa ez így kérlek
2020. jún. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Én "megtudtam" bár szerintem nem pontosan erre gondoltak. de mivel vannak kamasz és félig felnőtt gyerekeim, így már megtapasztaltam én is milyen az amikor fájdalmat okoznak valamivel.

De közel sem volt olyan szerintem, mint amiről ő beszélt (Beszélt? Kiabált.) akkor nekem.

Viszont jóval több olyan dolog van - pont amiatt hogy felnövőben vannak a gyerekeim - amikről beigazolódott, hogy nem megoldhatatlan, kezelhetetlen dolgok, mint anyám állította - csak normálisan kell szülőként csinálni.

2020. jún. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

A felnőttek abban a hitben élnek, hogy a gyerekkor idilli, felhőtlen, ahol nincsenek kötelességek, csak a játék és kacagás.


A gond az, hogy gyerekként is megéled hogy szabályoznak, a szülők, iskola által, és a társak felől is érkezik nyomás. És a felnőtteknek talán kívülről gondtalannak látszik egy gyerek élete, de viszont a gyerek a saját világán belül ugyanúgy drámaian él meg valamit, mint egy felnőtt. De a felnőtt ezt nem látja olyan nagy problémának, mivel ő a felnőtt problémát látja problémának, pedig a megélés ugyanaz. Egy kicsinek a fekete pont a tanár nénitől ugyanaz, mint a felnőttnek a főnök leordítja a fejét a munkahelyen és inkompetensnek nevezi.


Ezért fordul elő az, hogy a gyerek azt várja, hogy felnőtt legyen, hogy ne parancsolgassanak neki, ne szabályozzák le őt, de mire felnő, addigra már a gyerekkorba vágyik, elfeledve, hogy korántsem olyan gondtalan, mert ugyanúgy érték stresszfaktorok.


Ezek a szülők is ilyenek, elfelejtették, hogy a gyermeknek is vannak negatív megélései. Ő is szomorú, gondterhelt, tehetetlen, megfelelési kényszere van, korlátozva van a szabadsága, vágyik dolgokra, amit nem kaphat meg, csak mindezt kicsiben.

2020. jún. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
#4 Igen. Azt tapasztaltam hogy nagyon sok felnőtt elfelejti vagy szándékosan nem emlékszik rá, hogy ő milyen volt gyereknek, fiatalnak, mit akart, mire vágyott, hogyan viselkedett - a fiatalok meg nem értik meg, hogy az idősebbek nem olyanok, mint ők.
2020. jún. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
4-es hát igen,sajnos ebben a világban az átlagember csak rabszolga, szabadságról szinte egyáltalán nem beszélhetünk, és ezt a rabszolga kiképzést már gyerekkorban elkezdik.
2020. jún. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Én sem tudom :D

Meg azt sem, amikor anyám fenyegetett, hogy ha majd nekem is lesz gyerekem, akkor az ilyen meg olyan lesz. Mintha a gyerek csak úgy nőne, mint a gaz. Sajnos sok családban mondjuk igen, de én pl nevelem a gyerekeimet, szeretem őket, ők is engem, így anyám régi jóslata sem vált be, ő engem nem szeretett. Teljesen más a kapcsolatunk, mint nekem a gyerekeimmel.

2020. jún. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez a riogatás is csak arra jó, hogy az embert lelkileg stresszeljék már gyerekkorukban

Egy gyereket nem stresszelni kell negativ gondolatokkal, hanem ösztönözni, hogy az életben minél jobban helyt tudjon állni

2020. jún. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
30 éve hallgatom, hogy " majd megtudod".... Még mindig nem tudtam meg XD
2020. jún. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
89%
Én is megtudtam,viszont tapasztaltam a felnőtt kor előnyeit is.
2020. jún. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!