Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek nárcisztikus az anyja,...

Akinek nárcisztikus az anyja, az tartja még vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Én nem.. És nagyon fáj.. Úgy érzem, mint egy eleve elrendelt tragikus történet, amit nem is lehetett kivedeni. Ez az állandó elégedetlensége velem szemben meg az állandó küzdés az elfogadasaert ami szinte lehetetlen és ilyenkor ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy akarja, mindig érzem az érzelmi tavolsagtartasat. Meg igazából csak húzza a száját az egészre, ha nem is mondja ki, hogy már megint csalódást okoztam neki, látszik már csak az arcán is. Teljesen megbetegitett lelkileg. Én voltam mindig a hálátlan gyerek. Ma már borderline beteg lettem. És már belefaradtam az életbe. Csomószor gondolkodom az ongyilkossagon, mert annyira nem vagyok boldog, nem tudom elképzelni az életem boldognak és teljesen ferdén fejlődött ki a személyiségem. Amivel most kuzdhetek egy életen át. Agyban tudom, hogy o is sérült ember, mégsem tudok nem indulattal gondolni rá.


Egy cikkben egyszer azt olvastam, hogy a narcisztikus szülő borderline gyereket "nevel ki".. Ez nem tudom mennyire igaz, de akkor ez talán magyarázat lehet arra, miért történik velem az ami történik, miért vagyok lelkileg megtorve és talán kevésbé lenne bűntudatom és kevésbé gondolnám szerencsétlen luzernek magam, hogy miért vagyok ilyen lelki beteg.



2020. júl. 4. 15:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Egyetlen esélyem, ha valaki felveszi, ha vele beszél és elmegyünk vele a rendőrségre, ahol ha van ilyen megállapítják, hogy az ő hangja nem az enyém. Sajnos ezt senki nem hajlandó megtenni. Vagy, ha valakit éppen akkor hív fel, amikor én is ott vagyok. Akkor már nem lehetek én az.A találkozóimról is tud és akkor nem beszél vele, mert fél, hogy lebukik.
2020. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:

Szia.

És tudja, hogy bordenline beteg vagy? Az sem ébresztette fel, hogy bajt csinált az állandó elégedetlenkedésével?

2020. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nem ebresztette fel.. Az volt a válasz, hogy az öcsémet is ő nevelte fel és ha ő valamit elrontott volna, akkor neki is baja kéne legyen.
2020. aug. 26. 23:01
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a lényeg, hogy a Nárcisztikus anya különbséget tesz a gyerekei között. Van egy kedvenc és van a fekete bárány. A nárcisztikus megossza az embereket a világot fekete-fehér, jó-rossz. Tárgyiasít, hasznos vagy neki akkor használ, ha nem akkor pusztít. De valójában mindenkit használ, ahogy az érdekei megkívánják.
2020. aug. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
100%

Hát ez szomorú.

Ki állapította meg nálad a betegséget, és nála a nárcizmust? Ő nem akarja tartani veled a kapcsolatot? Van melletted olyan, akire számíthatsz ebben a nehéz helyzetben?

2020. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nem fogja bevallani, hogy ő hibázott bármiben, ez alap a nárciknál, mindig a másik a hibás.
2020. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Nekem vagy 6 szakember mondta már.. Sokszor voltam kórházban, jártam terápiára is 2 évig de nem bírtam tovább fizetni.


Neki nem mondta szerintem még szakember, hogy nárcisztikus, mert nem is ment el senkihez. Egyetlen egyszer beszekgetett egy pszichológus ismerosevel rolam, aki azt mondta neki, hogy én vagyok a veszelyforras rá nézve. De gondolom ha el is menne pszichológushoz, addig lenne hozzá, ameddig a szakember neki adna igazat. Ha megprobalna ravilagitani a hibaira akkor kilepne a terapiabol.


