Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire vagyok rossz ember,...

Mennyire vagyok rossz ember, ha nem szeretem a szüleimet? Muszáj szeretni a szüleinket?

Figyelt kérdés
Én szeretném szeretni őket, próbáltam is, de nem megy. Igazából ők se szeretnek engem, illetve nem tudnak szeretni. Valahogy pont úgy sikerült megszületnem és olyan ember lettem, aki nem okozott nekik sok örömöt. Próbálkoztam, de úgy látszik mások vagyunk, és amivel én akartam kedveskedni, az nekik nem számított. Sose értettem pontosan, hogy mit várnak el tőlem, hiába kérdeztem őket. Amikor szó szerint azt csináltam, amit ők kértek, akkor is csak kiakadtak, hogy nem tudok semmit se jól csinálni, még a legalapvetőbb dolgokat se. Állítólag önző vagyok, senkivel se törődök. Nem tudom, én tényleg igyekeztem, tényleg megkérdeztem őket, hogy hogyan lennék nekik elég jó, és tényleg próbáltam azt csinálni, amit mondtak. Kicsit félek, hogy tényleg egy utolsó senkiházi vagyok, mert nemhogy nekik nem voltam jó, még szeretni se tudom szeretni őket.

2020. júl. 6. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem muszáj.

Alapból minden gyerek szereti a szüleit, de szjvós munkával el lehet érni, hogy ez elmúljon. A te szüleid megtettek mindent ennek érdekében. Ne érezd rosszul magad, nem te tehetsz róla!

2020. júl. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
szívós akart lenni
2020. júl. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, én csak a Te verziód ismerem, legalábbis azt, amit ide leírtál.

Sajnos van ilyen szülő-gyermek "kapcsolat" is, bárhogy is próbálkozik az ember kezelni a dolgokat. Ettől még lehetsz értékes ember. Lehet barátod/barátnőd, családod, gyermeked, akivel viszont a személyes tapasztalatok miatt remélhetőleg nem úgy fogsz bánni, mint ahogy Veled tették.

Nem tudom hány éves vagy, de ha még kiskorú, próbálj meg esetleg valami rokonhoz menni, ha teheted, ha még nem lehetséges, akkor 18 évesen meg koltozz el, ha ennyire rossz lesz a helyzet. Ha meg nem akkor élj együtt a "kedves idegenekkel". Ha felnőtt vagy már és nem velük élsz, akkor meg már nem sok vizet zavarhatnak. Ilyenkor általában - legalábbis ismerősi tapasztalat alapján- a párod (és esetleg a szülei) kompenzálhatnak szereteti téren.

Remélem, érthető voltam, és valamennyire segítettem.

Mindenesetre kitartást! <3

2020. júl. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első és legfontosabb dolog, a felnőtté válás alapköve, hogy ne a szüleidnek akarj megfelelni, hanem találd meg az életben a saját céljaidat, álmaidat és azokra koncentrálj. Persze nem tudom mennyi idős vagy, ha még gyerek és a szüleidtől függsz akkor ez nem opció. Biztosan nem arról van szó esetedben sem, hogy nem szereted őket, hanem hogy frusztrálnak az elvárások, a kritika, a megfelelési kényszer. Ha ezekből ki tudsz lépni és szabadon élni az életedet akkor a szüleidre is sokkal elnézőbben tudsz majd tekinteni. Én is végigharcoltam ugyanezt a saját anyámmal, szinte ugyanebben a helyzetben voltam én is. Soha de soha nem volt elég jó neki amit csináltam, ahogy kinéztem, ahogy éltem, a munkám, a párom, semmi. De már nem érdekel a dolog, kinőttem abból, hogy anyám stresszelni tudjon ilyenekkel. Igaz, én már 35 éves felnőtt nő vagyok, saját családdal.
2020. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ezt ugyanígy az én szüleimről is írhattad volna. Jobb, ha mielőbb leválsz, tapasztalatból írom (én elég későn váltam le, már 26 voltam, előbb kellett volna 8 évvel.)
2020. júl. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, te nem vagy rossz ember, hanem te kerültél ilyen lelki “táborba”, ahonnan csak kiköltözéssel lehet megszabadulni (lehet lesz nagy vita is emiatt, de amint sikerül kiköltözni és találni megfelelő munkahelyet, hogy tudj önállóan élni, akkor hatalmas függetlenség lesz neked). Jelenleg én is hasonló helyzetben vagyok, mind a két szülőm nárcisztikus, mérgező (ez a lelki Észak Korea, amit ezért ezt a nevet adtam meg, mert a tényleges helyzetet csak a háztartáson belüliek tudják, ahol főleg a szülőknek a fiai / lányai az áldozatok / lelki szemetesládák. A szülők nagyon tudják mutatni a külvilágnak, hogy ők a példa szülők, meg úgy keverik a szavakat (másokét is), hogy mindig nekik van igazuk, akármennyire is hülyeség az egész, amit ők művelnek másokkal.))
2020. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha megmersz szólalni ellenük, amikor megbántottak téged, akkor felhánytorgatnak bármit (pl.: eddig x összegbe kerültél, amióta megszültettél, megtett “mindent” (persze valóságban nem mindent) érted, olyan vagy, mint az apád / anyád).
2020. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem kell szeretni a szüleinek. És a közhiedelemmel ellentétben: a gyerekeinket SEM.
2020. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy, kérdező?
2020. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
És mi van a tövvi családtaggal? Meg kéne találnod, hogy kire ütöttél.
2020. júl. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!