Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy narcisztikus...

Hogy lehet egy narcisztikus anyával együtt élni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem elkerülhetetlen, hogy állandóan azt érezzem, nem vagyok elég jó sosem. Tényleg el kell fogadnom, hogy egy beteljesuletlen feltétel nélküli szeretet utáni vágy maradt csak nekem? Úgy érzem torhetem magam, sosem fog tudni úgy szeretni és megadni amire szükségem lenne. Pedig mindig azt mondja, hogy nagyon szeret és ne mondjam, hogy ez nem igaz.. Volt, hogy zokogott amiert ezt állítottam. De valahogy mégsem stimmel valami. Valahogy egy állandó kielegitetlen vágyat érzek. Egyszerűen csak lemondok már a vagyamrol. Sosem érzem, hogy megertené az igazi bajom.


Ugyanakkor vannak vele jó pillanatok és amikor jót nevetünk együtt. De van egy másik oldala, aki zsarol, gonoszkodik, bármire képes azért, hogy az legyen amit ő akar, bosszúálló, mesterkélt, aljas és sorolhatnam. Lelkileg megbetegit. Úgy érzem akkor tudok onnalosodni, ha ő nincs az életemben, mert mellette egyszerűen nem bírok magamra koncentrálni. Úgy érzem sokszor, mintha büszke lenne rám és eldicsekszik velem az embereknek, hogy milyen nagyszerű lánya van. De ugyanakkor meg érzek egy láthatatlan visszahuzo erőt amit ő bocsát ki. Mintha kicsit irigy is lenne rám. Meg hogy neki nem jutott ennyi az életben. Bűntudatot érzek, ha boldog vagyok, ha jól érzem magam, ha sikereket érek el. Olyan érzésem van, hogy sosem merek felhőtlenül szárnyalni, mert mintha ő egy törött szárnyú madárka lenne akit állandóan támogatni és segíteni kellene, hogy ugyanúgy jól erezhesse magát mint én. Mintha örök feladatom lenne öt boldoggá tenni.


Nagyon erős kettosseget érzek vele kapcsolatban. Osszezavar a viselkedése, mert néha olyan huzasai vannak és olyan dolgokra képes, amire egy anya nem lenne képes. Mintha a saját ellenségem lenne néha pedig támogatnia kellene. Nem érzem vele azt a védelmező burkot amit egy anyának nyújtania kellene. Egyszerűen csak értetlenül nézek rá sokszor, hogy ezt hogy tudja megcsinalni velem. Pl mondjuk tudja, hogy valamivel nem értek egyet vagy valamit nem szeretnek, ő neki meg az a fontos, hogy az legyen akkor is amit ő akar, és akkor atver, becsap, eltitkol dolgokat, elintezi a hátam mögött stb. Egy ilyen eset például amikor kicsi voltam és el akarta ajándékozni a kutyám mert nem tetszett neki, hogy állandóan ott a kutya gumi az udvaron és hogy mennyiszer szólt, hogy tartsam rendben a kutyám. Ebben végülis igaza volt. Aztán kerleltem, hogy ne adja oda, aztán amikor elmentem iskolába, gyorsan odarendelt valakit aki elvitte a kutyám és mire hazajottem addigra nyoma sem volt. És ehhez hasonló dolgokat nagyon sokszor csinált. Vagy megrendezett előre vitákat az apámmal aki utána jól megvert. Pl kiprovokalt olyan helyzeteket, amire tudta hogy idegesen reagálok és akár duhrohamot kapok, mire fel elkezdte apámnak, hogy na látod, erről beszéltem, így viselkedik velem. És erre fel apám jól megvert. És egy vadállatot tudott apambol is csinálni, mert annyit terrorizalta meg érzelmileg zsarolja és manipulalja. Apámnak azóta lelkiismeretfurdalasa van amiatt, hogy megvert.. Mert szerintem igazából csak anyámnak akart megfelelni, azért csinálta ezt velem. Anyám meg elvezkedett a védelmében.. Egyszeruen rengetegszer éreztem gyűlöletet anyám miatt, mert olyan durva dolgokra képes ami szerintem megkerdojelezi az anyaságát. Tényleg úgy érzem, hogy nincs más lehetőség, mint nem beszélni vele, ami fájdalmas, mert úgy érzem, hogy én nem ezt akartam, mégis ez a vége. Mint valami eleve elrendelt dolog.



2020. jún. 28. 02:04
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
25%

Egyébként nézd meg az adhd tüneteit, hátha passzolnak rád, náluk alap az alacsony önértékelés és gyakran impulzívak, és ugyan nem mondhatják ki, hogy öröklődik, mint az autizmusnál sem, mivel nincs meg a gén, ami alakítja, de "családon belül halmozódik".


Lehet csak egy sima kezeletlen adhd(vagy testi hiperaktivitás(h) nélkül, csak gondolatban vagy az, akkor add) a bajod neked is, és anyukádnak is.


