Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szakítanátok meg a...

Hogyan szakítanátok meg a kapcsolatot a toxikus családotokkal?

Figyelt kérdés

Anyámat és apámat is utálom amiért nem képesek szülőhöz méltóan viselkedni. Mindketten csak a saját hülyeségeiknek élnek, engem pedig semmiben sem támogatnak. Nem egyszer beismerték hogy hiba volt megcsinálni engem és a nővéremet.

Néhány év múlva elköltözök otthonról. Javarészt a párom szülei tették ezt lehetővé és így hogy kikerülök az ő háztartásukból szeretném őket végre egy életre elfelejteni de ez nyilván nem fog ilyen simán menni.

Mi van ha szétmegyek a párommal és hoppon maradok lakásügyileg?

Vagy mi van az örökléssel? Félek hogy kib.sznak velem és haláluk után csak az adósságot hagyják rám.


Nektek van ilyen történetetek?

Milyen érzés volt megcsinálni? Mitől tartottatok? stb.


Főleg személyes történetekre vagyok kíváncsi.



2020. jún. 28. 14:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a teljes örökséget visszautasítod olyankor, és akkor nem örökölsz adósságot (sem). Ez már régen így van, mi 25 évvel ezelőtt voltunk így (anyós házával kavart a férjem öccse, jelzálog volt rajta anyós beleegyezésével). Maga a ház nem ért annyit, mint a jelzálog, mi visszautasítottuk (mármint a férjem) az örökséget. Ez most is így van.
2020. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%

18 éves szülinapom után 1 nappal elhúztam otthonról egy nagy hátizsákkal.

Egy haverommal meg volt beszélve, hogy Németországba megyünk vendéglátózni (korábban több nyáron csináltam ezt a Balatonon).


Ott megtanultam németül, 2 év alatt összekuporgattam annyi pénzt, hogy egy rendes albit ki tudtam venni Budapesten, estin leérettségiztem (rohamtempóban, 1 hónap alatt magoltam be az anyagot, nem hittem volna, h összejön), és meló mellett elvégeztem egy főiskolát levelezőn (BGF).


Most egy bankban dolgozom, 27 éves vagyok, több, mint 9 éve nem láttam a szüleimet, semmilyen kontaktom nincsen velük. Mondjuk szerintem nem is kerestek soha.

2020. jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

Ja, az érzések? Hát, hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem voltak mélypontok. Tudod, hogy igazán csakis magadra számíthatsz, mert persze a lakótársd/haverod ott van, meg együtt söröztök, és fizeti a részét az albiból, de neki csak egy kaland volt az egész, mert ő jóban volt a családjával, ha lett volna valami durva gáz, akkor neki lett volna hová mennie, nekem meg nem. Ez azért nagyon nyomasztó tudott lenni néha. A másik meg a magány: egész más, hogyha fel tudod hívni a családodat, hogy dumálj valakivel, ha magad alatt vagy, mintha az az összes opciód, hogy berúgsz a haverokkal.


Viszont egy iszonyat tartást, önbizalmat és büszkeséget ad, hogy ilyen helyzeteket FELNŐTTKÉNT, ÖNÁLLÓAN oldottál meg, és röhögsz a fogalmatlan kortársaidon, akik nem szembesültek a való élettel még. Csajoknak ez eléggé imponálni tud, általában...

2020. jún. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%
Ez csak akkor jön be a csajoknak, ha nem pàrosul túlzott kompenzálással (ami csak később bukik ki). Büszke lehetsz arra, amit elértél, de ezek szoktak visszaütni 30 éves kor fölött, nem àrtana egy terapeutàval ezt megdolgozni... főleg az utolsó előtti mondatoddal nyert ez bizonyossàgot (nem kell röhögni a kortàrsakon, mert nem ez a való élet, ami sajnos neked kijutott. Itt már megjelennek azok a jelek, amik miatt a fenti dolgokat írtam. Vissza fog ez ütni a kapcsolataidban is, ha nem most, akkor később. Tedd helyre magadban)
2020. jún. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

Én is röhögök a kortársaimon, miért is ne tenném? A legtöbbjüknek fogalma sincs arról, mi a való élet. Tisztelet a kivételnek! Mert abból is van, sok.

De egyszerűen nem tudok azonosulni egy olyan emberrel, aki már a 4. szakmáját csinálja, mellé letett egy jogsit, majd vettek autót is, plusz állják a Fundamentát, mindezt az ANYJA pénzéből. Nekem ez sok.

Mivel fogalma sincs, milyen megdolgozni valamiért, nem becsüli a dolgait, a legnagyobb gondja az hogy milyen képet toljon ki Instára.

Ehelyett te már 18 évesen húztad az igát reggeltől-estig. Miért ne lehetne azzal büszkélkedni, hogy te megdolgoztál azért ahol vagy?

2020. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
49%
Fogalomzavar van. Jogosan lehet erre büszkének lenni, viszont való életnek tituálni, majd mindenkin röhögni, aki nem így élte meg, màr nem jogos. Pontosan ezért kell ezt megdolgozni, feldolgozni, hogy a helyén kezeld és ne ilyen elfojtott dühvel és némiképp torz látásmóddal azok felé, akik esetleg kevésbé így éltek. Mindenkinek megvan a maga harca (azoknak is, akik szerinted a seggük alá kaptak mindent), azért mert te a körülményeid alapjàn csak a saját történetedet vèled igaznak, meg “való vilàgnak” még nem lesz az. Nem kell(ene) így élnie senkinek, mindenkit megilletne az alapvető normális körülmény. Büszke lehetsz magadra, de a lelked korántsincs rendben.
2020. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
47%

“Ehelyett te már 18 évesen húztad az igát reggeltől-estig”


30 éves korod körül meg úgy kiégsz, mint más 40-50 évesen. Sajnálom, hogy így kellett élned, de attól még ez egy fájdalmas tapasztalat és több sérüléssel leszel több, amit lehet erénynek is hívni, ám nem árt helyre tenni inkàbb magadban.

2020. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%

Helyén van minden, csak nem értem miért kéne azonosulnom egy olyan emberrel akinek homály van a szeme előtt.

Nem vagyok rosszindulatú egyébként, meg nem bántom az ilyen embereket se, de megvédtem aki azt írta kirögögi a kortársait. Nagyon sok elkényesztetett ember van, és meg lehet őket érteni, de aki nem tanulja meg megbecsülni amit kap abból normális értékrendű ember nem lesz.

2020. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%
Nincs helyén semmi, ez látszik. Nem kell azonosulni senkivel, szimplán elfogadni, hogy sokféle sors van és nem cimkézni a másikat a saját igaznak vélt cimkéiddel. Számodra sokminden nem normális, aminek annak kéne lennie. De hiába magyarázom ezt neked, nem tartasz még ott, hogy elfogadd ezt. Pedig neked is sokkal jobb lenne, ha helyén kezelnéd ezt.
2020. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
És innen is látszik, hogy nagyon nem vagy rendben, hogy azt írod, megvéded azt, aki ezt írta, miközben nincs itt sehol semmi tàmadás. De, mint írtam korábban, a berögzült hiedelmek miatt ezt te már annak vetted. Na ezért kell megdolgozni ezt. És feldolgozni. Neked is csak fölösleges konfliktusokat szül és vélt támadásokat észlelsz ott, ahol ez nincs is. Az objektív látásmódot kavarja be. Tudom, sokan élnek így, attól ez még nem normàlis.
2020. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!