Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy rengetegen azt...

Normális, hogy rengetegen azt gondolják h,ogy 30 éves korukig el kell tartaniuk a szülőknek a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Pár fesztiválon rengeteg embert megkérdeztek és mind szentül meg voltak győződve arról, hogy a szülőknek kötelességük eltartani a gyerekeiket minimum 30 éves korukig. Hát ez röhej komolyan!


A szülőnek nagykorúságáig kell eltartania ellátnia a gyermekét. Ezért van a kiskorúnak és a fiatalkorúnak GYÁM-ja. Mindenkinek az anyja a gyámja. Onnantól, hogy betöltötte a 18. életévét már nagykorú és nem lesz senkinek a gyámja így a szülőnek sem lesz kötelessége eltartania.

Az, hogy otthon mit beszélnek meg az más dolog. Ha a szülő arra vetemedik, hogy kiskorú vagy fiatalkorú gyermekét nem tartja el és kényszeríti arra, hogy eltartsa magát az büntetendő. De onnantól, hogy valaki elmúlik 18 a illik a rezsinek a felét fizetni a szülőnek, ha náluk lakik.


Ha én elmúlok 18, akkor valszeg még itthon fogok lakni és a rezsinek a felét fizetni fogom. legalábbis annak a felét amit használok. Tehát ha mittomén nem használok vizet, soha semmikor (ilyen nincs nyugi :D) akkor ezértmiért fizessek... értitek.. na De mivel nálunk csak a vízért kell fizetni ezért könnyű dolgom lesz. És köszönet képpen amíg itthon lakok a szüleimnek 80%-át fogom fizetni a víz rezsinek. Ennyit megérdemelnek!


ha valaki belekötne: gáz nincs, mert árammal fűtünk árammal főzünk.

Áramért az állam fizet nekünk, mert a napelemekkel visszatermelünk. Többet, mint amennyit fogyasztunk.

A víz sajnos nem adott nálunk, de igyekszünk azt is mihamarabb saját vízrendszerből hozni.


2020. júl. 7. 00:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 A kérdező kommentje:
Nem lesz senki*** a gyámja. Neki. a "gyereknek"
2020. júl. 7. 00:32
 2/108 A kérdező kommentje:

Plusz erre még hozzájön az, hogy ezek az emberek azt gondolják, hogy még azokat a gyerekeket is el kell tartaniuk a szülőknek akik már elköltöztek. Magyarán ingyen éljenek rezsi meg minden nélkül. Autó is legyen, de a szülő fizesse. SZÉGYEN! Ezt érdemlik a szülők? most lettem pár napja 17, de még csak 10. osztályba megyek, mert nulladikos is és évvesztes is vagyok. A szüleimmel azt beszéltem meg, hogy érettségiig ha itthon maradok ők ugyanúgy ahogy eddig gondoskodnak rólam, mert tanulok és a jövőmet építem. Ennyi. többet nem mondtak. Én meg hálám jeléül mondtam, hogy Hát pedig ANya és Apa, ha én nagykorú leszek a víz 80%-át fizetni fogom. Hogy hogyan? diákmunkán. suli után, nyáron stb. Nem olyan sok az...


(meglepetés:::: a 100%-át fogom fizetni :) )

2020. júl. 7. 00:36
 3/108 anonim ***** válasza:
83%

Úgy látom, az teljesen a látókörödön kívül esik, hogy van, aki 18 éves kora után még egyetemre, főiskolára jár.


Ami a normális szerintem:


A szülő eltartja a gyereket addig, amíg el nem végzi az egyetemet.

Ha a gyerek luxusra vágyik, akkor nyáron/szabadidejében menjen el dolgozni. Iskolaidő alatt a tanulás a dolga, nem az, hogy a mekiben ugráljon vagy a Tescoban legyen árufeltöltő. Az egyetlen elfogadható diákmunka, ha a szakmájában tud dolgozni, gyakornoki munkát végezni, szakmai tapasztalatot szerezni, az rendben van, hiszen azzal a jövőjét építi.


Az nem normális, hogy 30 évesen valaki még a szülei nyakán rohad. Értelemszerűen ha nem akar már tanulni, akkor menjen el dolgozni. Ha 18 évesen hagyja abba a tanulást, akkor 18 évesen dolgozzon.