Igazából majdnem mindenki nekem ad igazat a rokonok és barátok közül és mindenki ki van akadva rá. Azóta a saját rokonaival sem beszél, amióta megtudta, hogy segítenek nekem. Azt mondta a rokonoknak, hogy azzal, hogy segítenek nekem, azzal megakadalyoztak, hogy vissza menjek hozzájuk. Nyilván azt akarja, hogy hodoljak be neki, de mivel kaptam segítséget, így eszembe sincs vissza menni. Szóval konkrétan mindenkivel megszakitotta a kapcsolatot akik velem jóban vannak vagy segítenek, többször hangoztatta, hogy azoknak az embereknek a jelenléte is felzaklatja, akik csak bármilyen kapcsolatban vannak velem.


A narcisztikus zavart onnan gondolom, hogy nagyon sokat olvastam utána és néztem videókat és minden igaz rá a tünetek közül. Meg igazából sokan mondják, hogy elkene küldeni pszichológushoz, de ezen inkább csak megsertodik meg kikeri magának.

2020. aug. 27. 19:16
 28/30 anonim ***** válasza:
Meg az is igaz, hogy a nárciktól lesz Borderline az ember a sok traumát ők okozzák. Sajnos rajta nem tudsz segíteni, magadon viszont igen ez vígasztaljon.
2020. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
0%

Bocs, de azért kicsit erős, hogy megállapitod a tünetek alapján, hogy nárcisztikus.

Mik is ezek a tünetek valójában?

Ha rendszeresen beszél a pszich ismerősével, a hajlandóság meg van a részéröl a változtatásra szerintem.

2020. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Nem, neki arra kell a pszichológus, hogy alatamassza azt, hogy én egy szörnyű gyerek vagyok és ő pedig az áldozat aki mindent megtett.


Tünetek:


-Passzív agresszió mindenkivel szemben aki megserti

-lelki terror

-ha nem teszed boldoggá és nem vagy olyan amilyennek ő akar, akkor látványosan kifejezi csalódásat benned

-mindennek úgy kell történnie ahogy ő akarja

Pl nálunk egy karácsony kB menetrendszerűen ugyan az.. Ha már nem ő irányít és ha csak a fán egy gömböt nem oda teszel ahova ő akarja, akkor erőszakos lesz nagyon

-folyamatosan mutogatja a gyerekeit a külvilágnak, állandóan elismerést és csodálatot vár az emberektől

-teljesen más arcát mutatja a külvilágnak, mint amilyen otthon

-nem áll távol tőle a testi fenyites

-szeret bűntudatot okozni neked

-megalaz és durva bunteteseket talál ki és aljas (pl kitalalta, hogy nem kell kutya és elajandekozta a kutyámat amíg iskolában voltam és direkt azért szervezte igy, hogy ne tudja kozbelepni, én meg sírva fakadtam miután hazaertem, hogy sehol nincs a kutyám és még elkoszonni sem tudtam tőle)

Máskor is voltak ilyen aljas dolgai, a mestere ennek.

-apámat és mindenkit sakkban tart én vagyok az egyedüli fekete bárány mert én atlatok rajta és nem hodolok be neki. Már mindenkit ellenem hangolt. Azokkal akik jóban vannak velem, már nem beszél velük és igen, beleertve a saját rokonait is, akik segítenek nekem.


Jopar évig cipeltem magamon a bűntudat súlyát, hogy biztos én vagyok a rossz gyerek. De amióta jobban latvanyossagra került a viselkedése, és látják a saját rokonai is, hogy milyen, akkor a saját unokatestvere mondta nekem, hogy már érti, miért jöttem el otthonról és hogy szerinte anyám bármire képes és gonosz. És ezt nem én mondtam, hanem más! Azután voltak ilyen véleménnyel róla, miután egyszer ellatogattak hozzá és a saját rokonainak nem adott enni normális kaját, hanem kotyvasztott egy kis rántottát. És ez anyamnal mind ilyen aljas rosszindulat. Mert nem bírja elviselni, hogy vannak emberek akik segítettek és nem hagytak megpusztulni egyedül miután ő kidobott.


