Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok az egyetlen aki a...

Én vagyok az egyetlen aki a mai napig nem tudja mit akart jelenteni amivel a szülei riogatták, hogy "majd megtudod"?

Figyelt kérdés

Nem jó viszonyban jöttem el otthonról, kb 16 éves korom óta vártam a percet amikor otthagyom őket. Akárhányszor feljött ez mindig jött a "majd megtudod" meg jajj de nehéz a felnőtt élet, de nagyot fogsz majd csalódni stb stb szövegek. Tudom, hogy nem csak engem neveltek így, akkoriban sok ismerősömmel beszéltük, hogy az ő szüleik is ilyenek.

Viszont én a mai napig nem tudom, hogy miben kellett volna olyan nagyot csalódni, hogy mit kellett volna "majd megtudni" a felnőtt életről. Ugyan azt gondolom róla 30 éves fejjel is mint 16 évesen, ugyan úgy élek ahogy akkor gondoltam. Nem éltem soha álomvilágban, tudtam, hogy milyen a felnőtt élet. Én vagyok az egyetlen akinek sose jött el a "hát anyámnak igaza volt" gondolat semmilyen formában?



2020. jún. 28. 00:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
34%

Nem is tudom hogy fogalmazzam meg.


A gond már a neveltetéssel kezdődik. Regneteg ismerősöm már fiatalon szart bele mindenbe és az volt a jelszavuk, hogy most kell élni, mert később munka, gyerek mellett nem lesz élet. Nyilván nem is tanultak, nem is képezték magukat és most robotolnak kevés pénzért.


Meg alapvetően sokan a felnőtt korban csak "léteznek" de nem élnek. Reggel elmegy munkába este hazajön, nézi a tv-t meg hétvégén is otthon döglik aztán szép csendben elszalad az élet.


Az ilyenek mondják utána a gyereküknek, hogy "majd megtudod".

2020. jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Nálam amúgy a munka, megélhetés, pénzszerzés volt a "majd megtudod".


"Majd megtudod milyen mikor magadat kell eltartani"

Egész fiatalkorom azzal telt, hogy apám hangoztatta, hogy "eltartanak". Világ legnagyobb örömeként élem meg, hogy "eltartom magam" és nem nyűgnek, hanem függetlenségnek.


"Majd megtudod milyen ha dolgozni kell"

Személy szerint sokkal kötetlenebb a munkaköröm, mint régen az iskola, másrészt azt csinálom nagyrészt amit akarok/szeretek csinálni. Nyilván ez sokaknak elképzelhetetlen, hiszen a munka csakis kötelező rossz lehet.


Vagy a fentebbi egyik válaszban említett kötetlenség, szabadság.

Gyerekként kötelező volt iskolába járni, kötelező volt végig szenvednem éveket olyanokkal akiket utáltam, csomó dologban nem volt döntési jogom, még a tipikus "most megyünk ide vagy oda" dolgokban sem. Sokkal több elvárásnak kellett megfeleljek.


Most meg alapvetően szabad ember vagyok. Nyilván ott vannak a kötöttségek, feladatok, "kötelező dolgok" viszont a szabadidőmet az utolsó percig én osztom be és nem a szüleim.


A "majd megtudod milyen szar az élet" dologból nekem pont semmi nem jött le, nyilván vannak nehézségek, de összességében sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb felnőtt vagyok. Vissza mennék néha a gyerekkorba is. De nem abba a gyerekkorba ami nekem volt...

2020. jún. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a "majd megtudod" és a "később meglátod, hogy igazam volt" mondatok akkor jönnek el, ha a másiknak nincsenek érvei, viszont van olyan pozícióban, esetünkben korban, hogy ő a felnőtt, tehát megteheti, hogy akkor is neki legyen igaza, ha nincs. Ezt a tanárok közül a rosszabbak csinálják, meg ugye a hasonlóan remek szülők. Velem is eljátsszák rendszeresen.


Bár nekem nagymamám mondott erről valami nagyon okosat. "Ha valaki azt mondja, hogy tíz év múlva rájössz, hogy igaza van, akkor az illető vagy jós, vagy csak azt akarja, hogy elfelejtsék a tíz, hogy nincs igaza. Viszont jósok nem léteznek."

2020. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
88%
Én is állandóan hallgattam fizikai munkás szüleimtől és nagyszüleimtől, hogy “majd a szalag mellett megtudod, mi a magyarok Istene”/“nem naplopás az élet munka mellett”/“neked is hogy rá fog menni az életed erre”, ehhez képest már egy szimpla B2-es nyelvvizsgával jobb állásokat tudtam összekotorni magamnak diákként, mint ők egész életükben. 19 évesen, érettségivel a kezemben pedig magasabb pozíciót értem el bármilyen általuk megalkotott ranglétrán, mint a rokonság nagy része. Munkám van és lesz is a pályán, fehérgallérosként is keményen dolgozom, emellett imádom az életem márcsak amiatt is, hogy nem vagyok ilyen kommentekre ráfanyalodva, hogy értékes/hasznos embernek érezhessem magamat.
2020. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!