Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más apja is viselkedik hasonló...

Más apja is viselkedik hasonlóan, ok nélkül idegbetegen? 19/l

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni.


Apám hazajött este (tegnap), 3/4 12-kor, alapból nyűgösen, mert egyébként negyedre itthon van. Mielőtt megjött, filmet néztem. Indulásra készen álltunk. Mondja, hogy kapcsoljam ki a tévét. Mondom, oké. Kétszer megnyomom a dvd távját, mert nem érzékeli, aztán a tv távját, hogy azt kikapcsoljam. Teljesen kiakad, hogy mennyit szerencsétlenkedek, nagynehezen sikerült kikapcsolnom, "csak" háromszor kellett nyomkodnom hozzá. Kérdezem, hogy mi a gondja, miért ideges, hiszen ahogy kérte, kikapcsoltam. Erre mondja, hogy igen, csak nem sikerült elsőre ezt az igen egyszerű feladatot megcsinálnom, és nem is értem, miért kérte, hogy kapcsoljam ki (nem kérdeztem, szó nem volt erről, de ok). Nem értettem, mondom neki, hogy ne húzza fel magát, megcsináltam, értem miért jó, ha kikapcsolom, haladjunk. Elkezdi, hogy ne pofázzak, ne legyek vele szemtelen. Mondom neki, hogy semmi rosszat nem mondtam, csak feltettem egy kérdést.


Még mondta a magát, aztán lementünk, a parkban is folytatja. Mondja nekem továbbra is, hogy nem értem, miért kell kikapcsolni, és amíg ő fizeti a csekkeket /1.) évente jó, ha 4x használom a dvd-t, sosem hagyom bekapcsolva, 2.) változatlanul értem/, és így tovább. Kezd már nagyon elegem lenni abból, ahogy beszél velem. Mondja tovább, hogy a csökött agyammal is megérthetném, merthogy nem, nem értem miről beszél. Előre sietek, mert már tényleg nem bírom tovább a hirtelen kiakadását a semmiért. Kiabál nekem hátulról, hogy persze, fussak csak a probléma elől, aztán idióta pö**nek (ja, mert nekem a vaginámmal az van) morgott el egyebek mellett.


Az már igazán mellékes, hogy pont a születésnapom volt, mert ugyanolyan semmilyen nap volt, mint a többi.


Más is volt már.


Amikor kérdeztem a fürdőben lévő elszívó ventilátorról, akkor azt vágta hozzám, hogy tanuljak mérnöknek(?), hogy ebbe is bele tudjak szólni.


Amikor elmondom a véleményemet, ami uram bocsá' nem egyezik az övével (enyhén szólva máshogy látjuk a világot), elkezdi, hogy "igen, mert én és nagy élettapasztalatom".


Kioktat a saját szakmámban, merthogy a háziorvos neki máshogy mutatott valamit, mint ahogy én csináltam, mert az iskolában és további öt-hat intézményben úgy tanították, és biztos a suliban és az intézményekben mutatták rosszul.


Két kutyánk van, amióta távoktatás van (volt), naponta 12x söprök fel kb, előtte csak néhányszor tudtam, mert itthon se voltam, erre jön nekem azzal, hogy rosszul söprök, és megmutatta, hogyan kellene jól.


És a többi...


Más szülők is ilyenek?


2020. júl. 1. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
ilyenek. Majd rá jön ha egyedül marad.
2020. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Sokunk szülei ilyenek, azt hiszem. Ne hagyd magad lehúzni, próbálj amennyire lehet, türelmes lenni. Én se tudtam okosabbat kitalálni...
2020. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2020. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem ez nem normalis....
2020. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
95%
Sajnos vannak ilyenek. Nálunk szerencsére nem általános, de van, hogy felborul a rend, és végig se hallgatják a másik nézőpontot. Kicsit szerintem ez mérgező, ha a gyerek nem tudja kezelni (aki ugyebár honnan tudná, legrosszabb esetben azt hiszik ez a normális). Ahogy előttem is írták, a legjobb megoldás a türelem /, kb mintha te lennél a szülő és ő a gyerek../
2020. júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Kitartás, ilyenek mind.

Máskor mond neki, hogy jobban akkor se tudsz söpörni ha meggörbülsz, így annak érdekében, hogy ne idegesitsd söpörjön fel ő

2020. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van valami problémája az életével, azért ilyen. Az én apám is ilyen volt, mostanában hagyott alább a hülyeségeivel, hogy megöregedett, már majdnem 70, az elmúlt években kórházi kezelésre is szorult. De tudom jól, hogy ha csak 10 évvel fiatalabb lenne, ugyanolyan dilis barom lenne, mint régebben volt.

Most már, hogy elesettebb, nem tudja úgy kihasználni az embereket, már nem parancsolgathat nekik, nem eshet nekik szavakkal, de ez nem azt jelenti, hogy nem szeretnének ilyenek lenni, csak már nem engedhetik meg maguknak.


Ezzel a viselkedésével apád csak megutáltatja magát. De biztos vagyok benne, hogy nem csinálná ezt, mint ahogy az enyém se tette volna, ha az életük rendben lenne. Lehet, hogy anyagi problémái vannak, bizonytalannak érzi a jövőjét anyagilag, vagy a párjával vannak gondok vagy valami más vagy valaki megkeseríti az életét, azért ilyen. Ez persze nem mentség.

Sokan vagyunk úgy vele, akiket ilyen szülővel "áldott" meg a sors, hogy csak illemből megyünk őket látogatni, meg hogy ne legyen ciki mások előtt, barátok, kollégák előtt, vagy a párunk előtt, tehát ha bárki kérdezi, hogy és mi van a szüleiddel?, tehát hogy az ilyen kérdésekre a válasz ne legyen cikis, tehát ne az legyen, hogy nem bírjuk egymást, feléjük sem néztem már évek óta, ezért inkább sokunk tartja velük a kapcsolatot, és csak ezért, így másoknak azt tudjuk mondani, hogy rendben vannak, semmi extra.

2020. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem minden szülő ilyen, én speciel sosem találkoztam ilyen típusú emberrel.
2020. okt. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!