Ha már dolgozik és még mindig a szüleivel él, akkor szálljon be a költségekbe, ugyanis se a rezsi, se a kaja nincs ingyen. És örüljön, hogy nem kell albérletet fizetnie. De egy normális emberben megvan az igény, hogyha már van munkája, akkor külön költözzön a szüleitől.

2020. júl. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/108 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a kérdésed önmagában nem normális.

Van egy előfeltevésed amit megtámogattál és felnagyítottál pár olvasott és látott dologgal és mindjárt azt gondolod reális képed van az egészről.

Mindezt kiírtad egy végtelen hosszú szövegtengerben, ráadásul olyan stílusban, amiből lejön, hogy ez téged valamiért frusztrál, ami eleve megkérdőjelezi az egész hitelességét. Szerintem igazából nem kellene másokkal foglalkoznod, nincs jogod sem beleszólni, sem megítélni mások mit miért hogyan, amíg az a te életedre nincs közvetlen hatással. Javaslom, hogy foglalkozz valami értelmesebb dologgal mások helyett.

2020. júl. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/108 anonim ***** válasza:
63%

*Normális, hogy rengetegen azt gondolják h,ogy 30 éves korukig el kell tartaniuk a szülőknek a gyerekeiket?*


Nem.

2020. júl. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/108 anonim ***** válasza:
53%

Tök mindegy mit vár el az a gyerek, végső soron a szülő döntése, hogy mit lép.


Ha anyuka fizetni szeretné a 30 éves csemetéje telefon pénzét, mert amaz elfelejtett felnőni, akkor elsősorban vele van a baj, nem a gyerekkel.


Én ha akartam volna se tudtam volna anyám nyakán élősködni (értsd, iskolai tanulmányok, munka és minden nélkül otthon poshadni), mert kidobott volna az utcára és le is köp kb. Viszont mindig nagyon támogató volt a tanulmányok terén, szóval én elég gyorsan önálló lettem és húztam is el. És meghalnék a szégyentől, ha 30 évesen pénzt várnék a szüleimtől.


29N

2020. júl. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/108 anonim ***** válasza:
86%

Proliknál az a normális,ha 18 évesen még a vízért is fizetni kell.

Tudjuk,sokadszor volt kérdés,lapozzunk.


Irigység szagot érzek.


Mindenkinek más a normális.

Van olyan gyerek,akinek 18 évesen be van sózva és már független akar lenni,mások 30 felett sem akarnak elköltözni.Vannak,akik sosem költöznek el.

Vannak,akik a gyerekeiket árvaházba rakják,vagy elveszi tőlük a gyámügy,mert alkalmatlanok,mások pedig élethosszig támogatják a gyerekeiket,mert megtehetik.

Nem egyformák a szülők,ahogy a gyerekeik sem egyformák.

2020. júl. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/108 anonim ***** válasza:
85%

És mi van, ha a gyerek súlyosan értelmi fogyatékos és 30 évesen is egy 6 éves szintjén van? Őt is dobja ki a szülő a házából 18 évesen? Vagy ha olyan testi fogyatékkal, betegséggel él, ami miatt nem kap munkát, akkor is?

Nagyon nem a valóságban élsz.

2020. júl. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 anonim válasza:
59%
én már 16 évesen össze költöztem a barátnőmmel. mert meg vertem anyám paliját és kidobott azóta sem tartom velük a kapcsolatot pedig már 21 leszek.
2020. júl. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/108 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, milyen kultúrából jöttek. Magyarok ezek a fiatalok, akiket kérdeztél?

Magyarországon is a társadalom 25 éves korig segíti a fiatalokat, tehát mehetsz állami gondozásba is akár, eltartanak, ha nappalis vagy.

Más országokban az utazást is segíti az állam, a külföldi turisták mind sokkal olcsóbban utazgatnak, mint mi magyarok tudnánk, mert az állam finanszírozza a költségek jelentős részét egy bizonyos életkorig, a szülők is ezért segítik a gyerekeiket addig az életkorig, mert olcsón tudnak drága dolgokhoz hozzájutni.

Ösztöndíj is általában 35 éves korig jár.

2020. júl. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!