Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért panaszkodik anyám...

Miért panaszkodik anyám arról, hogy húsz év múlva már biztosan nem fog élni, ha egyébként a cigizik és le se akar szokni?

Figyelt kérdés

Elég zavaró, hogy ha van esetleges egy vita és elfogynak az érvnek titulált dolgai (mert csak, és társai) akkor azzal jön, hogy ő húsz éven belül meg fog halni. Úgy, hogy egyébként ötvenegy éves. Nagyon komoly egészségügyi problémája nem volt, ami szinte biztos, hogy halálos lehetne. Régebben is ez az "én nem fogom megélni a hetvenet" volt az a mondat, amit előszeretettel kijátszott. Csak azt nem értem, hogy ha ennyire 'fél', hogy márpedig ő nem fog hosszú életet élni, akkor miért nem akar leszokni pl a dohányzásról. Elmondása szerint még soha nem próbálta letenni, de válltig állítja, hogy nem tudná. Amióta dohányzik csak a terhessége előtt tette le valamikor és ez még taartott több mint másfél évig, aztán visszatért hozzá mégis. Ez az időszak, amíg nem dohányzott minimum négy év volt szerintem. Azóta viszont soha meg se próbálta megint letenni. Ehhez képest meg folyton hajtogatja hogy ő márpedig meg fog halni hetven éves kora előtt és ezért egyet kell vele mindenben érteni, csak az ő véleménye a helyes, mindig neki kell hogy igaza legyen, mert milyen rossz, hogy nem lesz sok ideje majd az unokáira ha lesznek, és milyen jó lenne majd, ha ott tartok minél hamarabb lenne, hogy neki legyen ideje.

De ha már ennyire aggódik az élete miatt, meg a még bőven gondolatban sem létező unokái miatt, akkor miért nem teszi le a cigit?



2020. júl. 3. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Kérdezd meg
2020. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezem megsértődik és nem válaszol...
2020. júl. 3. 11:52
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Rengeteg ilyen ember van. Az én muterom is full agyatlan dolgokat csinál
2020. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
És nem magyaráz meg semmit normálisan nem fogadja el ha nincs igaza
2020. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
(Mind en voltam valaszoló)
2020. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom évekig mondogatta, hogy ő nem lesz öreg, 60 évesen öngyilkos lesz. Még a szobabútort is rámhagyta egy érzelmesebb pillanatában.

Most 73, és érdekes módon vagy 12 éve nem hallottam a hangját ezügyben. :)))

2020. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

NEm FÉL attól, hogy meghal, hanem ZSAROL téged ezzel.

Nem kell vele foglalkozni, ha elengeded a füled mellett az egészet, akkor idövel abbahagyja.

2020. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!