Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Apukával elváltunk és nekem új kapcsolatom van. Tengerparti nyaralást tervezünk a párommal és a 4 éves kislányommal. Jogilag apuka beleegyezése nélkül is mehetünk annak ellenére, hogy ő nagyon ellenzi a nyaralásunkat. A probléma az, hogy rendesen sikerült a gyereket meggyőznie arról, hogy külföld veszélyes (lezuhan a repülő, belefullad a vízbe, stb.) Kislányom már nem is akar velünk jönni. Apuka és a 4 évesem megbeszélték, hogy lesz egy közös hetük itthon, amíg mi elmegyünk kettesben...


Nagyon lehangolt vagyok, és döntésképtelen. 1-1 napos programjaink voltak már, hogy így indultunk neki a kirándulásnak, és katasztrófálisan sikerültek.


Lehet én vagyok önző, hogy szeretném, hogy a nyaralásunkon mindketten ott legyenek, akiket szeretek. Másrészről ezzel a hozzáállással sehova ne menjünk? Ti mit tennétek a helyemben???



2020. júl. 8. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Apukától függetlenül elnézve a nemzetközi helyzetet+vírust, eszembe nem jutna egy 4 éves gyerekkel útra kelni.
2020. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha Apuka "elcsavarta" (nagyon idézőjelesen, nem találtam rá megfelelő szót) a kislány fejét, akkor Te csavard vissza. Egy négy éves még pici, befolyásolható. Mondj neki olyan dolgokat, amitől kedvet kap a nyaraláshoz. Pl. hogy a repülés remek dolog, a stewardess nénik aranyosak, vagy próbálj olyan programokat szervezni a nyaralásra, amitől garantáltan veletek megy a kicsi. Vágj vissza Apukának. Ez nem volt szép dolog. Azért óvatosan a későbbiekben, egy kamaszt például nagyon meg lehet nyerni pl. egy pár cipővel, nehogy ellened fordítsa, ha már így elmérgesedett a viszonyotok.
2020. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Mit tennék? Elővenném apukát, hogy ne tömje hülyeségekkel a gyerek fejét, ne félemlítse meg csak hogy manipulálja. Ugyanis lesz ez még durvább is.
2020. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Apuka húzása amúgy nyilvánvalóan nem a gyerekről szól, hanem arról hogy neked ártson, fájdalmat okozzon. Tiszteletem hogy megszabadultál egy ilyen patkánytól. Ha a gyerek érdekelné, nem akkora időzítené a dolgokat mikor nyaralni viszed.
2020. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Kár, hogy itt is a gyerek szívja meg a legjobban a szülők szarsagait. És még van itt olyan, aki azt tanácsolja, hogy csináld ugyanazt, mint az apuka, megáll az eszem komolyan...


Beszélj az apjával és próbáld meg vele megértetni, hogy ne a gyereket használja ellened. Másrészről sajnos te is adtál adut a kezébe a külföldi nyaralással, ez most nagyon megosztó téma, persze, hogy ráugrott. Ha van rá lehetőség, az egy jó kompromisszum lenne, ha inkább belföldön maradnátok, abba kevésbé tudna belekötni is.

2020. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%
Én megértem az apját, világjárvány van még mindig. Neki nincs joga félteni a gyerekét? A módszerét most nem minősítem, de gondolom azért folyamodott ehhez, mert nem hagytál neki más választást.
2020. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha ez az egész a járványról szólna, akkor azt a kérdezősnek nyomatékosan mondta volna. Tudom, mert nekem vannak rokonaim, akiket sikeresen beetették, elképesztő paranoiásak és ők világgá kürtölik hogy aki boltba megy az gyakorlatilag öngyilkos. Sőt, biztos vagyok benne, hogy az elmúlt 4 hónap történései alapján egy közepesen jó ügyvéd segítségével meg lehetne hiúsítani a külföldi nyaralást. És milyen szép is lenne! Nem kellene belekeverni a gyereket és nem ő szenvedné meg az elvált szülei marakodását.


Nem, ennek az egész cirkusznak az ég világon semmi köze nincs a koronavírus járványhoz. Ez csak egy újabb gerinctelen próbálkozás az elidegenítésre. Szegény 4 éves kislányt önös érdekből manipulálják és kihasználják.

2020. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!