Nem fogok több "tünetet" mondani, mert sosem lenne vége. Még annyi, hogy iszonyatosan érdek ember. Apamrol már a húst lenyuzta, annyit dolgozik, ő meg csak ül otthon és játssza az úrnőt, mert én már csak így hívom.

Addig kellenek neki emberek, amíg haszna van belőle. Amikor ugyan azt a szivesseget kéri tőle más, akkor húzza a száját és kifogásokat keres. Én rá szóltam, hogy ne egessen már engem.. Hanem igenis ő is tegyen szivesseget ha kérik. De a kritikát nem bírja elviselni és ilyenkor ellenségnek néz és undorito megvető hangon kezd el veled beszélni és lenezoen. "te nekem aztán ne szóljál bele a dolgaimba" - csak ehhez képzeljünk el egy megalazo stílust.


Egy másik fontos dolog, hogy sosem hallottam bocsánatot kérni, ha kér is, nem őszinte, megjatsza. Csak azért, hogy gyorsan illanjon el a feszko. De leszarja, legközelebb ugyan azt csinálja..


Beszélgetni nem lehet vele, mindig vita lesz és rendszerint nem hallgat meg, még csak szemkontaktust sem tart, kinez egy pontot és csak fújja a magáét és kozbevag. Csak neki lehet igaza.


Még egy fontos dolog, apám egy papucs.. Miért? Mert egy narcisztikusnak arra van igénye, hogy kontrollaljon és iranyitson, egy papucsnak már bocsánat pedig arra, hogy irányítsák. Szóval "szépen" kiegeszitik egymást.


Egy nem papucs ember ki sem bírná egy narcisztikus mellett.


Tudnék még mesélni, de már görcsben állnak az ujjaim, annyit potyogtem.. Remélem mostmar kicsit tisztábban látható, hogy nem csak nemtorodom módon rasutok vmit az anyámra, hanem van alapja.


Visszaterve a pszichológushoz, nagyon kevés nárcisztikus megy el önerőből terápiára, pont azért, mert nem látják be, hogy baj van velük. Ergo nagyon sok nincsen diagnosztizalva, csak a környezet észleli a tüneteket. Ahogy én is anyanal. És ő sem maga miatt ment el pszichológushoz, mert hogy bármi bajt érezne magával kapcsolatban.. Szó sincs róla. Hanem azért, mert hogy én kezelhetetlen vagyok és tönkretettem öt és az idegeit.


Persze van benne igazság, mert ha már borderline lettem, akkor nekem is megvannak a magam tünetei, nem vagyok könnyű eset. Annyival vagyok előrébb, hogy én tudatában vagyok annak és elfogadom a tényt, hogy gáz van velem. És azon vagyok, hogy egyszer jobb legyen. Még akkor is, ha olyan sosem leszek, mint egy normális ember. Sosem leszek olyan nyugodt, mert a szorongás és a depresszió mindig ott van. Max kezelni tudom megtanulni és együtt élni vele. De anyám sosem ismerné be, hogy baj van vele.


Korábban egy mentálhigiénés szakember beszélt vele és próbálta elmagyarazni neki, hogy probléma van vele. Erre anyám kirakta a házból, nekem meg égett a fejem. Pedig a szakember teljesen megertoen és tisztelettel beszélt vele és diszkréten.


Szóval ebből is látszik, hogy anyám nem nyitott erre.

A legtöbb nárcisztikus csak akkor látja be, hogy tényleg vele van a baj, ha már mindent elvesztett az életben vagy minden osszeomlani látszik.. Na akkor meglepődnek, hogy akkor most mi is történik?


De egyenlőre anyámat nem fenyegeti az, hogy hirtelen szethulljon az élete,amig van 1 öcsém és 1 apám akibe beleveste a karmait és maga körül tartja őket, természetesen ellenem hangolva.

2020. szept. 17. 18:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!