Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz ember...

Szerintetek rossz ember vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni. Anyám és apám elváltak, apám csúnyán lelépett egy 20 évvel fiatalabb nőhöz, minket (én, anya és tesó) meg ott hagyott a házzal együtt az adósságba.

Megoldottuk, de anyám alapból egy labilis személyiség, mindig depresszánsokat szedett, vagy pánikbeteg volt. A válás óta már kimondom, hogy alkoholista. Meg egy kicsit nárcisztikus személyiség. Én sajnálom őt, hogy így alakult, de annyira borzasztó személyisége van anyámnak, hogy mai fejjel megértem apámat, hogy ott hagyta. Csak nem így kellett volna. Én elköltöztem, mert nem bírtam már ki őt.

Sokszor felhozza apámat, amire én nem tudok mit mondani, mert ha nem ellene vagyok akkor biztos hogy megharagszik. Nagyon szerette apámat, de borzalmasan viselkedett vele. Nem is beszéltem apámmal vagy 2 évig, mert nem akartam 2 tűz között lenni. Apám próbált anyámmal beszélni, de vele nem lehetett soha.

DE! Találkoztam múltkor vele, hozta a párját meg az azóta született kislányukat. Lelkiismeret furdalásom van, de egy rossz szót nem tudnék mondani róluk...

Nekem kötelességem lenne örökke haragudni emiatt, és anyám pártját fogni? Szerintetek el merjem mondani, hogy találkoztam velük? Nem akarom, hogy emiatt még mélyebb depresszióba essen.



2020. jún. 26. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tudom. Ha ugy ismered anyadat, hogy ez taszit egyet rajta a depi mellyebb potja fele akkor el ne mondd. Ha viszont apad vagy mas kikotyoghatja, akkor inkabb egy vacsora kozben mintegy mellekesen emlitsd meg, hogy multkor veletlen belebotlottal apadba. De ne mondj mast ha kerdezi es mi van vele mond hogy rohanasban voltatok mindketten es nem beszeltetek tul sokat. De a parjat es a foleg a kozos kicsit ha anyadnak kozben egy pasija sincs meg ne emlitsd!
2020. jún. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Anyukád már túlléphetne ezen. Nem apáddal kéne foglalkoznia. Akármit teszel, úgyis mindig fog vkit szidni, hibáztatni.
2020. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne mondd el, hogy találkoztál. Legyél jóba velük - is, anyuddal is. Nagyon nehéz személyiség lehet, nem lehet ilyennel együtt élni párkapcsolatban. A gyerekei inkább elviselik az ilyet. És téged mindketten szeretnek, te is szeretheted mindkét szülődet.
2020. jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a kislányuk egy tündér, aki nekem a ugye féltestvérem. A saját testvérem voltaképp nem az, mert meg az utcán se köszönünk egymásnak. De a kislánnyal annyira szívesen foglalkoznék, játszanék, de anyám miatt ez kb. lehetetlen. Nem akarom azt érezni, hogy megcsalom őket, mert apámŕm voltaképp jól otthagytak minket a sz*rba, az tény.
2020. jún. 26. 17:06
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Ne hagyd, hogy anyád elrontsa a te életedet is. Lehet, apád se véletlenül lépett le.

Én találkoznék velük, ha ilyen jól érezted magad. Anyád meg nem szeret, ha ezzel érzelmileg zsarol.

2020. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi olyat nem tettél, ami miatt bűntudatodnak kellene lennie. Legfeljebb nem számolsz be róla anyádnak, és ennyi. Nem szabhatja meg, kivel tarts kapcsolatot és kivel ne.
2020. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Néha nem árt ha megtanulsz hallgatni. Ez művészet, mert az ostobák nem tudják tartani a szájukat.

De apádat ne ajnározd, mert függetlenül anyádtól, a bajban anyádat magára hagyni az egy szar és jellemtelen alak mutatója.Függetlenül attól, hogy az apád.

Normális, a gyerekeiért felelős férfi, normálisan rendezte volna a feleségével a dolgokat beleértve az adósságot is, és csak utána lép le, ha le akar lépni. Szerintem.

2020. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Arra viszont igen kíváncsi lettem volna, hogy veletek mi lett volna, ha anyád nem tartotta volna magát.Függetlenül attól, hogy húzod most le.
2020. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem zsarol, egyszerűen a depressziója mellé nem tudja feldolgozni, hogy megcsalta. És úgy könnyebb neki, ha mi vele vagyunk és támogatjuk abban, hogy apám egy sz*r alak.

Az is, nem ajnározom, nekem annyira nem hiányzott, de nem szeretek haragba lenni szóval nekem ok hogy beszélgetünk, meg én nem foglalkozom már a múlttal.

Én csak anyámat nem akarom bántani, nem egy jó ember de ő nem hagyott cserben, amikor apám igen. Aztán nem tudom mit mondjak el, mit ne, "sajnos" nem tudok hazudni, nagyon egyenes vagyok.

Inkább a kislány miatt mennék, szívesen lennék a testvére heti 1-2 órára is, ha már nekem "nincs" és neki se lesz már.

2020. jún. 26. 17:29
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem húzom le, őt akarom megóvni! De nem fogok szépíteni, nem volt mindig jó anya, nárcisztikus. Ettől függetlenül támogatom és rendszeresen beszélgetünk.
2020. jún. 26. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!