Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy engedjek el egy mérgező...

Hogy engedjek el egy mérgező barátot?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó baráti társaság, de köztünk valamiért mindig volt feszültség. Sosem beszéltük meg mi, de az a láthatatlan feszkó mindig megvolt (hálistennek nem ment a társaság rovására mert voltunk olyan intelligensek hogy a saját dolgunkra nem vonunk be embereket)

Igazából nekem is és neki is vannak sérelmei egymás felé de sosem beszéltük meg mik azok konkrétan...

Mindig is úgy éreztem Sosem fogadott el. Amíg mások nagyon szerettek, beilleszkedtem mindenhova, ő Mindig azt éreztette velem hogy mennyire nehéz a személyem, alkalmatlan leszek rengeteg dologra, sikerült mindig úgy megbántani hogy szerintem még hosszú évekig kísérni fognak engem (ha pl tanácsot kértem)

Szorongtam mikor rá gondoltam , nem akartam a társaságában lenni és a közelében, konkrétan eljutottunk odáig hogy egyik szüleje le is törölt a közössegi médiáról ami nagyon rosszul esett mert kedveltem őt, és nem vesztünk össze ahhoz hogy ezt csinálja....egy felnőtt ember

Tehát köztünk csak feszültség volt, vita nem

Lényeg lényege mindketten elengedtük, de megkellett volna beszélni mi a baj. Engem még mindig emészt, szorongat de megyek egyetemre és remélem eltűnnek ezek így hogy nem látom őt

Persze mások rácáfolnak mert sokan szeretnek, sok más barátom van de mindig elhitette így is hogy értéktelen vagyok ami szerintem egy barátságban sem helytálló...


Ti ebben a helyzetben mit tennétek? Többieket szeretem de nem tudom, nem akarom többet őt látni



2020. jún. 14. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minek lógsz olyannal, akinek ennyire feszélyez a társasága? Ha közös baráti társaság tagja vagytok, akkor amikor közös találka van vele próbálj meg nem beszélgetni. Azt végképp nem értem, minek kérsz olyantól tanácsot, akiben nem bízol meg és sokszor megbántott. Olyan, hogy mérgező barátság meg nincs, aki így viselkedik, az szimplán nem a barátod. Kezeld is úgy.
2020. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Voltak jó idoszakaink is, nemcsak rossz
2020. jún. 14. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele, ne keresd a társaságát, ha nagyobb társaságban vagytok ne igyekezz mellette lenni. Ha szükséges - szólj hozzá, ha ő szól - válaszolj.
2020. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem írom, hogy ne törődj vele mert engem csúfolt és meg alázott 1 fiú azért tapasztalatból írom, hogy beszéljétek meg a dolgot ha lehet rendezzétek a problémát mert hiába mész el mindig nyomot hagy benned.

Én nem beszéltem meg hanem elmentem és 25 év múlva is rossz élmény marad és a sértéseit még mindig tudom szó szerint. Ezért javaslom neked, hogy tisztázatok a helyzetet úgy könnyebb lesz.

2020. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy kb egy jó 7 éve alig beszélek valakivel, egyetem miatt messze kerültem az addigi barátoktól és ahogy telt az idő mindig csak max ismerősök, haverok jöttek szóba, de semmi barátféle


Baromi magányos, főleg a covid miatt, de viszont ennél jobb okom sosem lesz arra, hogy célirányosan csináljam azt amire teremtve vagyok és ez alapján találjak igaz barátokat mintsem olyanokkal lógjak akikkel az köt össze, hogy közel voltunk egymáshoz mikor felnőttünk

2021. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!