Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek nagy része arról...

Az emberek nagy része arról panaszkodik, hogy kevés a pénz, és drága a megélhetés. Szerintetek miért nem érdekli mégse az embereket, ha olyan lehetőséget ajánlanak, hogy ezentúl mindent megvehetnek 17%, vagy akár 50%-kal olcsóbban is?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy nincs élelmiszerre, nincs rezsire elég pénz. Aztán amikor adódik egy lehetőség, hogy jelentősen spóroljon, sőt még pénzt is keressen, csak annyit kéne tennie, hogy az interneten rendeli meg az élelmiszert, hirtelen mindenkinek az a válasza, hogy "majd gondolkozom rajta", vagy hogy "nincs időm, hogy ezzel foglalkozzam".


Manapság egyre többen rendelnek online, nem csak műszaki dolgokat, hanem már élelmiszert, vegyi árut, stb. A különböző hipermarketek sem véletlenül nyitottak webáruházat, mert egyre nagyobb erre a kereslet.

Mégis miért vásárol mindenki onnan, ahelyett, hogy UGYANAZT megvennék egy olyan webáruházból, ahol MINDEN olcsóbb, és jelentősen?!


Szerintetek?



2013. júl. 20. 00:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én csak könyvet szoktam rendelni online. Ha mondjuk tényleg olcsóbb, és kiszállításnál nem számolnak fel plusz pénzt, akkor megrendelném. De a kajavásárlásnál mindig meg szoktam nézni a boltban, hogy mikor jár le a szavatossága, mert volt, hogy megszívtam.
2013. júl. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Én nem rendelnék neten élelmiszert. A cégnél szoktunk, és a múltkor pld. a friss zöldséget mikor hozták, jéggé volt fagyva. A paradicsomot és újhagymát dobhattuk is ki.
2013. júl. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert magyarisztánban minden átverés. Az emberek már megtanulták - legalábbis a többség -, hogy nincs ingyen ebéd. Ha valami túl olcsó, annak lesz hátulütője is.


Például az ellenőrizhetetlen minőség, amivel aztán nem is tudsz mit kezdeni, nem küldheted vissza, hogy romlott volt, vagy jéggé van fagyva, kéred vissza a pénzed.

2013. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem ad a két szép szememért akkora kedvezményt, amivel tényleg érdemes foglalkozni (17-50%). Ez valahol megtérül, különben csődbe mennek. Ilyenkor ÁLTALÁBAN ki kell adnom az adataimat, amit tovább is adnak, feliratkozni mindenféle hírlevélre, hozzájárulni az apró betűshöz, stb. Arról nem is mondanék semmit, mikor közben még a piramis is épül... De hogy néz ki a folyamat: ülök a gép előtt, kitalálom, mit akarok venni, kiválogatom, megrendelem. Majd a megjelölt időszakban ülök a seggemen otthon és várom, hogy kihozzák a cuccot, ami vagy megérkezik időben vagy nem, vagy benne van minden, amit rendeltem, vagy valami helyett mást hoztak, mert nem volt raktáron, a szavatosság 2 nap múlva lejár, a fagyasztott cucc pedig felolvadt és szétáztatta a kenyeret... Ahelyett, hogy ez idő alatt elballagtam volna és megveszem, ami kell, úgy, hogy én is válogathattam ki.

Aki a fenti paramétereknek megfelel, annak tökéletes ez a megoldás, de az emberek nagy részének szerintem nem.

2013. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam több mindent netről rendelni, de csak akkor ha elérem a más ingyenes szállítási szintet. Illetve most a Tesco webről is rendeltem 900 Ft-os kiszállításért, mert sok mindent rendeltem, és kb 50 kiló volt a cucc.

Kényelmesnek tartom az effajta vásárlást, és valahogy tervezhetőbb is. Ha lenne olyan webáruház, ahol mindez még olcsóbb, akkor nyilván ott vásárolnék.

2013. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Hát.

És ez komoly? Az ember piacon vásárol, látja az árut és akár a termelőjét.


De ha olcsóbban is meg lehet rendelni (pl. kuponvilág vagy mi és 45% kedvezmény bio kolbászra) akkor az akciót kihasználja az ember.


Írd a te ötletedet, engem például érdekel. Zöldség, hús hol a legjobb minőség/ár-érték arányú.

2013. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

www.mlmdiszkont.hu


vagy mást reklámozol?

2013. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Én jobban szeretem megválogatni, hogy mit, milyet, és mennyiért vásárolok. Zsákbamacskát nem veszek...Ja, és ami még fontosabb, az idő. Ha most gondolok egyet, hogy kell valami, max egy óra alatt megfordulok, és ez idő alatt még ismerősökkel is beszélgethetek :)
2013. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

Kevés pénz, kevés ész, drága megélhetés.

Inkább így a helyes.

Én pénzügyekben tapasztalom ezt, sokan bankbetétben, vagy ami még rosszabb a fiókjukban tartják a spórolt pénzüket, ami ott nem kamatozik. Aztán próbáld csak elmagyarázni nekik, mennyivel jobb lehetőségek vannak. Szarnak az egészre. Ha elkezdenének okosan gazdálkodni, még a végén túl jól élnének és nem lenne mire panaszkodni. Márpedig a magyar azt imádja.


31F

2013. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

amit én még hozzá tennék az előttem szólókhoz,

hogy már az ételt is a számítógép elől rendeljük meg?

már annyi test mozgás se legyen míg bevásárolunk?

értem én hogy pénz megtakarítás miatt tetted fel a kérdést,

ez inkább az online élelmiszer rendelés számlájára írható.

2013. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!