Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tejesen összezavarodtam a...

Tejesen összezavarodtam a veszekedésünk után. Hogy legyek önálló, ha ezt meg se tanították nekem?

Figyelt kérdés

Ma reggel apám teljesen kiakadt rám (teljesen jogosan, elismerem), hogy én nekem nincsenek se hobbijaim, se barátaim.


Egyke gyerek vagyok 18f. Gyerekkoromban a szüleim sokszor hagytak egyedül/ vagy más vigyázott rám; pl. keresztanyám, nagyi, vagy a szomszéd. Lényegen és tömören annyi, hogy az én szüleimnek sincsen/ se volt baráti köre annak idején, se semmilyen hobbijuk, mint most se.

Apámmal nagyon kevés időt töltöttem el, mert reggel 8-tól este 8-ig dolgozott, utána meg arra hivatkozott, hogy fáradt volt. Anya részmunkaidős már 12 éve egy rendezvényszervezésnél. Nem is tudom, hogy mondjam. Eléggé élet unott személyiség, maradjunk annyiban, hogy csak a saját dolgaival törődött. Sosem főzött, elhanyagolta/elhanyagolja a takarítást, csak a szobában hevert egész nap. Emlékszem 8 évesen a költözésünk előtti években mindig beküldtek a szobámba, csak azért, hogy játsszak egyedül.

Általános iskolában voltak "barátaim", viszont a barátságomat kihasználták, és megromlott a kapcsolataink. Azóta beilleszkedési problémáim is vannak.


A családi légkörben nincsen korombéli, csakis felnőttek, a szüleim korosztálya, akikkel nyilvánvalóan nem szerettem beszélni még gyerekkoromban.


Szóval. Itt vagyok a gyerekkorból kiszabadultan, 0 baráttal, 0 hobbival, 0 igényességgel, de rengeteg érzelemmel, depressziós hajlamokkal és értelmességgel. Nem tudom, hogy kell ismerkedni, mert sosem volt a korosztályomban barátaim, csakis érett felnőttekben találom meg a hangulatot. Annyira kiszeretnék szabadulni az itthoni unalomból, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá, mert nem volt benne sohasem részem.


Ki(k) volt(ak) a hibás? Én rontottam el valamit gyerekkoromban? Lehet hibáztatni, mert úgy érzem, hogy ez csakis rajtam múlik, de sosem tanítottak meg az életre.



2020. júl. 9. 08:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
Nem az a lényeg, hogy ki a hibás. Tökmindegy. A végén te fogod megszívni, úgyhogy kezdj el tenni érte, hogy fejlődj. Úgy látom, neted van, akkor kb. bármit meg tudsz tanulni. Azt is lehet tanulni, hogy hogyan szerezz barátokat, és ehhez is találsz útmutatást, oktatóvideókat stb. a neten. Hajrá.
2020. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy elkezdesz dolgozni kinyílik a világ.

Én is ilyen voltam hasonló okok miatt, nem is tanultam jól mert "minek", a boltba nem merek lemenni egyedül. Szerencsére az élet segíteni fog. Nem olyan nagy dolog a önállósság, ahogy mondják.

A szüleidről lassan le kell szakadni.

2020. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen a sok értelmes kommentet, és a szavazásaitokat!

Az iskolai helyzetem eléggé komplikált. Egy évet elvesztettem középiskolában, mert a szüleim rám erőltettek egy szakgimnáziumi ágazatot, amit eléggé megszívtam. Ez apámnak a szakmája, viszont azon a szakon annyira száraz és érdektelen szakirány volt számomra, hogy rendesen megutáltam. Az osztályfőnököm szakmaváltást javasolt, és így bekerültem egy szakképző iskolába.

Eladónak tanulok, most kezdem a 11, végzős osztályt. Ezután +2 év érettségi tagozatra fogok járni, így 21 éves leszek, amikorra leérettségizem.


