Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek nárcisztikus az anyja,...

Akinek nárcisztikus az anyja, az tartja még vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Én nem.. És nagyon fáj.. Úgy érzem, mint egy eleve elrendelt tragikus történet, amit nem is lehetett kivedeni. Ez az állandó elégedetlensége velem szemben meg az állandó küzdés az elfogadasaert ami szinte lehetetlen és ilyenkor ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy akarja, mindig érzem az érzelmi tavolsagtartasat. Meg igazából csak húzza a száját az egészre, ha nem is mondja ki, hogy már megint csalódást okoztam neki, látszik már csak az arcán is. Teljesen megbetegitett lelkileg. Én voltam mindig a hálátlan gyerek. Ma már borderline beteg lettem. És már belefaradtam az életbe. Csomószor gondolkodom az ongyilkossagon, mert annyira nem vagyok boldog, nem tudom elképzelni az életem boldognak és teljesen ferdén fejlődött ki a személyiségem. Amivel most kuzdhetek egy életen át. Agyban tudom, hogy o is sérült ember, mégsem tudok nem indulattal gondolni rá.


Egy cikkben egyszer azt olvastam, hogy a narcisztikus szülő borderline gyereket "nevel ki".. Ez nem tudom mennyire igaz, de akkor ez talán magyarázat lehet arra, miért történik velem az ami történik, miért vagyok lelkileg megtorve és talán kevésbé lenne bűntudatom és kevésbé gondolnám szerencsétlen luzernek magam, hogy miért vagyok ilyen lelki beteg.



2020. júl. 4. 15:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
10 előbb gyógyúlj meg, aztán lehet tanácsot adni!
2020. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
#11 Én még mindig jobban örülök egy olyan tanácsnak, amit olyan ír aki pont abban a helyzetben van mint én, mintsem olyantol, aki egészséges és nem ment át ezen.. Az úgysem tudja teljesen aterezni.
2020. júl. 5. 22:37
 13/30 anonim ***** válasza:
2020. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez teljesen igaz, sőt vannak olyan terápiák is, ahol azonos elethelyzetben lévők beszelgetnek egymással... Semmi rosszat nem irt a tizes.


En érdemben nem tudok hozzászolni, viszont jó látni a sok segítő kommentet!


Kedves Kérdező és Sorstársaik! Mind nagyon értékes emberek vagytok, nem vagytok egyedül ezen a világon, megha ugy is tűnik, helyetek van itt, és feladatotok, aminek a végét nem tudjuk. :D De az biztos, hogy senki! sem született meg véletlenül erre a Földre, mégha néha ugy is érezzük.

2020. júl. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Legalább, ha nárcisztikus is,nem uszította ellened a családod. Az én anyám megtette, de nekem a testvérem is az. A család meg azt hiszi én vagyok az, minden baj forrása.Lejárattak mindenki előtt, akit ismertem és szerettem.Senki nem hisz nekem.Furcsa, hogy nálatok ilyen nem történt, mert ez tipikus nárcisz viselkedés.Az uszítás, kontrollálás, és lejáratás.Na és a repülő majmok bevetése.Sőt még az is, hogy téged állít be gonosznak és nárcisztikusnak.Én nem hiszem, hogy borderline vagyok, de szorongó az igen, már szinte mindentől is mindenkitől félek ezek miatt.Pszichiátriára is kerültem, mert fel mertem lépni ellenük. Ez a büntetésem.
2020. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok. Én nem szeretném vele tartani semmilyen szinten, mert amit velem csinált az embertelen. De kénytelen vagyok, mert öngyilkossággal fenyegetőzik és engem állít be rossznak, hogy azt akarom meghaljon és nem foglalkozom vele. Pedig konkrétan semmit nem csinál, csak fekszik,és telefonálgat, arra használ, hogy kiszolgáljam és hallgassam a sirámait. És a legrosszabb, hogy mindenki azt hiszi ezt én teszem vele. És nem tehetek semmit. Én már rég elmentem volna, de megakadályozza, mert öngyilkolgat és fenyeget, hogy bevitet a pszichiátriára, kihívja rám a mentőket, ha el merek menni.Én gyűlölöm.
2020. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Bennem már csak azért van az, hogy meg akarjak neki felelni és nem is az, hogy akarok, hanem kénytelen vagyok, mert félek tőle és attól amit tesz, ha nem azt csinálom,amit elvár.Egyébként egy rohadt nagy simlis és engem is csak erre buzdít. Onnan tudom, hogy egyébként valamit jól csinálok, ha dühös rám.Egy agresszív féreg.
2020. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
15# hangrögzítő, diktafon. Ne hagyd magad zsarolni!
2020. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos annak vannak jogi aggályai. Van amit felvettem ennek ellenére, de még nem mutattam meg senkinek. Az a baj, hogy az én nevemben már eleve ezzel fenyeget másokat a testvérem(ő is olyan, mint az anyja), hogy felveszi miket mondanak.Úgy hogy lehet ezzel én már semmit nem tudok kezdeni. A minden ismerősömmel felvették a kapcsolatot ezt úgy kell érteni, hogy általános iskolás koromtól kezdve ezt csinálják, iskolákban, munkahelyeken, tanfolyamon, kórházban az orvosaimmal , ápolókkal , mindenkivel.És erről semmit nem tudtam, a hátam mögött. A tesóm engem játszik el, megmagyarázza én mit miért csinálok, fenyeget embereket a nevemben. És senki nem hiszi el, hogy nem én csinálom ezt, hanem ő. És mindvégig a képembe mosolygott.
2020. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ilyennel, ha igazán aljas formával hoz össze a sors, akkor eléri, hogy bármit lépj te gyere ki rosszul belőle. Mindig két lépéssel előtted jár.
2020. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!