Nagyon irritáló, hogy bekerült a köztudatba 2 súlyos mentális probléma(nárcizmus, depresszió), a 150 másikról meg senkinek fogalma sincs, pedig azok jellemzőbbek, csak kevésbé súlyosak és minden laikus öndiagnosztizál, pedig még a 10 évet tanult dokiknak is hónapokba kerül egy egy (gyakran téves) diagnózis. Nem tudom, mit gondoltok, hogy egy két indexcikk után vagy két pszichós félév/tárgy után mindent tudtok? Teljesen nonszensz, könnyelmű, de szerencsére számomra súlytalan az ilyen kijelentés, annyira nem számít, hogy az a mindenki(kemény 2-3 ember?:) ugyanazt gondolja. Volt a martinos kérdés, ahol a kislányt betegnek gondolta több száz ember, attól még nem az, egyik válaszoló sem orvos, ha az lenne, tudná hogy nincs távdiagnosztizálás két három videó alapján, ráadásul a kétharmad óta leeshetett volna, hogy a többséggel tartani nem feltétlen utal bölcsességre..

2020. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
42%

Az agyam eldobom.

Te ennyire unatkozol?? Ennyirr njncs eleted, higy ilyen regenyeket irsz ide, aminek a 89%-a nem is a temat erinti?? Nincsenek barataid?? Nincs kivel beszelned?? Nem tudnál szerezni valakit?? Nagyon jit tenne neked

2020. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Nem, nem normális. Amúgy járni akarok terápiára, egyszer már jártam 2 évig, de nem bírtam fizetni tovább. A duhroham nem normális tényleg de nem is magától keletkezik :D kell hozzá egy ilyen nevelés..
2020. jún. 29. 12:24
 24/48 anonim ***** válasza:
0%

Úgy néz ki, hogy mostanában divatos rásütni a nárcisztikus bélyeget másokra, főleg anyákra. Aztán jönnek a bólogatók, hogy igen így van.

Bocs, de nekem maga a kérdés/történet is valótlannak tűnik, főleg az utólagos hozzátételekkel.

Valami hasznos, mások javára szóló tevékenységgel foglalkozva nem lenne idő/energia az önsajnálatra, a saját magaddal foglalkozásra. Tégy másoknak jót, hogy jobban érezd saját magad, csak ezt mondhatom.

2020. júl. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Teszek én elég jót. Sajnálom, ha neked ez valótlannak tűnik. 2 pszichológus mondta már hogy anyám narcisztikus,nem az ujjambol szoptam ki.
2020. júl. 1. 04:17
 26/48 anonim ***** válasza:
89%
anyám is nárcisztikus. 20 év terápia van mögöttem. már meghalt, de nem tudok indulatok nélkül rágondolni
2020. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
Szerintem nem is lehet.. De ha meghalna, lelkiismeret furdalasom lenne.. Mintha en tehetnek rola, hogy olyan elete volt amilyen.. Meg akkor is ha tudom, hogy o is a gyermekkora áldozata, még ugy is haragszom ra. Ez nem olyan, hogy fejben eldontom, hogy nem fogok ra haragudni, mert egy áldozat. Attol még haragszom ra.
2020. júl. 1. 22:36
 28/48 anonymousreview60 ***** válasza:
87%
"De ha meghalna, lelkiismeret furdalasom lenne." Tehát nem szomorú lennél, hanem lellkiismeret-furdalásod lenne?! Azaz te vagy felelős őérte, a tetteiért? Ez mutatja, hogy még nem váltál le, nem látod őt eléggé külső szemmel.
2020. júl. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
En tudom, hogy nem váltam le tőle és nehezemre esik olyannak látni amioyen. Minden egyes jó pillanat ami eszembe jut vele, az hirtelen eltörli minden rossz emléket. Aztán amikor eszembe jut, hogy milyen húzásai voltak velem szemben meg milyen kegyetlen, akkor meg jön az elsöprő harag érzés. Es állandóan ez váltakozik. A döntéseimet még mindig nem tudom ugy meghozni, hogy elotte ne ugorjon az be, hogy vajon ez megfelelne neki ha igy dontok, vajon ekfogadna e stb.. Pedig evek ota nem beszelunk es elkoltoztem. Talan annyibol jobb igy, jogy nem mergezi tovabb az eletem. De attol még belem ivodott ez az egesz mukodesmod.
2020. júl. 2. 10:26
 30/48 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

"Minden egyes jó pillanat ami eszembe jut vele, az hirtelen eltörli minden rossz emléket" Fogolyszindróma. Érzelmi fogoly vagy.

"hogy elotte ne ugorjon az be, hogy vajon ez megfelelne neki ha igy dontok" Ezt tudatosan el kell nyomnod magadban. Ehhez nem kell terapeuta, de segíthet.

2020. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!