Tudom, hogy részben én is hibáztam. Viszont annak idején, az általános iskolában kiközösített a legtöbb fiú osztálytársam, nem tudtam senkiben se megbízni. Volt olyan, hogy elpusztult vakonddal dobták meg a tanárt hátulról a kint megtartott órán, és azt mondták, hogy én dobtam meg, akkor rám akartak sózni cigarettás ügyeket, péniszt rajzoltak a mappáimra/füzeteimre, elvették a tízóraimat, leköptek, megvertek, jéggel megdobtak stb. Most kérditek magatokban, hogy mit csinált a tanár. A jeges ügyre csak annyit: "Most ez benne lesz a Tényekben a Tv2-n, hogy egy tizenkét éves fiút az osztálytársai VÉLETLEN megdobták. Szerinted kit fog érdekelni!?"

Szóval. Ilyen segítőkész tanáraim voltak.

Mély depresszióval küzdöttem, azóta nagyjából felépültem.

Annyira mélyen lezuhant az önbizalmam, hogy nagyon sokat híztam, csak a szobámban, egyedül zokogtam délután, volt hogy órákig és nem tudtam mi tévő legyek. A szüleim nem szerették, ha panaszkodtam, így nem mondtam el nekik mindent.

Most már nem annyira vészes a túlsúly, de még mindig van rajtam +10 kg.

Utána 7.ben elkerültem egy nagyszerű iskolába, mert már nem bírtam ép idegekkel. Annyira jófej osztálytársaim voltak, hogy konkrétan fájt onnan elmenni, és megbántam, hogy nem mentem el előbb oda. Nagyrészt az apám nem akarta, hogy átmenjek másik suliba.


A középiskolában teljesen kikészített, hogy 35-en leszünk egy osztályban. Féltem, hogy ott is ki leszek közösítve. Így is lett. Annyira különböző szocializált idegen emberek voltak ott, hogy sokkot kaptam.

Egyetlenegy olyan osztálytársam volt, akit nem érdekelte a külsőm és a belsőm, így elfogadott olyannak, amilyen, így abban a suliban ő volt a legjobb barátom. Persze volt néhány olyan, akivel úgy jóban voltam, de több ellenségem volt, mintsem kedves ismerősöm.


Azt kell tudni, hogy én alapjáratban fiatalabbnak nézek ki a koromnál, így ha megkérdezik a boltomban, ahol dolgozok (most nyári gyakorlaton vagyok), hogy mennyi idős vagyok, ledöbbennek rajtam. Viszont annyi a szerencsém, hogy 190 centiméteresre megnőttem.


Nagyon sokat gondolkodtam a konditermen. Lehet, hogy jó megoldás, de nagyon költséges. Van pénzem, a gyak. helyemen összegyűjtöttem az egy év alatt annyi pénzt, hogy kiférne belőle a személyi edző+ a bérlés. De én amíg nem vagyok biztos állásban nem szeretnék hú de mennyit költekezni. Nem vagyunk olyan jó anyagi helyzetben, hogy elköltsek havi 30e forintot személyi edzőre + a konditerem használati díjáért. Azért biztonságot ad nekem, hisz akár szükségesebb dolgokra is kellhet a pénz. Pl. teljesen kiszámíthatatlan, hogy kell-e pénz mondjuk egy szükséges műtétre (több betegségem van), de talán mondjuk egy továbbtanuláshoz is szükséges lehet.


Diákmunkát nem szeretem, sajnos van benne tapasztalatom, soha többet. Konyhán dolgoztam 13 napot, borzalom volt, a diákra hagyják a legnagyobb csetreseket. A hagymapucolás oké, de a zsíros, olajos bödönök, lábosok, kondérok... Soha többet nem megyek konyhai kisegítőnek. És teljesen megundorodtam a diákmunkától. Itt a közelben nincs sok lehetőség, max szórólapozás, kutyasétáltatás, kutyatározás, takarítás, közmunka.

Megvárom, amíg lesz egy szakmám, amit a kezembe tartok, és amivel bárhova eltudok helyezkedni.

Ettől függetlenül szeretek főzni, sok receptet ismerek, de a pizzát pont nem szeretem se enni, se sütni. :D

Az igényességre arra utaltam, hogyha netán elköltözök, még vasalni se, se mosni, se szárítani nem tudnék szárítógépben. Rendszeresen fürdök és mosok fogat. És mosogatni, porszívózni se szeretek. Apám szerint nagyon igénytelen vagyok. (nem mintha ő is szokott volna segíteni a házimunkában.) A kinézetemre nem nagyon figyelek; nem szoktam órákig a tükör előtt nézegetni magam, hogy most melyik szett illik ehhez a pólóhoz. Csak gyorsan felkapok valamit, amihez előbb nyúlok a szekrényemben, az a nyerő számomra. :D

2020. júl. 9. 17:52
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy valamit nem tudsz, az egy dolog.. majd ha muszáj lesz akkor megtanulsz vasalni meg mosógépet kezelni (nem bonyolult). Amíg a szüleimmel éltem én is egy lusta sz*r voltam, de aztán mikor magamnak kellett takarítani, főzni, mosni, akkor megcsináltam. Sőt volt hogy kézzel mostam mert az albiban elromlott a mosógép.

A magasságod miatt szerencsés vagy mert a túlsúly kevésbé latszik. Ahogy fent is írták, inkább olyat sportolj ahol csoportos edzések vannak. Ez lehet kiránduló klub is, nem kell személyi edzőhöz menni drága pénzen.

2020. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#13


"Az igényességre arra utaltam, hogyha netán elköltözök, még vasalni se, se mosni, se szárítani nem tudnék szárítógépben. Rendszeresen fürdök és mosok fogat. És mosogatni, porszívózni se szeretek."


Egyszer megkérsz valakit, hogy mutassa meg, hogy működik a mosógép. Ha te veszel, meg úgyis van használati utasítás. Amúgy tök egyszerű.


SENKI nem szeret mosogatni és porszívózni. És? Meg kell csinálni és kész.

2020. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben igazatok van. Viszont én úgy gondolom, hogy még nagyon fiatal vagyok a költözéshez. 18 évesen még mindig gyereknek érzem magam. Egy faluban élek, eléggé lepusztult helyen, olyan az érzésem mintha megállt volna az élet. Új telepen lakok, eléggé kevés ember jár ki az utcára és kevesen mennek dolgozni. A legtöbben már nyugdíjasok. Ráadásul a játszótereket, parkokat se újítják fel, még nem is gondozzák.

Én nagyon szeretnék városba költözni, megkérdeztem apámékat, hogy mi miért nem lettünk városiak a válasz ez volt: " A város, büdös, zajos, koszos és kibírhatatlan. Elég volt a rokonoknál aludnom egy-két napot ahhoz, hogy megismerjem milyen is a városi élet."

A falusi élet dögunalom.

Pécsre költöznék legszívesebben, az a legközelebbi nagyváros, ha lenne lehetőségem pénzügyileg mennék, de apám elbizonytalanított. Azt mondta, hogyha fizetnének érte, akkor se költözne városba soha. Ő faluban született, ott is akar meghalni... Eléggé rossz a felfogása. Meg ilyenekkel jön, hogy a mi generációnk sorsa rossz útra fog térni, meg hogy legyengül a gazdaság... De mindegy is.


Egyébként a fiúkat tényleg nehezebb rávenni a takarításra, mint a lányokat? Ezt nem értettem annyira.

Igazából a hatos jól sejtette, a szüleim nemigazán szeretik egymást, apa munkamániássága miatt. Emellett nem osszák meg a pénzt, apám mindig az ő fizetését félreteszi saját magának, nem tudjuk hova. Állítólag titokban nagyon sok pénze van. Anyámnak nem ad ebből egy forintot se. Nagyon keveset beszélnek, ha hétvégén itthon vannak, akkor is csak saját magukkal vannak elfoglalva. Max. félórát beszélnek egymással egy nap. Szerintem válás lesz a vége. Majd kiderül.


Mindenesetre megpróbálok javítani a hibáimon.

Érettségi után elmegyek dolgozni, vagy ha úgy alakul, hogy felvesznek egy egyetemen akkor ígyis-úgyis elköltözök. Addigra már vihetem valamire egy szakmával és egy érettségivel. Egyébként erősen gondolkodok az üzletvezetői képzésen is.

2020. júl. 10. 08:27
 17/20 anonim ***** válasza:
65%

Figyu ide... Az hogy forgatod magad a saját levedben sokat nem ér... Jaj de rossz ez, jaj de rossz amaz, betegséged is van.. Mond már meg ki az a 18 éves f.asz aki a saját műtétjére gyűjt?!, szerintem vedd meg a sirhelyet is amibe temetni fognak..


Most hogy kisirtad magad, fogj egy porszívót, felmosővödröt netán szennyest és próbáld ki magad... Gyanítom menni fog csak lusta vagy mint a főőőd. Aztán lehet hivatkozasokat gyártani.. Mer a szüleid nem foglalkoztak veled... Hidd el mással sem, az hogy suliban nem tudtad megvedeni magad az is saját kompetencia.. Ba.ztad volna őket orrba..


Nem az a kérdés hogy más mit tesz érted, hanem az hogy te mit teszel magadért... Mert ha a hegy nem mohamedhez.. Mint ahogy a mondás tartja..


Tehát oké vannak problémáid, de ne búj mögé! Ez nagyon fontos... Párkapcsolat kiepites, esetleges kudarcok feldolgozása.. Az élet nehezebb mint gondolnád.. Sőt azt szoroz meg 2x.. Szar nehéz... De néha kis örömök nagyobbak mint gondolnád. Egy befejezett iskola, egy megszerelt autó, egy felfurt polc... Egy kötött ruha.. Adj sikerelmenyt magadnak, az emberek utaljak a sajnalkozó figurákat, jobban mint a bunkókat..


32f

2020. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 kovpet ***** válasza:
Olvasom, hogy havi 30 ezret költenél kondira és nincs annyid. Van egy jó hírem: nem is kell. Veszel pár ezresért súlyokat használtan (nem tudnak elromlani, megveheted nyugodtan használtan, negyedáron). Meg ott a saját súlyod. Utánaolvasol, hogy mit és hogy (builder.hu, sárga kapszula című könyv, fegyencedzés c. könyv) és csinálod. A kaja tud drága lenni, de enni amúgy is kell, most max tervezetten fogsz enni és nem össze-vissza. Akkor is fejlődsz, ha nem tökéletes minden, csak az ízületeidre vigyázz, de ezért is kell olvasni előbb és csak aztán edzeni.
2020. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Azt írod, vállalod a felelősséget azért, hogy nincsenek barátaid és hobbijaid, de tanácstalan vagy, hogyan lehetne ezekre szert tenni. Nincsenek szülői mintáid, pozitív tapasztalataid.

Gyerekkorodban csalódtál a társaidban, ugyanakkor nem szerettél a felnőttekkel sem beszélgetni, most viszont velük érzed inkább jól magad. Kik ezek a felnőttek, mit jelentenek Neked?

Azt is írod, hogy unatkozol otthon, és szeretnél ebből kiszabadulni. Mivel töltöd a napjaidat? Mi az, ami érdekel vagy akár korábban érdekelt? Mik a terveid a jövőre?

Sokat voltál és vagy egyedül, ezért felmerül a kérdés, hogy vajon mi hiányzik valójában. Az elfoglaltság, a társas kapcsolatok vagy a lehetőség arra, hogy megéld az érzelmeidet? Sok érzés lehet Benned, amiket nem tudtál és/vagy nem tudsz kifejezni, illetve amiket nem kaptál és/vagy nem kapsz meg.

Sokat számít a szüleink viselkedése, működése, ami lehet minta, amit követünk, és lehet negatív minta is, amit elkerülünk. A követés vagy elkerülés lehet tudatos, de lehet ösztönös, tudattalan is.

Mindezektől függetlenül is nehéz élethelyzetben vagy. A serdülőkor olyan, mint egy második születés. A korábbi gyereknek önállósulnia kell, kialakul a saját személyisége. Változások sokasága zajlik belül és kívül is.

További segítségért és programokért keresd fel a CallForHelp honlapját és Facebook oldalát, valamint hívd telefonos lelki támogató vonalainkat.

2020. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
61%
Hát...ha ez megnyugtat téged én ugyanilyen helyzetben vagyok csak 23/F évesen már. Barátnőd se volt még soha? Gondolom vágysz a dologra. Az sokat tudna segíteni a depresszión. A szüleidet hibáztathatod csak. Próbálj nyári munkát vállalni.
2020. júl. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!